Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cep telefonumdan sürekli aranılarak rahatsız ediliyorum ne yapmam gerekiyor ?

Cumhuriyet bas savcılığına dilekçe versem Aileme durum intikal etmeden , sorunum çözumlenir mi?

Yada nasıl bir yol izlemeyliyim, bana yardımcı olabilirmisiniz ?

Değerli görüşlerinizi bekliyor olacağım, şimdden tskler

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Telefon numarınızı değiştirin.. En kesin ve zahmetsiz yol bu bence.. İyi tanıdığınız yakın arkadaşlarınızdan başkasına telefon numaranızı vermeyin... Ya da benim yaptığımı yapın, arasın arasın dursun meşgüle düşürün, sessize alın çalsın çalsın dursun.. Ya da açın bir kenara koyun telefonu o konuşsun konuşsun dursun...Birgün pes ediyorlar..

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Numara değiştirme dısında yaptım herşeyi ama artık iş hakaret boyutuna geldi, ne yapacağımı bilmiyorum... Önume çıkıyor sabahları işe giderken yada akşamları ...
    Sinirlerim inanılmaz yıpranmış durumda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Fatma, hiç dolanmadan ailenden biri ile konuş ve derhal savcıığa dilekçe ver. Bazı durumlar kendi başına başetmek için zordur. Kendini yormana gerek yok. .Süreçte hatan olmuşsa da, umursma. Kim hata yapmıyor ki? Dediğim gibi, ailenden en azıondan biri ile konuş ve savcılığa başvur. Bunun dışındaki her yol canını daha çok sıkar. Benim düşüncem budur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok haklısın Bülent ama ;

Aslında hatam onunla Psikolojik sorunları olduğnu bilmeden tanışmaktı.

Bunu aileme anlatırsam hoş olmayan durumlar ile karsılaşabilirim, bu yonde çok tedirginim...

Değerli görüşleriniz için tesekkür ederım, çok saolun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Dediğim gibi, ben olsam ya da ailemden biri böylesi bir durumla karşılasa, yukarıda yazdığım şekliyle hareket ederdim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

telefonunuz nokıa ise eğer black list diye programı kurunca arayan numarayı engelliyebiliyorsunuz mesaj atmasını bile engelliyebiliyorsunuz.samsunglardada var arayanı engelleme özelliği. yinede size en yakın telefoncuya gidip ayrıntılı bilgi alıp engelleme programı yükletebilirsiniz .

Üye
    cenhan038 Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

numarayı engellese dahi başka numaralardan arar
    2 yol biliyorum ben biri bir pusu kur eşek sudan gelinceye kadar dövdür
    şaka bir yana siz en iyisi gidin savcılığa madem ailenize açmak istemiyorsunuz savcılıkta adınızın saklı kalması şartı ile şikayetinizi belirtiniz gerekli inceleme yapılır ve o kişi hakkında kamu davası açılır bu günümüzde hep böyle eğer şikayetten sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse o zaman o eline tel alamaz çünkü içerde tel vermiyorlar

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ailenizle konuşun bakarsınız düşündüğünüz gibi olmaz.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cenhan038 Mesajı Gör
    2 yol biliyorum ben biri bir pusu kur eşek sudan gelinceye kadar dövdür
    Düşünmesi bile insanın içini hafifletiyor.. Temiz bir meydan dayağı iyi giderdi.

Fatma hanım, Psikikolojik sorunları olan birinin sana vereceği zararlarla, ailene anlattığında çıkabilecek sorunlar arasında ciddi fark olur.. Ailenin bilmesinde fayda var. Ailenden biri bu meseleyi kaba kuvvetle çözmeye çalışır mı bilemiyorum.. Sıkıntı olabilir o zaman bu işler..

Ama madem sadece telefonla taciz yok karşınıda çıkıyor hiç düşünmeden savcılığa yap başvurunu.. Sana mesaj yazıyorsa silme onları.. Zaten o kişi senin ailenden sakladığını, bu meselede yalnız olduğunu, korktuğunu tahmin ettiği için daha bi cesur davranıyordur.. Ağaç kovuğundan çıkmadığını, sahipsiz olmadığını, korkup pısıp tacizlerine boyun eğmediğini, bi adım attığını görünce değişecektir tavrı.. Ben erkeğim bana bişi olmaz sanıyorlar, ama Sapık etiketi yapışsın bi üstüne de bakalım çıkarabilecek mi ömrü billah.. Sicili olsunda tacizden bi görsün gününü..

Birde merak ettiğim, psikilojik sorunlu olmakla ahlaksızlığı birbirine karıştırmamak lazım. Bu şahıs edebsizliği ele almış ahlakı, huyu suyu bozuk biri ise daha kolay bence işin.. Birde gene anlayamadığım bir konu ne sanıyor kendini bu tipler, zorla güzellik olmayacağını, tehtitle, kaba kuvvetle, ısrarla "sevilmeyeceklerini" nasıl akıl edemiyorlar..? Hepten nefret ettiriyorsun ya kendinden be mübarek adam!

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli görüşleriniz için çok tesekkür ederim arkadaşlar
    Ailemin bilmesinin istemememin nedeni, annem babam üzülür boyle bir durumda, sürekli sorgu haline çekilecek bir durum söz konusu olucak
    Özgürlük kısıtlanacak ( kişinin zarar vermesinden korkup) ... falan filan
    Ben bu nedenle istemiyorum aslında...
    Hoş kişiden korkmuyorum, varlığı bile rahatsız ediyor sadece, sülük gibi, iğrenç ya, erkeklerden soğudum dyebilirim. böyleleride varmış demekki aralarında
    Evet bacıbey, zorla güzelik olmayacağını anlamayacak hıyarlar var afedersiniz.
    Ama bakalım ben zamana bıraktım, herşeyin hayırlsı diyorum, eninde sonunda pes edeceği umudu ile, kendime teselli veriyorum...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten O kişiden Kurtulmak istiyorsan Savcılığa vereceksın. Sonucta senın karsınada cıkıyormus sadece telefon ıle olan bır konu değil okuduğum kadar ile. Karşına çıkmasını engellemek ıstıyosan doğru savcılığa gideceksın fatma.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Fatma selam ;

Geçmiş olsun. Kadına şiddetin tavan yaptığı bugünlerde ben bu tarz olaylardan korkuyorum. Karşında sorunlu ve laf anlamaz biri varsa ; bir ileri adımda ne yapacağını bilemezsin. O nedenle Savcılığa başvurarak yardım iste. Dosyanın ve isminin gizli tutulmasını talep edebilirsin.

Üye
    zor_bey_40 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Evet En güzel çözüm yolu savcılığa bulunacağınız suç duyurusu. Bunun dışındaki kanunsuz yollar istenmeyen durumlar oluştuğunda sizi suçlu durumuna düşürebilir. aile bağlarınız kuvvetliyse ve aileniz size güveniyorsa ki bu çok önemli kesinlikle ailenizle paylaşmalı ve birlikte çözüm bulunulmalı .. kısıtlanacak özgürlüğünüzü düşünmeyin. siz belli bir yaşa gelmiş çalışan üreten bir insansınız. bence ailenizin ilk etapta şaşkınlık dışında aşırı tepki vereceğini düşünmüyorum.benım 19 yasında kızım var ve düşünüyorum böyle bır olayı. benle yada annesıyle paylasmasını bırlıkte cozum bulmayı isterım. kızımıda kısıtlamam tavsıyelerde bulunurum dıkkatlı olmasını soylerım belkı bır sure gıdecegı yere ben getırır gotururum bunla olagan koruma dürtüleridir..ailenızden gizli cözum yolları arar ve bunuda aılenız sonradan duyarsa ıste o zaman guven sarsıcı durum ortaya cıkar.. yınede karar sizin kalbinizi dinleyin

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anneler ve babalar ne kadar kızsalar da her zaman evlatlarının yanında olurlar.
    Olabilecek daha kötü bir durum anne ve babanı daha çok üzüp kahredebilir.
    Ailene anlatmak ve onlarla birlikte hareket etmek en doğrusu ve sağlıklısı.
    O tür insanlık dışıların ne kadar kötü olduğunu tahmin bile edemezsiniz.
    Bunları sizi korkutmak için değil daha sağlıklı harekete etmenizi sağlamak için yazdım.
    Kolay gelsin.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon