Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ForeverCeo Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rapor oranınız heyete girdikten sonra bir kaç gün içinde belli olur. O hastaneden hastaneye değişiyor. En az yüzde 40 almanız halinde İşkur'a giderek engelli işçi kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bu şekilde daha kolay iş bulma şansınız olur. Ayrıca işe başladıktan sonra erken emeklilik için vergi indirimi başvurunuzu yaparsınız. Hangi ilde yaşıyorsanız Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne başvurarak Başbakanlık Engelli Kimlik Kartınızı alabilirsiniz. İnternet, telefon, su faturalarınızda indirim yaptırabilirsiniz. Tabi yaşadığınız ile göre indirimli ya da ücretsiz otobüs kartı çıkarttırabilirsiniz....

Üye
    sunny35 Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim

Üye
    şeymah Avatarı

Gerçek Adı
    Şeyma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nurse1988;

uzun süre ben de bekledim. internet üzerinden işkur'da benimle ilgilenen memurdan randevu aldım ve gittim. o sırada toplantıdalardı. ve ben de başka bir memuru gördüm ve biraz muhabbet ettik. büro elemanı olarak çağırıldığım ve işverenle kısa bir görüşme yapmama ve görüşmelerin gayet olumlu geçmesine rağmen neden işe alınmadığım konusunda çok şaşkın olduğumu söyledim. engel durumumu sordu. MS dedim. işverenlerin seni tercih etmemesi normal dedi. nası yaa, dedim?
    MS, epilepsi gibi ataklı hastalığı olanları istemiyorlar. işverenlere, ek olarak bir sürü yükümlülük getiriyor çünkü, dedi. Mesela; işyerinde doktor bulundurmak zorundalar. sana, ihtiyaçlarına uygun çalışma ortamı vs. ayarlamak zorundalar. gerektiğinde rapor alıp işe gelememeni göz önünde bulundurmak zorundalar, vs, vs. vs... Devlet, MS ya da epilepsi hastası çalıştırmak zorundasın demiyor ki, engelli çalıştır diyor. Bu yüzden işveren de kendini düşünüyor diyor.

Gözlerim patlak halde, söylediklerini şok halinde dinledim. Asıl görüşeceğin memura gelince ondan da bazı taktikler aldım. durum bu. Herkes kendi durumu kendine özeldir. siz de bir görüşün, inşallah faydası olur..

Şansınız bol olsun!

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu başlı başına bi sorun zaten form doldur gönder form doldur yollaaaaa nasılsa enayıyız! parada cok zamanda çok ankarayı gezdim işkur sayesinde!, yoruldugun yolmasrafın bunun için özel hazırlanman vs. vs. , koymuşlar bi kıytırık sekreter eee buyrun aaa işte ben engelli saf vatandaş sizede ugradım ! iş için işkurzadeler yolladı alın buda iş başvuru formu , eeee tamam siz şu formu doldırun varsa resimde bırakın değerlendirmeye alacaz , eee ben kimim tipim nasıl nasıl bi insanım konuşmam lazım nıtelikllerim nedir daha önceleri kilise papazlığımı yaptım!, kimim neyim hani nerde yetkili alım yapacak görüşülcek kişi??? demekki bunların hepsi bizi çok iyi tanıyolar kardesim ! her türlü engeli olan arkadaslarımız var! ooh ne güzel form doldur yallaah form doldur yallaah kurnazlık da ön safada tabiki! ondan sonra işkur seni yolluyor büro memuru diye adam çıkmış sana işte bu sınıfı temizlersiniz tuvaletlerde şurda ! yani adam beden işcisi arıyor taaaa anasının nıkahına bedenmi kaldı yahu zaten beni kandırıp oraya gidene kadar beden işçisinden beter oluyosun! sistem yok düzen yok saldım çayıra mevlam kayıra ooh negüzel bunlarıda gectim 3% engelli sayısı olacak yoksa zarar edecekler garibanlar! uygulasınlar heeeepsine birden ardı ardına cezalarıda bakalım ozaman ne oluyor! yok bide yaş sınırı yok üniversite mezunu yok depo hamalı bırakın bu işleri bırakın kuklamıyız lan! benim almancam perfekt , ingilizcem var ! pc kullanıyorum ! bedensel engelliler masa tenisi 2 inciliğm vs vs dercelerim var ! iş varmı adam gibi ! bulursun koçum sen daha ara! Allah yardımcımız olsun !

yurtdışında engelli arkadasları işkurdakı yetkılı memur kendisi ile birlikte aracı ile refakatcı ve referans olarak yanında gidiyolar!!!

birde cahil insanlara denk gelmiyomuyuz ) bişey biliyolarmış gibi g.t lerinden haberleri yok sana yol gösterecek göya yani bildiği varya adamın! kulaktan dolma! yok neymiş , belediye bize iş veriyomuş devlette cok kolay iş bulunuyomuş ve devlet bize bi ton para veriyomuş! ))))))

Üye
    mcagatay Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    TR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelsizbiz;

Arkadaşım boş yorum yapmayalım. Ben daha önce iş-kur dan 2 büyük şirkette iş buldum. Sürekli beddua ve eleştiri yerine gidin işi-kur da rehberlerle görüşün. Onlar size yol göstersin. Pc başında oturarak bu işler olmuyor.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen baya biliyomuşsun çağatay Allah sana 100 büyük şirkette işler nasip etsin!

yok çağatay biz pc başını seviyoruz acaba işkur nerede hiç gitmediğim için cağatay adresi yazrmısın?!

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

Türkiye İş Kurumu - Açık İş İlanları durumunuza gore degıştırın bılmeyen varsa dıye koydum bılıyoduk zaten demeyın

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelsizbiz;

Aynen doğru söylüyorsun işverenler seni beni veya işsizi düşünmezler sırf kendi çıkarlarını düşünürler ve tutupta çoğu zaman kalifiye eleman yerine ne iş olsa yaparım abi diyen 3-5 kuruşa dahi razı gelebilecek kişileri işe alırlar.Çünkü bilirlerki kalifiye eleman daha iyi şartlarda bir iş bulduğu an uçup gidecektir haklı olarak.Yıllarca okumuş üniversite bitirmiş lisans yapmış birisi tutupta 3-5 kuruş için branşı dışında bir işte çalışmak istemez.Fakat maalesef işsiz sayısı çok fazla olduğu için kalifmuiye elemanda mecburen hakettiği yerlerde hakettiği ücretlerle çalışamayıp işverenin 3 kuruş asgari maaşına köle oluyor..İşvereninde işine geliyor ilan versem yüzlerce kişi nasılsa başvuracak zihniyetine sahipler.Zaten bu yüzden kalkınamıyoruz gelişemiyoruz.

Üye
    nurse1988 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZEL
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çözüm şu çalıştırmayana devlet 1500 tl ykaın bir ceza yaptırımı uyguluyırmuş.şimdi devlet dese ben bunu 10.000 tl çıkarıyorm adi almasınlarda göreyim )))))))))))))))))

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

mcagatay;

Dilerim hayatının kalanını benim yaşadığım şekilde yaşamak zorunda kalırsın o zaman anlarsın!

Üye
    mcagatay Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    TR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelsizbiz;

Bu nasıl haince bir yorumdur? Ben sağlam olsam zaten bu forumda olmam. Kötü söz sahibine aittir. Sen bu şekilde insanlara saldırarak birşey elde edemezsin. Zaten engelli birine umarım benim gibi yaşarsın demek nasıl bir ahlaktır? Herkesin hayatında belli zorluklar var ama bu insanlara beddua etmekle çözülmüyor. Büyük terbiyesizlik yaptın. Ne diyeceğimi bilmiyorum.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

O Cevabı senin şu anda yorumladığın anlamda yazmamıştım sen bu şekilde anlam çıkarmışsın açıklama getiremem çünkü kelimelerle anlatmak pek mümkün değil bazı şeyler yaşanarak anlaşılıyor ancak şunu belirtiyim ben sakat kaldım sende sakat benim gibi ol demedim ama bunu anlamak için gerçekten benim gibi olmalısın bu gerçekten beddua değil sadece olur olmaz düşüncesizce yaptığın yoruma bir cevaptı o kadar.

Üye
    wepster5 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan duman
    Son Giriş
    17.01-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabret meniz ve işkurda dönüş zordur sizin takip etmeniz lazım

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

nurse1988;

Bir kısmıda bolge sigorta müfettişlerine rüşvet vererek o 1500 Tl cezayıda ört pas ediyor, müfettişte maaşlı amele işine geliyor tabi hayatında rolex saat mi görmüş, 1 .sınıf takım elbise mi giymiş, 1 .sınıf restoranda yemek mi yemiş rüşvet olunca hepsi oluyor, rüşvet ülkesi türkiye

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çünki o işkur da eleman arayan firmaların cogu hikayeden görüntü olsun dıye ilan verılıyor ceza yememek ıcın.Görüşmeye gitsende aradıgımız krıtere uygun degılsın dıyorlar yanı anlayacagın DÜMENKÖYE HOŞGELDINIZ.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon