Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    green_blue Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, Çoğu işkur iş yerlerinin gerçekten var olup olmadığını bile bilmiyor. İş var diye elimize belge tutuşturuyorlar ama öyle bir iş yeri yok gidilen adreste.Durumu yetkiliye bildirince her iş yerini takip edemeyiz ki diye çıkışıyorlar. Ne hikmetse bu da benim başıma geldi hep. Tabi birde sapıklık olayları var. Devlet el atsa bunlara böyle zıvanadan çıkmazlar. Mecbur engelli zaten iş arıyor, işimize yararmı diyede süzüyorlar. yarıyorsa o alınan maaş fazlalaşıyor. ben bu iş verenlerin vicdanının olmadığını düşünüyorum. Engelliysen herşeyin engele takılıyor zaten.

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Çoğu zaman işkurun verdiği adreslere gittiğinizde elimizden evrakları alıp, içeri götürürler ve sonrası söyledikleri söz şu biz sizleri sonra arayacağız veya şartlarımıza uygun değilsiniz diye cevap verip bizleri gönderirler. Burada işkur da işini ciddi yapmıyor.

Üye
    pacebaby Avatarı

Gerçek Adı
    pacebaby
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    izmir bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

engellıyız daha otesımı var ... kafayı yemek uzereyım bende artık yeter bu sıstemden cektıgımız lanet olsun ...

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iş kura ben gitmiyorum tavsiyede etmem işkura gitmesini otur bilgisayarın başına iş kura gir ilanları görünüyor telefonları var ara görüş az olumlu yanıt aldığın yerle çıktı al git en sağlamı İŞKUR BAZEN iş veren belirtmiş psikoloji duyu kaybı olmayan organ eksiği olmayan engelli aday aktif çalışacak ben buna çok kızıyom ya kardeşim bir kişide bunlar tamam sa zaten engelli değildir şunu olmasın bunu olmasın bu saçmalıktır alay etmektir bana göre

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Kariyer. nete bakın orada ihtiyaç üzerine bi sürü ilan var engelli kadrosu diye seçin bulursunuz isyanı anlıyorum ama sistem bu

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ve iş yeri açıyor ilanı aylarca iş veren almıyor nedeni ise açtığımız ilana uygun kişi bulunamadı ve ne kadar kişi gönderiliyor oraya iş görüşmesine oysa maksat almamak ama cezadan yırtmak için ilanı aç gelene uygun değil de gönder amaç bu

Üye
    pacebaby Avatarı

Gerçek Adı
    pacebaby
    Son Giriş
    12.05-2014
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    izmir bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kesınlıkle katılıyorum turan bey sıze .... dalga gecıyorlar resmen bızlerle ... organ yetmezlıgımız varsa bende kardıovaskuler yetmezlık var bu yuzden gıttıgım yerler hep oyalar cevap vverdıler bız degerlendırelım dıger adaylarlada goruselım oyle boyle deyıp sonraya atıp bıraktılar harıka bı sıstemdeyız yanı

Üye
    BURCU_87 Avatarı

Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar bazen size uygun işlerin mesajı gelir ama genelde gelmıyo devamlı işkurdan ilanlara bakıcaksınız uygun bi ilanda kendınız işkura gıdıceksınız onlar o zaman yönlendiriyo internetten başvuru pek sağlıklı olmuyo

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Denetim personelini adam gibi denetlemezsen aç bırakırsan işte olacağı bu olur, Birde tabi it iti ısırmaz meselesi var sigorta müfettişlerini adam gibi denetleyeceksin cezalarıda kişi başı 10.000 TL ye çıkardın mı olur ama bu sistem bilerek ve isteyerek düzeltilmiyor zaten torpilli adamı müfettiş yapıyorlar yani kendilerinden olanı ee zaten sistemde onların sistemi olduğuna göre sen kendi para kazanma sistemine çomak sokarmısın, sokmazsın yani olay bu!

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner )

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

nurse1988;

kardeşim bende iş kur kayıtlıyım. aslında kayıt yaptırmak yoktu içimde ama annemin babamın öve öve bitiremediği için kayıt yaptım. 2010 da yaptırdım ve bugüne kadar nerdeyse bin tane iş yeri değiştirdim iş kurdan cıt çıkmadı sağ olsun kariyer.net yolluyor bana. iş kurda bedelsel işler daha çok ağırlıktadır. ne iş yaparsın bilmem ama muhasebe satış danışmanı v.s işlerle meşkul isen kariyer.nete gir. iş kurdan hayır bekleme...

Üye
    mehmetuçar Avatarı

Gerçek Adı
    mehmetuçar
    Son Giriş
    23.06-2014
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Epilepsi hastalarına iş başvurularından genelde dönüş olmuyor allah yardımcın olsun

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

iş bulamazsan bana ulaş inşallah.

Üye
    jonquil Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlarlar. İşkurun çalışma sistemi tamamen off durumda.
    özel bir şirkette çalışıyordum ve işten ayrıldım. bir kaç ay dinleneyim dedim ve yaklaşık 10 ay felan dinlendim
    Sonra iş arama faslı başladı. Kariyer ,yenibiriş işkur vsvs tüm sitelere üye oldum.
    yaklaşık sanırım 4 aydır iş bakıyorum işkurdan tüm görüşmelere gitmeye çalışıyorum ve gidiyorumda. Ama dedikleriaynen şu cümle "olumlu olması halinde biz size dönüş yapacağız." yaklaşık 10 şirkete gitmişimdir. Hiçbirinden geri dönüş almadım. Artı zaten kapıdan girer girmez direk askeri ücret diyip ortamı geriyorlar. Orda en son konuşulacak şeylerden biri ücret konusu. Yani sen bir bana kendi şirketini , alacağın pozisyonu bi söyle . Zaten çoğu yer kendi adamlarını alıyor. Yani torpil ön planda maalesef. Ya da görüştük mü görüştük hesabına getiriyorlar.

Sonra bende açtım işkur ekranını yaklaşık 20 - 25 tane firmayı aradım . Konuştum mail adreslerini verdiler CV mi yolladım falan derken hala dönüş olmadı. Sonra gidip işkur danışmanımla görüşeyim dedim. Danışmanımdanda pek iş çıkmadı. 2 tane firmam var. onlara söylerim cv ni onlara gönderdim sana dönüş yapacaklar dedi. ve 1 ay oldu hala dönüş yapacaklar. Zaten işkur danışmanlarında da torpil dönüyor. acayip seviyede.

İşkurun internet sitesinde yayımlanan işler gelişigüzel yazılmış. hiç önemsenmemiş ilanlardır. Hele bir tane firmayı aradım. ilanda yanlış yazılmış biz bay eleman arıyorduk demişlerdi.

Yani işkur un gerçekten kendine, web sitesine , danışmanlarına çeki düzen vermesi gerekiyor.

Danışman olarak koydukları kişiler seni dinlemiyor bile. Özel görüşme ayarlıyorsun . Güye bire bir olacak. Herkesin içinde birebir görüşme mantığı sadece işkurun danışmanlarına özel bir mantık sanırım.

Web sitelerine gelince ; ilanlarda ne doğrudürüst bir iş tanımı ne düzgün bir iletişim adresi bilgisi yani ordaki ,ilanlar laf olsun diye koyuluyor. Artık kesinlikle buna innaıyorum.

Şimdi Eğitimler var. Onlardan birine katılmayı düşünüyorum. Eğitim sonrası iş garantili diyorlar. İşkurun orası ne alemde çok merak ediyorum.

Kısacası işkur haklarımızı savunmuyor. Danışmanlar en iyi yerlere kendi çevrelerindeki tanıdıklarını gönderiyorlar.

İşkur batık durumda. Orada iş yapan gerçekten yok. defalarca gittim gözlemledim. insanlar laçka. danışmalar eğitimsiz. Yani bir de engelliysen gittiğine gideceğine piman oluyorsun . Sinir olup dışarı çıkıyorsun.

İşkur neden varki 4 -5 kattı binada inanın bazı işlerimi halletmek için resmen bana torbilin varmı diyorlar. Yani işkur sistemini berbat buluyorum. Önlerinde bilgisayar ama bütün gün lak lak peşindeler. Ve orda yaklaşık bi 50 kişi çalışıyordur tahminimde . Pendikten bahsediyorum bu arada. Gerçekten iş bitirmek için çalışan eleman sayısı çok az.

Yani işkur sisteminin yeniden düzene girmesi lazım. Şuanki kullandıkları sistem gerçekten çok kötü. Bu şekilde hiçbir yardımları olmadıkları halde bir de git gel git gel
    yapıyorsun. Takip yok, düzen yok, Disiplin yok. Yani benim gibi 15 kişi ordaki 50 kişiye bin basar. Evraklar hala dosyalama üzerine . Elektronik ortam diye bir sistemden haberleri yok. Yani kendi işimizi kendimiz hallediyoruz desek yeridir. 1,5 senedir işsizim. söylüyorum. Bana Ciddden mi hemen ayarlayalım diyorlar sonuç 0

Valla devletin el attığı da yok. Özel sektörde aynı şekilde. Zaten engelliysen direk askeri ücret ya da en fazla 1000 tl bütçeleri oluyor. Eğitimine kariyerine bakma gereği bile duymuyorlar. Kim kime dım dıma yaşayıp gidiyoruz işte. Herşey torpile dönmüş.

Yaşar ne yaşar ne yaşamaz gibi bir olay söz konusu şuanki çağ...

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşlar lafı uzatmaya gerek yok en güzeli ekpss dir keşke tüm engelliler yerleştirilse devlet işi gibi yoktur hem maddi hem manevi hemde çalışma yönünden özel sektöre gelirsek yukarda yazan arkadaşların durumu ortada zamanında işkur benide bir belediyeye gönderdi bir umut gittim sonra baktımki 1 kişi alınacak işkur 500 kişi göndermiş adamlar 5şer 5şer bizi içeri alıp göya mülakat yapıp dalgalarını geçtiler saatler sonra ordaki çalışan bir personel yanıma gelerek ya kardeşim ne şerefsiz insanlar var insanlara eziyet ediyorlar bak benden duymuş olma ama sana kimi alacaklarını söyleyimmi dedi bende gülerek kimi dedim bak şurda çaycı var ya işte onun kardeşini alacaklar adıda şudur dedi bende inat ettim durumu takip ettim bir hafta sonra gerçektende adamı orda çalışırken gördüm adınıda öğrendim gerçektende çaycının kardeşi çıktı öğünden sonra işkura birdaha uğramadım zaten dandik dundik yerlere gönderiyorlar sağlam adamlar bile çalışmaz

Üye
    ömererdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    allah yardımcısı olsun işşizlerin sonuna kadar bu işin peşini bırakmayın sonuna kadar belki bi yerde iş bulabilirsiniz ark............

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon