Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ARKADAŞLAR ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZIN FORUMA YAZDIKLARINI OKUDUM. BELKİ FAYDASI OLUR DÜŞÜNCESİYLE İLGİLİ KANUN MADDESİNİ VE YÖNETMELİĞİ BURAYA AKTARIYORUM...

ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK YARIŞMA SINAVLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Akasya,
    Geçen yıl Milli Eğitim Bakanlığı "halk eğitim merkezinde görev yapmak üzere, stajyerlik süresi içerisinde öğretmenlik görevini yürütüp yürütmediği izlenerek, öğretmenlik görevini yürütmesine engel olduğu tespit edilmesi halinde bu duruma ilişkin olarak tam teşekkküllü devlet veya üniversite hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu valilik görüşüne de yer verilerek incelenmek üzere bakanlığımıza gönderilecektir" şeklinde bir rapor vererek göreve başlattı.

Bir hafta kadar önce okul müdürlüğünden bir rapor istenmiş ..
    Okul müdürlüğünün hazırladı rapor kısaca şöyle:
    1. Sınıf içi tutum ve davranışları mesleğine yakışacak şekildedir vs...
    2. Öğrencilerle iyi bir iletişim kurmaktadır . Genel kültür ve bilgi seviyesi iyidir filan...
    3. Adı geçen stajyer sınıf öğretmenimiz akülü sandalye kullanmakta olup, görevini bu şekilde yerine getirmektedir. Rahatsızlığından dolayı kas güçsüzlüğü çekmektedir. Fiziksel koşulların tekerlekli sandalye kullanımına uygun olmadığı yerlerde başkasının yardımına ihtiyaç duymaktadır.
    4. Adı geçen stajyer öğretmenin öğretmen olarak değil de, bakanlığımıza bağlı başka bir görevde çalıştırılması kanaatindeyiz..

OKUL MÜDÜRLÜĞÜNÜN RAPORU BU ŞEKİLDE..(okul müdürümüzde öğretmenliği sevdiğimi ve yapabilceğimi çok iyi biliyor. Sanırım ondan bu şekilde bir rapor hazırlaması istenmiş.)
    Sonra benden sağlık kurulu raporu almam istendi..

Aydın Devlet Hastanesinden de " ŞU ANKİ DURUMU ÖĞRETMENLİK YAPMASINA ENGEL DEĞİLDİR" şeklinde rapor verdiler.

İki rapor arasında bir çelişki varmı akasya. Ne yapabilirim bu durum karşısında..Teşekkürler şimdiden :wink:

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Merhabalar...

Benim anladığım kadarıyla siz şu anda Bakanlığın istediği evrakları tamamlamışsınız. Yani Okul müdürünüz bir rapor vermiş. Daha sonra da Devlet Hastanesi'nden rapor almışsınız. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı'nın sizin öğretmenlik yapıp yapamayacağınız konusunda bir karar vermesi gerekiyor. Ve siz şu an o kararı bekliyorsunuz ???? Doğru mu anlamışım bilmiyorum :roll:
    Bu durumda evet her iki rapor arasında çelişki var. Milli Eğitim Bakanlığı sizinle ilgili bir karar verecek. Ve bu karar tarafınıza tebliğ edilecektir. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı'nın kararı öğretmenlik yapamaz şeklinde olursa siz İdare Mahkemesi'nde idari işlemin iptali davası açarak Milli Eğiitm Bakanlığı'nın kararını iptal ettirebilirsiniz. Sözkonusu davayı açarken yürütmenin durdurulmasını da talep edebilirsiniz.
    Birbirine zıt iki raporun mevcut olması dava açmanız durumunda lehinizedir. Ayrıca Sakatların Çalıştırılacakları İşler:
    Madde 9- Belirli bir mesleği olan sakatların meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır. gereğince sizin öğretmen olarak görev yapmanız yasa gereğidir. Yine
    İşyerlerinin Sakatların Çalışma Şartlarına Göre Düzenlenmesi:
    Madde 10- Sakat memur çalıştırmak zurunda olan kurum ve kuruluşlar çalışma yerlerini sakatların çalışmalarını kolaylaştıracak şekilde düzenlemek, gerekli tedbirleri almak ve sakatların çalışmaları ile ilgili özel araç ve gereçleri temin etmek zorundadır. hükmü de sizin lehinizedir.
    Sonuç olarak ; eğer Milli Eğitim Bakanlığı'ndan olumsuz bir karar çıkarsa İdare Mahkemesi'nde dava açmanızı tavsiye ederim. Umarım bu davaya gerek kalmadan hukuki hakkınız olan öğretmenliği elde edersiniz.

Mesleğinizde başarılar ve mutluluklar diliyorum size....

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Akasya. Şu an sonucun açıklanmasını beklemekteyim. Umarım olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmam. Eğer mahkemeye başvurmam gerekecek bir durumla karşılaşırsam, bunuda layıkıyla yapacağım inşallah.
    Herşey için tekrar teşekkürler. Gelişmeleri buraya aktaracam.

Üye
    saros1 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun zamandır siteye girip takip edemiyordum.Sizin öğretmen olarak çalıştığınızı okumuş ve çok mutlu olmuştum.Milli Eğitim Bakanlığının engelliler hususunda duyarlı ve anlayışlı olduğunu sanmıştım.
    Bir hukukçu olarak söyleyeceğim,fazla bir şey yok aslında.Söyleceklerim tekrar olur.Burada söylendiği gibi mesleğimizle ilgili işleri yapmamız,işyerlerinin bize uygun hale getirilmesi ile ilgili kanun maddesi olduğu doğru.Alıncak rapor oldukça önemli.Ama öğretmenlik kriterlerini devlet hastanesinde ki doktorlardan ziyade öğretmenler bilmez mi?Sonra daha da önemlisi senin öğrencilerinin fikri değil mi?
    Açacağın bir dava da senin yanında olmaktan-ben de tekerlekli sandalyedeyim hiç olmazsa fikren sana ulaşabildiğimce-mutlu olurum.Son olarak dilerim gönlünce öğretmenlik yapabilirsin.Ben ,kim ne derse desin senin layıkı ile öğretmenlik yapacağına inanıyorum.

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: saros1
    Burada söylendiği gibi mesleğimizle ilgili işleri yapmamız,işyerlerinin bize uygun hale getirilmesi ile ilgili kanun maddesi olduğu doğru.Alıncak rapor oldukça önemli.Ama öğretmenlik kriterlerini devlet hastanesinde ki doktorlardan ziyade öğretmenler bilmez mi?Sonra daha da önemlisi senin öğrencilerinin fikri değil mi?
    Merhaba Saros.Evet bu konuda çok haklısın. Kendimi en iyi ben bilirim ve öğretmenliği en iyi şekilde yapabileceğime eminim. Fakat fiziksel donanımın teknolojik bir şekilde bize uygun hale getirilmesi gerekiyor.
    İşte asıl sorunda burası bence. Bu imkanı sağlamak yerine, önümüzü kesmeyi tercih ediyorlar.
    Daha önceki mesajımda yazdığım gibi " öğretmenlik yapabilir" raporunu aldım. Bakalım artık neler olacak. Gelişmeler doğrultusunda sizlerinde fikirlerini ve desteklerini almaya çalışacam.
    Çok teşekkürler...
    Sağlıcakla kalın..

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Neseli gelişmeleri buraya yazmanı bekliyorum. Olumsuz bir sonuç çıkarsa hertürlü yardıma hazırım :wink:

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler..
    Satjyerliğim 23.11.2005 çarşamba günü kalktı..Bugün de bakanlığın raporunun olumlu geldiğini ve öğretmen olarak devam edebileceğimi öğrendim..Yani olumsuz bir durum yok..

İlginiz ve yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem azdır..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Oyoyoyoyoyoyoyoyoyoy, neseli09 hocam, kutluyorum seni. Başarılar diliyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:P ÇOK TEŞEKKÜRLER OTURANBOĞA. DARISI TÜM ARKADAŞLARA

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Neseli senin adına çok sevindim. Gözün aydın arkadaşım. Öğretmenler gününü kutluyorum. Mesleğinde başarılar....

Üye
    öteki Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neşeli tebrik ederim. öğretmenler gününü kutluyorum.

bu olayla ve müdürle ilgili; belki, velilerden bir ikisinden çatlak ses çıkmış olabilir ve müdür de o konuda bir şey yapmış olmak için böyle bir şey yapmış olabilir. tabi ki bu benim dışardan tahminim.
    eğer müdürle samimi bir ilişki içine girersen ve ilerde sen ufak tefek sıkıntılar yaşarsan müdür yardımcılığı ile ilgili girişimlerde bulunun. il milli eğitim müdürlüğü ve okul müdürüyle (vekaleten md. yrd. gibi) bu konuyu halledebilirsin. tabi ilerde çocuk sesinden sıkıldığında ve kendin istediğinde...

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Canım inan çok mutlu oldum. Bu güzel haber Öğretmenler Gününde Aldığım en güzel haberdi. Dün gibi ilk müfettiş heyecanını hatırlıyorum senin. :wink: İnanıyorum ki gelecek nesile güzel şeyler katacaksın.Sana meslek yaşamında başarılar diliyorum.

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Neseli Arkadasim Dostum ....Yeni Gördüm, Çok sevindim Hocam...

Öğretmenlik Sana yakışır hocam...

Tebrikler işe gitmem gerek...

Saygilar....

Başarılar....

Üye
    gulpembe Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tebrikler ,Hayırlı Uğurlu olsun Neşeli

Sayfa 1 / 2 12 SonSon