Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kartalpolat Avatarı

Son Giriş
    03.06-2012
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrh benim sorunum şu.babam bundan 20 yıl önce arsa almıştı bu arsayı 2003 senesinde abimin üzerine devretti sattı.beraber 2si 4 daire ve 2 dükkan olarak yaptırdılar.banada bir dairesini verdiler ama tapuyu vermediler.evlendim.evlendikten 3 yıl sonra yani şimdi çık diye baskı yapıyorlar.bu üç yıl içinde bu apartman 2 defa el değiştirdi abim babamın üzerine devretti çünkü boşanacaklardı eşi hak talep etmesin diye.ama sonradan tekrar birleştiler.bunlar barışınca dairenin bitanesini babam yengemin üzerine devrett.geri kalnlarını 1 ay önce abim üzerine aldı.şimdi bana baskı yapıyorlar.evden çık diye.biz dört kardeşiz.ilk abime satınca bana bişey sormadılar.yuvam yıkılmak üzere.bana verdik derken şahitlerde var ama şimdi inkar ediyorlar.ne yapmam gerekiyor.yardımcı olurmusunuz? hak talep edebilirmiyim?

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

böyle bir durum yaşamana üzüldüm yalnız şöyle bir durum var ailevi çelişkiler ihtilaflıdır her zaman dolayısı ile babanın senin gayrimenkulünden hak etmemen için seni evlatlıktan çıkarması gerek. belki şimdi seni evden çıkarabilirler ancak bu birşeyi değiştirmez zaten ancak baban öldüğünde mirascısı olarak otomatik olarak hak iddia edebilirsin (aksi olmadığı sürece verasetçi olarak çocuklara kız erkek anne vs. birincil derece akrabalara eşit mal bölümü yapılır kanunen diye biliyorum ) şimdi ise üzerinde tapu olmadığı için bu bir sorun bence deneyimli bir aile hukukcusu ile görüşmeni öneririrm belki dava açabilirsin ancak aile büyükleriniz falan araya sokarsan bence tatlılıkla halletmeye çalış.

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babamın üzerine devretti çünkü boşanacaklardı eşi hak talep etmesin diye.
    böyle bir zihniyet, konu mal olunca karısını tanımamış, kardeşini de tanımaması normal.

Üye
    mehmet36 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2012
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

miras bırakanın , çocuklarının saklı payları mevcuttur. muris bunun üzerinde hiçbir tasarrufta bulunmaz ,bulunsa dahi iptal veya tenkis davasıyla durum düzeltilebilir. tabi bu miras bırakanın ölümü halinde başvurulabilecek bir yoldur. şimdi yapabileceğiniz işlem muvazaa nedeniyle babanız ve abinizin yapmış olduğu işlemlerin iptalini talep etmek olacaktır. muris muvazaası zamanaşımı veya hakdüşürücü süreye tabi değildir.

Üye
    av sefa Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    muğla,konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kartal bey evin yapılışında sizin maddi katkınız oldu mu? oldu ise tüm evrak ve dökümanı toparlayıp sabredin . aleyhinize herhangi bir hukuki süreç başlar ise bu döküman ile birlikte gelin değerlendirelim. av gülsefa

Üye
    kartalpolat Avatarı

Son Giriş
    03.06-2012
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oldu ama herhangi bir belge falan olmadı.elden verdim para.ilk olarak ev senin dediler ben de sonuçta yuvamı kurdum.şimdi çık demeleri sorun.büronuz nerde

Üye
    av sefa Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    muğla,konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bürom muğla gökova (akyaka) da ismen avukat arama ile bakarsanız muğla barosu sayfasından bilgilerime ulaşırsınız. işinizi detaylı olarak anlattığınızda gayrimenkul hukuku ile ilgilenen her avukat arkadaşın menfaatinize bir çıkar hal bulması mümkündür kanaatindeyim. Av. Gülsefa YILDIZ