Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb arkadaşlar benim annem benim maaşımı kendisi çeksin diye vasi atandı. Allah'a şükür benim durum iyi. Özürlü oranım %70 ile %100 arasında ama ben bilgisayardan tutunda elektrik elektronik uydu vs. gibi şeylerin tamirinden bakımına .çok iyi anlıyorum ve yapıyorumda. Şimdi benim vasilik raporum Ekim ayının 2009'unna kadar geçerli. Ben ilk maaşımı mart 2008'de aldım on da sonra yenileme gerekti. Annemde bize zorla (aynı şey abim işçinde geçerli o da 2022 maaşı alıyor annem vasi olarak atandı bize) kendine vasi raporu aldırdı.

Şimdi arkadaşlar ben bu 2009 Ekim ayına kadar geçerli vasilik raporunu nasıl iptal edebilirim. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. İyi günler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bu konuda mahkeme kararı gerek. vasilik kararı veren mahkemeye başvurmalısınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

Peki maaşım için ödeme emri geldiğinde kendi nüfus cüzdanımı gösterip parayı ben çekebilir miyim sizce..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hayır. Vasilik kararı, siz kendi kararlarınızı veremediğiniz varsayılarak alındı. Dolayısıyla bunu iptal etdip, kendi kararlarınızı verebileceğinize dair yasal karar çıkartmadan maaşınızı alamazsınız.
    Ama şansınızı da deneyin bence. Belki memurun gözünden kaçar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

Vasilik Kararı veren mahkeme: TC İzmir 14.sulh Hukuk Mahkemesi
    Koank ta imiş. Hakim Sami Uçar. Diyor.

Internette şöyle vir dilekçe örneği buldum fakat orda vasilik iptali için avukat gerekiyor galiba.

• Vasi atama kararının iptali istemi dilekçesi

14. SULH HUKUK MAHKEMESİNE

DAVACI :
      VEKİLİ :
      DAVALI :

KONU : Vasi Atama Kararının Kanuna Aykırılığı Sebebiyle İstemi.

AÇIKLAMALAR :
      1-) Müvekkilim, .../.../... tarihinde, davalının, ...’nin vasisi olarak atandığını öğrenmiş bulunmaktadır.

2-) Oysa vasi atanan davalının, medeni kanun hükümlerince ve ... nedeniyle vasi olarak atanması kanuna aykırıdır.

4-) Bu nedenle, vasi atama kararının iptali için dava açılması zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER : 4721 S. K. m. 422 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Vasi atanma kararı, tanık beyanı ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, davalının, ...’nin vasisi olarak atanması kararının iptaline, karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederim. …/…/…

Davacı Vekili
      Av.
    Avukat tutmak gerekiyor mu? Avukat için para gerekiyor mu?_ Birde bu dava için harç ödemem gerekiyormu. Lütfen yardım edin. İyi akşamlar..

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Avukat tutmadanda dilekçeyle mahkemeye kendin başvurursun.Mahkemede savunmanı sen yaparsın.Avukat ücretini ödememiş olursun.Ancak harç parasını ödersin.

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

yalnız annem bu davayı açtığında harç parası ödememiş.

"Davacının mehiyetine bakılarak harç ödemesinin yapılmayacağı kararı alınmıştır" diyor.

Üye
    Pardon Avatarı

Son Giriş
    03.04-2015
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam sere bende babami atatim vasi olarak ama bize vasiye ayri ozurluye ayri para verilecegi gibi biseyler soylemislerdi cevredekiler..Simdi senin mesajindan ozurlunun parasini atadigi kisinin gidip cekdigini anladim dogru mu anladim acaba ?
    Hep sen mi sorucan bu soruda sana olsun

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

benim anneme verdiğim vasilik 15.11.2009'da doluyor. Fakat ben kendi işimi gören Herhangi bir fiziksel engeli olmayan akıllı bir insanım. Acaba süre bitiminde beni gördüklerinde vasi olarak tekrar annemi mi atarlar yoksa vasilik iptal olur mu? Ki ben iptal olmasını istiyorum.

15 kasıma kadar bekleyeyimmi yoksa bunun kolay yoldan nasıl halledebilirim vasiliği. Bir ara mart dönemi maaşı çektiğimizde memurda şaşırmıştı dedi normal biri demişti sonra annem vasilik raporunu gösterince o memur vaslik raporunun fotokopisini istedi. Ve sonra dediki sen sakın itiraz etme mahkemeye falan başvurma yoksa maaşın iptal olabilir dedi. Yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler..

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

Pardon;
    doğru fakat vasiye ayrı maaş sahibine ayrı verilmiyor. Keşke öyle olsa

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neden annene vasilik verdin yaşından dolayımı yoksa hastalığından dolayımı yaşından dolayı ise yaşın doldunmu vasiliği kaldırabilirsin eğer hastalığından dolayı ise iyileşmen lazımki ben iyiyim diyorsun ozamnda maaşını keserler

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

beni kandırdılar işte biraz yalan biraz gerçek sözlerle ve 25 yaşındayım... Birde iyiyim dediysem şöyle: Vailik için gerekli olan presödürlerin hiçbiri beni anlatmıyor yok çevreye zarar veriyor yok kendi işini kendi göremiyor gibi şeylerden dedim.

15.11.2009'da süre bitiminde muayene olduğum doktora benim vasilik gerektirecek bir gereksinimim yok vasilik istemiyorum desem ondan sonra ne olur.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aldığın maaşın türü nedir. 2022mi ssk mı emekl sandığımı

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

2022 es

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    anladığım kadarı ile hastalığından dolayı 2022 den yaralanıyorsun ve aynı hastalıktan dolayı anneni vasi olarak tayin etmişsin onun için eğer iyiyim der anneni vasilikten çıkarırsan maaşını keserler 11. aya kadar araştırmaya devam et slm

Sayfa 1 / 3 123 SonSon