Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Maalesef bu durumun bahsi geçen düzenleme içine girdiğini sanmıyorum. Daha ziyade mimari koşullarla ilgili bir düzenleme bu...
    Ama onun dışında tıpkı çatı gibi ısı yalıtımı için bir ortak harcama öngörülebilir sanırım. Bilemiyorum..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Biz site içindeyiz 22 apartmanlık bir site.Tadilatla ilgili site yönetiminin izni yeterli olur mu, apartman sakinleri de ayrıca onay vermek durumunda mıdır? 3 kişilik bir site yönetimi var ve her işle onlar ilgileniyor.Balkona asansör yaptırmayı düşünüyorum, masraflar bana ait olacak.2. kattayız alt komşu izin verdi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bina yönetim planında yönetim kurulunun yetkileri de yazar. Yçnetim kurulu bu belgeye bakıp yetkileri varsa izin verebilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hayati06 Avatarı

Gerçek Adı
    hayati
    Son Giriş
    29.05-2012
    Saat
    10:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eşim dializ hastası olup,yeni almış olduğumuz daire 5 katta.Apartmanda asansör bulunmamakta.(Bizden önce bazı apatman sakinleri asansör yapımı girişimleri neticesinde karar oy çokluğu ile alamamışlar.) Apartmana asansör yapılması için ilk işlem nedir?Yapılması gerekenleri sırası ile açıklıyabilrmisiniz...
    Teşekkür ederim.Sağolun.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Asansörü nasıl yapıcaksınız?
    Asansör bina yapım proje aşamasındayken mümkün olur.
    Varsayalım binada asansör yeri mevcut.
    Bi asansör 25 bin tl dir. Bu paraya kimse ortak olmak istemez.
    Bence evi satıp asansörlü bi yerden yeni bir ev alın.

Üye
    hayati06 Avatarı

Gerçek Adı
    hayati
    Son Giriş
    29.05-2012
    Saat
    10:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Kat Mülkiyeti Kanunu ve engelliler için tadilat [Hukuk]" başlığı adı altında paylaşıma ve bilgilendirmesinden dolayı;"saros1" kardeşimizi teşekkür ederim.
    Konuyu sonunan kadar okumam gerekirdi.Açık ve net olarak kaleme alınmış.Yarın olsun hayrolsun.
    Konunun neticesi hakkında bilgi vermeye çalışacam.
    Ayrıca "saww" kardeşimizede ayrıca teşekkür ederim.
    Sağolun.

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aldığım daire 4 yıllık.asansörü sürekli ozuluyor.bende koah hastasıyım.dışarı çıktığım zaman eve çıkmak zor.oluyor.asansör şuanda kapalı.nereye şikayetçi olabilirim.apartman sakınleride ilgilenmiyorlar.ne yapmam lazım.

Üye
    sdy Avatarı

Gerçek Adı
    Saadet
    Son Giriş
    15.05-2014
    Saat
    02:09
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Canlar,
    Benim de benzer bir sorunum var, halen iki bastonla ayak boyu adımlayabiliyorum, artık ellerim ve kollarım çekiyor bedenimin yükünü. Yıllardır hem hasta canlar, hem uzmanlar akülü sandalye kullanmam konusunda ısrar ediyorlar ancak bu mimari engeller yüzünden akülü sandalyem bir otoparkta duruyor, nadiren kullanıyorum ve artık dizlerimde de sorun var.

Altı daireli apartmanın giriş katında oturuyorum ve sadece 4 basamak var evime ulaşmam için. iki-üç yıl önce kendi imkanlarımla, apartmanın giriş görüntüsünü de bozmayacak şekilde kromçelik materyalden bir katlanabilir rampa yaptırmak istedim. Ben "kim hayır der ki?" diye düşünmüştüm, ama yapacak kişi apartman yönetimine sormamı önerdi ve sordum. Bir komşum, benim sandalyeye ihtiyacım olmadığını, bunu arkadaşlarım için istediğimi söyleyerek birkaç komşumu daha ikna etmiş ve kabul etmediler. O gün evde misafirlerimin de olması nedeniyle gerekenleri söyledim ama fazla tartışmadım. Seyyar rampa aldım ama o da hem çok pratik değil, hem de çalınması muhtemel.

Bu konudaki yasaları tam bilmiyorum, önceki yasada daire sahiplerinin tümünün izin vermesi gerekiyor diye biliyorum. Şimdiye kadar herhangi bir merciye de başvurmadım. Şimdi iki sorum var;

1- Apartman yönetimine başvurmadan sokağa bakan pencerelerden birini kapı yaparak, demirden 4 basamak ve gerektiğinde kaldırıma uzanan bir rampa yaptırmam mümkün müdür? Alt katımda yarı bodrum bir daire var, sadece onun sahibinden ve belediyeden izin almam böyle bir çözüm için yeterli midir? Apartmandaki diğer daire sahiplerinin onayı bu durumda da gerekir mi?
    2- Apartman yönetimine, apartman girişindeki merdivenlere seyyar rampa yaptırmak için başvurursam ben dahil kaç daire sahibi onaylamalı? İşlemlere nasıl başlamalıyım?

Değerli görüşleriniz için çok teşekkürler. Her şey gönlünüzce olsun.
    Selam ve sevgiler.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

ya ben de bina girişine katlanabilir kaldırılabilir bir rampa yapmayı düşünüyordum ama belediyedekiler çok karıştırdı olayı önce bütün binadaki apartman sahiplerinin iznini alacakmışım binanın mimarını bulup projesini ekletecekmişim muhtemelen buna da iyi para ister ayrıca belediyeye başvurup değişiklik yapmak isteyecekmişim ayrıca belediyeye 450 tl para yatıracakmışım ve en son izin verilirse yapacakmışım kaldırılıp indirilen bir tahta için bu kadar mı uğraştırılır insan ALLAH'tan belediyeler engellilerin hayatını kolaylaştıracaktı ...

katlanabilir portotif rrampa için beled,yeden izne gerek var mı ya

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

katlanabılır portatıf rampa kullanırken polıs mı yakalayacak hop hemserım yasak mı dıyecek . 24saat benımı ızlyecekler kıme ne ya kullanıcam zaman çıkarıır koyarım merdıvene sonra kaldırırm kıme ne yaw sacmalıklar ulkesı...

Üye
    Birol Koç Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu tadilat kanunu fiziksel engelliremi kapsıyor yalnızca ??????????

Üye
    GrannyGulf Avatarı

Gerçek Adı
    Gamze ASLAN
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Koah hastası 60 yaşındaki annemin apartmanında asansör kimse yaptırmak istemiyor. Akciğer yetmezliği var. Çalışmak zorunda işe giderken veya işten dönerken merdivenlerde tıkanıyor. Söz konusu kanunun bu tip kronik hastalar için de çıktı diye duymuştum ancak bulamıyorum. Bilenlerin yardımını rica ederim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12