Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gulay111 Avatarı

Son Giriş
    25.09-2008
    Saat
    14:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçmişe dönük sakatlık vergi indirim bedeli alınabiliyor mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sadece dava açarak alabilirsin, başka türlü mümkün değil: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=26957
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gulay111 Avatarı

Son Giriş
    25.09-2008
    Saat
    14:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fabrikada çalışırken Maliye Bakanlığı kararıyla 1999 mayıs ayında alınmış raporumun iş değişikliğim (SSK'dan Emekli Sandığına)kurumlar arası geçişim ve fabrikanın kapanması nedeniyle evrağımın eski çalıştığım yerde kalması ve işe başadığım kurumunda rapor istemesi üzerine deftardarlığa başvurduğumda zaten alınmış bir raporun olduğunu ve bana raporun yeni çalışma yerime gönderileceğini söylediler. ben konunun halledildiğini düşünmüştümki olayın üstünden iki yıl geçtikten sonra personeldeki ark yeniden rapor almam gerektiğini söylemesi üzerine Deftardarlığa yeniden gittiğimde ihmallerinin olduğunu ve kapanmış olmassına rağmen benim raporumun fabrikada kaldığını söylemeleriyle kendi çabamla raporumu yeni kurumuma verdim Benim burda merak ettiğim konu raporumu mal müdürlüğünden alırken ark aynı şekilde bir başka ark raporununda unutulduğu fakat geriye dönük devletten aradaki farkı aldığını söylemelerine rağmen kurumumda bana söyledikleri geriye dönük sakat indirimi farkının ödenmediği idi.
    burda verilen örneklemede "Fazla tahsil edilen vergi düzeltme yoluyla iade edilir. "ise niye fark bize iade edilmiyor.

ÖZET : Sakatlık indiriminden başvuru tarihinden itibaren değil, işe başlama tarihinden itibaren faydalandırılır. Fazla tahsil edilen vergi düzeltme yoluyla iade edilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Geçmişe dönük alabilirsin. Burası kesin. Yukarıda bağlantısını verdiğim alıntıda göreceğin gibi, bu konuda mahkeme kararı var.
    Ama buna rağmen kurumlar dava olmaksızın bu ödemeyi yapmıyor. Maksat insanları yıldırmak... Dava açarsanız, örnek dava sonucunu da avukatınıza gösterirseniz, geçmişe dönük ödemeleri alamamanız için bir neden göremiyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gulay111
    Geçmişe dönük sakatlık vergi indirim bedeli alınabiliyor mu?
    Kurum hatalı olduğu için, size geriye dönük ödeme yapıp,ödediği miktarı vergi dairesine bildirip kurum vergisiniden düşürebilir.