Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vasiye ihtiyacın olmadığını doktoruna söylersen ve doktorun da bu yönde karar verirse, mahkeme de bu karar uyacaktır ve vasilik süresini uzatmayacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim Oturan boğa kardeşim. Peki biz sırf bu maaş ile geçindiğimizden acaba kesilme ihtimali olmaz dimi maaşın?

"mahkeme de bu karar uyacaktır ve vasilik süresini uzatmayacaktır" Peki diyelim doktor vasilik süresini uzatmadı mahkeme de uzatmadı. Peki ozaman vasilik süresi uzamadığından vaslik iptal olur mu acaba? Bu konularda bebni aydınlatırsanız çok sevinirim iyi günler dilerim.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktor vasiye gerek yok der mahkamede buna uyarsa ki muhakkak uyacaktır. vasilik kalkar. burada sorun şu eğer vasilik gerektiren hastalıktan dolayı maaş alıyorsan vasilik kalktığında maaşta muhtemelen kesilir

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

capture1rzw.th - Anneme verdiğim vasiliği nasıl iptal edebilirim? [Hukuk]

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

benim vaslik gerektirecek bir rahatsızlığım yok.

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: biyo Mesajı Gör
    doktor vasiye gerek yok der mahkamede buna uyarsa ki muhakkak uyacaktır. vasilik kalkar. burada sorun şu eğer vasilik gerektiren hastalıktan dolayı maaş alıyorsan vasilik kalktığında maaşta muhtemelen kesilir
    bo konuda beni aydınlatır mısın? Tam anlamadım.

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım, mahkemenin vasi kararı iki yılda bir tazelenir. Muhtemelen anneniz vasilik kararını tazeleyecektir. Aksi takdirde sizin adınıza özürlü aylığını bankadan çekemez. Sizin yapmanız gereken işlem, Sulh Hukuk Mahkemesi'nde dava açarak, vasilik kararının iptalini istemek.

Yukarıda arkadaşımızın size anlatmak istediği şu olsa gerek; Size, Sağlık Kurulu Raporunda Otistik Engelli olarak Özürlü oranı verilmiş ise özürlü aylığınız muhtemelen kesilir

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

fakat benim hiçbir engelim yok ki_ Psikotik bozukluk diyorlar. Ayrışmamış Şizofreni gibi bir şey. Böyle olunca ben bu maaşı hastalıktan dolayı mı alıyorum yoksa Muhtaç olduğum için mi alıyorum. İyi günler ...

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anneniz vasi tayini için dava açtığı zaman sizin Sağlık Kurulu Raporunuzu delil olarak mahkemeye sunmadı mı?

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

evet raporları gösterdi ve mahkeme kararı sonucu vasilik kağıdında şunlar yazıyordu. yok cevreye zarar veren yok aklı melekerinin yerinde olmadığı gibi yok kendi işini kendi göremeyen gibi saçma sapan şeyler yazıyordu. Bunların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor yazlnız...

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşın size anlatmak istediği de buydu, mahkeme sağlık kurulu raporuna dayanarak vasi tayin ediyor. Siz vasi tayini iptali davası açtığınız zaman hakim sizi tekrar sağlık kuruluna gönderecek ve yeniden sağlık kurulu raporu alınacak. Eski rapor geçersiz olacak, dolayısı ile eski rapora dayalı olarak almış olduğunuz özürlü aylığı kesilecek.

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kusura bakma merak ettim de neden annenin almasını istemiyorsun

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SERE yukarıda yazıştım şimdi sana şizofreni diye 2022 i maaşı bağlandı aynı zamanda annen şizofreni olduğunu raporla mahkemeye bildirip vasiliğini almış şimdi senin vasiliğin senin dediğin gibi benim vasilik gerektirecek bir hastalığım yok bunu sağlam raporu alır ispat edersin işte sorun burda sağlam raporu aldınmı 2022 maaşını keserler

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

peki biyo kardeşim 15.11.2009'da vasilik süresi bitiyor. Ozzaman ben doktora ne diyeyim. Vasiliğin iptal olsun istiyorum desem maaşı keserler diyorsun. Peki ben vaslilk için hastaneye başvuruda bile oradaki insanlar bana: Sen normal bir insansın senin vasiye ihtiyacın yok ki demişlerdi işte salak kafam ne uyarsın...

Şimdi ben 15.11.2009'da vasililk süresi dolduğunda ben doktora ne demem lazım vasilik kalksın ama maaş da kesilmesin. İyi günler...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Vasiye ihtiyacın olmadığını doktoruna söylersen ve doktorun da bu yönde karar verirse, mahkeme de bu karar uyacaktır ve vasilik süresini uzatmayacaktır.

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sere, ben sana son olarak şunları söyleyeyim; zihinsel engelli değilim diyorsan, hastanenin nüroloji bölümünde sana verilmiş olan özür oranını düş, geriye kalan özür oranın, özürlü maaşı almana yetiyor ise, vasiliğin iptali için davanı açarsın mahkeme kararı ile vasilik iptal olur ise, özürlü maaşını sen alabilirsin.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon