Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aciya_Gülmek Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Dogustan F. Ataksi hastasiyim
    Almancaya Türkceye ana dil kadar hakimim, ayrica Alman pasaportuna sahibiyim ve suanda Almanyadayim, seyahat sorunum yok. ehliyetim var, Uzun yol tecrübem var Türkiye trafiğini iyi bilirim.
    Ailevi nedenlerden dolayi Türkiyede is ariyorum. Istanbul, Ankara, Izmir, veya Antalya civari tercihimdir..

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Keşke buralara gelmek zorunda olmasan...memleketin sinerjisi yok...çakal çukal dolu buralar...özel değilse ailen mi dışlıyor sen mi onlardan uzaklaşmak istiyorsun..bende makam şoförlüğü yaptığım için soruyorum...bu F.Taksi hastalığı dengeyi etkiliyormuş..bu şekilde araba sürebilirmisin...hakkında hayırlısı neyse o olsun...

Üye
    serkanmalkoc Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan MALKOÇ
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli (Aslen 61)
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Kariyer.net sitesinden gir bak kardeşim BASF Alman şirketidir.

Üye
    Aciya_Gülmek Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buralarda imkanlar daha iyi haklısın, ama artık gözüm görmüyor bunları. İstediğim kriterlerde bi iş bulursam ciddi ciddi dönmek istiyorum.
    Şimdiye kadar hastalığım araba kullanmama engel olmadı, zaten sınavlarda, çeşitli sağlık kontrollerinde bunlar ıspatlandı. Herangi bi tertibat olmadan 5 senelik ehliyete ve düz vites araca sahibim..

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

İmkanım olsa gümrüklere bilgi verip buraya dönmene engel olmaya çalışırım...o derece nefret ettim memleketimden...o yüzden tavsiye etmiyorum..F.Taksi yazmışım dalgınlıkla pardon F.Ataksi hastalığı dengeyle alakalıymış okuduğum kadarıyla...yani sürüş esnasında böyle bir nöbet geçirdiğinde etkilenmiyorsun öylemi...peki şunu sorsam..tamam ailenle sorunların var veya her neyse...başka bir eyalete geçsen orada sıfırdan bir hayat kursan...bir engelli yardımı alıyorsan Alman Hükümetinden o parayla burda geçinir giderim mi diyosun yoksa...özel sorular belki ama Alamanyadan bir kardeşimin ülkesine dönme arzusunu kafamda anlamlandıramıyorum...

Üye
    Aciya_Gülmek Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabi sen türkiyede yaşamanın zorluklarını benden çok daha iyi bilirsin. Bende farkındayım, ama inan ki arkadaşım, burda yaşayan türklerin yüzde 80 i bir gün kesin dönüş yapma niyetinde, ama bugün ama yarın. Ama bunun içinde sağlam zeminler hazırlıyorlar kendilerine. Kimi emeklilikle, yatırımla, kimide almanca veya buna becerelerini kullanarak türkiyede iş bulma çabasındalar.
    Alman hükümetinden iş göremezlik maaşı alıyorum, eşimde işsizlik maaşı, 4 sene önce geldi ve hala alışamadı buraya, kendini yanlız hissediyor. Açıkcası bizi burda alıkoyan tek şey, sosyal güvence imkanları.

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aciya_Gülmek;

Sosyal Güvence parasını alıp burada yaşayabiliyorsanız amenna...ama burada kendini suyun akışına bırakırsın girdap da boğulursun diye düşünüyorum...İsviçrede yaşayan halamlar vasıtasıyla oralarda ki sıkıntıları az çok öğrendim...dediğin yalnızlığa akrabalık ilişkileri bağı sıkı değilse alışman daha zordur muhtemelen...ve kendini oraya ait hissetmezsin...ama dediğim gibi ne olur buralara gelme...burda toplum kokuşmuş...oradan daha kokuşmuş olamaz...