Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bipolar Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    06:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli arkadaşlarım, bir çoğumuzun haklarımızı aramak adına hukuki işlemlerimiz oluyor ve avukat tutup para veriyoruz. lütfen bu yazdıklarımı dikkate alın. okuması yazması bile olmayanlarımız var gözleri görmeyen fiziksel ve zihinsel sorunları nedeniyle dahada kötüsü maddi yetersizliklerden dolayı mahkeme kapılarında koşuşturamayacak durumda olup sadece avukatın sözleri doğrultusunda onlara güvenip hareket ediyoruz ve buna karşılık para ödüyoruz. henüz rastlamasamda mutlaka görevini iyi yapan dürüst ve onuruyla para kazanan avukatlarda mutlaka vardır öyle insanları tenzih ediyorum.

bir olay sonucunda hayati tehlike geçirdim ve bazı hayati organlarımı kaybettim. sanık taraf ağır ceza aldı ve ben ayrıca tazminat için hukuk yoluna gittim. ilk başlarda görüştüğüm her avukat memnuniyetle davayı almak istedi ve dava sonunda kazandığım bedelden yüzde vermek üzere bir avukatla anlaştım. her şekilde kazanılması mümkün olan bir davaydı ve çokta avukatlık bir durum yoktu açıkcası. bu sebepten olsa gerek avukatım birkaç yıl süren davama onlarca kez katılmayıp çeşitli mazeretler sundu. ve hiç hesapta olmayan sakal parası, parası yol parası gibi biçok kez para istedi ödedim. haricinde mahkeme için ödenmesi gereken masrafları fazla gösterip bir kısmını mahkemeye ödedi bir kısmını kendine aldı. arkadaşlar dediğim gibi görevini kötüye kullanmayan avukatlar varsa tenzih ediyorum ama ben kendi avukatımın bu işgüzarlığından sürekli yalan konuşmasından davamı ciddiye almamasından sürekli benden nemalanmaya çalışmasından çok bunalıp başka avukatlarda baktım ama al birini vur ötekine. benim anladığım birtür sistem kurmuşlar kendi aralarında. bu şehirde olsun internette olsun görüştüğüm avukatların hemen hepsi ağız birliği yapmış gibi meslek etiği, ben meslektaşımın davasını almak istemem, benim davam olsa bir başka avukat arkadaşımında benim dvama karışmasını istemem gibi söylemlerle karşılaştım.ve istemeye istemeye aynı avukatla sonuna kadar götürdüm. nitekim yaklaşık ikiyüz elli bin tl kazandım. Avukatın göğsü kabardı tabii başladı heryerde söyle bu avukat sana para kazandırı diye raklamımı yaparsın demeye nesini kazandırdıysa artık düz mantığımla benim bile emin olduğum bir davaydı Amaaaa.....................

avukat dava sonunda görevini ihmal edip diğer tarafın taşınmazlarını kaçırmasına sebep oldu yani kazansamda bir değeri kalmadı. ve aylar sonra durumu haber verip tekrar yol parası vb paralar istedi. kendi söylemine göre hukukta böyle şeyler olur ama önemli değil geri alması kolaymış. eee kolay olsa gerek taş atıp kolu yorulmuyor sonuçta adamın işi o hergün adliyede zaten ona göre kolay ama tekrar dava açmak için çok yüklü meblağlar gerekliydi. ve tekrar başa dönmekti bu. yani sizin anlayacağınız biten ve yüzde yüz kazanılan bir davayı yeniden açmak üzere paralar istedi. hiç hatası yokmuş gibi davranıp yine yol parası bilmem ne parası diye paralar istemeye devam etti. kısa süre sonrada kaybettirdi. ve en başta yüzde olarak anlaştığım davada kazandırıp para alacakken bana kaybettirip dava sonrasında yine çok büyük rakamda para aldı. ben hakkımı helal etmiyorum elbette ama öyle insanların dini duyguları meslek ahlakı diye birşey yok. senin mağduriyetine karşı adalet kazandırır bu avukatın başarısı olur. ama kaybedilince kazanmakta var kaybetmekte denir. ama şu bir gerçekki emin oldukları davalarda sırf davayı almak için insanı sömürü ağacı yapmak için yalan yanlış vaadler sunarlar. baştan para almayacam deselerde öyle bir alıyolar ki sen elini vermeye gör.

lütfen dikkat edin gerçekten içlerinde iyi olanlarda dürüst olanlarda vardır ama sapla samanı bu zamanda ayırmak gerçekten zor bir iş. her ne yaparsanız yapın her zaman sözleşme yapın alınan paraları takip edin verilen paralara karşı fatura belge evrak ne varsa elinizde bulundurun. avukatın davanızı takip edip etmediğini izleyin. baştan para almayacam dediyse buna yönelik resmi belge alın. düşünün düşünün düşünün. senin engelin senin mağduriyetin senin hakların birgün gelir avukatının umrunda olmaz. zamanında cebini doldursanda nankörlük edenler çıkar. ve kanun önünde çokta gücün kalmaz. bu yazdıklarımın belki okuyan birine gelecekte faydası olur diye yazdım. saygılarımla

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

evet gerçekten kabul edilemez bir durum
    lütfen bu durumu avukatın bağlı olduğu baroya bildirin ve disiplin cezaı alması için baroya şikayette bulunun , ayrıca aranızda mutlaka sözleşme imzalamışsınızdır. sözleşmeyi dikkatlice okuyun ,eğer sözleşmeye aykırı bir davranış olduğunu düşünüyorsanız avukat hakkında suç duyurunda bulunabilirsiniz.
    yazınızdan anladığım kadarıyla avukatınız karşı tarafla işbirliği yapmış gibi görünüyor.avukatın izni olmadan karşı taraf mal kaçıramaz.

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avukatla sözleşme yapmadınız mı?
    Benim avukatım benden tek kuruş para istemedi. tüm masrafları ben karşılayacağım dedi. ki bu masraflar ortalama 6, 7 bin lira falan tutuyor.
    dava bitiminde de yüzde onbeşini alıcak. sözleşmemiz bu şekilde.

Üye
    bipolar Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sözleşmede yapmadı malesef şimdiye kadar tek bir faturada vermedi. ama enson aldığı avukatlık bedelinin haksızlık olduğunu söyleyip kavga gürülü faturasını aldım.

ben ankaraya ceza işleri genel müdürlüğüne şikayet edeceğim tüm dosya fotokopisini alıp o adresteki yetkililere sunacağım. zaten maddi gücüm hiç kalmadı tekrar avukat bulup tekrar dava açmaya gücümde yok

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avukatınızın tazminat davası açarken dava dilekçesinde, davalının tüm mallarına İhtiyati Tedbir konulması için talepte bulunması gerekiyordu. Keşke siz de dava dilekçesini kontrol ederek, mahkemenin dava dosyasına, acil olarak davalının tüm mallarına İhtiyati Tedbir konulmasına ilişkin talep dilekçenizi sunsaydınız.

Ayrıca, avukatınız hakkında şikayette bulunmak istiyor iseniz, avukatınızın mesleğinde gerekli sadakat ve özeni göstermemiş ve görevini ihmal etmiş olduğunu belirterek, şikayet dilekçenizi ve Dava dosyasının içeriğini Delil Listesinde Delil olarak göstererek ve Avukat hakkında gerekli Disiplin Cezası verilmesi ve meslekten men edilmesi vs. talepli şikayet dilekçenizi İadeli Taahhütlü olarak PTT vasıtası ile Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne göndermenizi tavsiye ederim.

Üye
    bipolar Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tedbir konuldu yıllar önce ama mahkeme bitince tedbir kalkıyormuş

hem ceza almasına yönelik hemde maddi olarak kaybettirdiği bedeli temin edebilmek için ankaraya başvurcağım şikayet edeceğim ceza konusunda ankara bakar sanırım ama maddiboyutuyla ilgili ne yapacağımı bilmiyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

WHİTEKİLL;

hukuk davasında 6-7 bin lira masraf tutması biraz garip bir olay.neymiş bu kadar masraf sen inanıyonmu buna.hukuk davalarındaki masraf sadece dava açarken istediğin tazminat miktarı ölçüsünde harç yatırmaktır ve bunuda hiç bir avukat cebinden yatırmaz.ve bu harç miktarıda sanıldığı kadar çok değildir.
    sizin avutanız galiba sizi biraz korkutmuş

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avukatım benim bütün işlemlerini kendisi halledicek, emeklilik işlemleri falan. Söylediği maksimum tutabilecek rakam sonuçta bütün masrafları makbuz ve faturalarını bana ibraz edecek. Bu konuda guvenebilecegim birisidir.

Üye
    bipolar Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar lütfen bu konuda deneyimi yada bilgisi olanlar avukata karşı hangi yasal işlemleri uygulayabileceğimizi yazsınlar. görevini kötüye kullanarak kasıtlı yada ihmal sonucu avukatın müvekkiline açtığı maddi ve manevi zarara karşı neler yapılabilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Benim avukatım da beni dolandırdı! Hem düşük tazminat çıkmasına nedne oldu, hem onun itiraz süresini bana haber vermeden geçirdi, hem de üstüne kazandığım tazminatı bana hem geç hem de eksik ödedi! Yani, yalan konuşup beni dolandırdı. Hem de bunu o kadar umursamadan yaptı ki, elimde buna dair tüm deliller mevcut.
    Ne oldu peki? Ne olacak, önce adamı barolar birliğine şikayet ettim ve durumu siciline işlettirdim, sonra dabenden söğüşlediği para için dava açtım. 5 yıl oldu, dava hala sürüyor! Sonunda kazanacağım ama, işte, bu ülkede adalet de böyle işliyor!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    av sefa Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    muğla,konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun .
    bende neden bu sitede avukatlık mesleğine karşı önyargı var diyordum.
    yaşadığınız sıkıntıları iş verdiğiniz ve sıkıntı yaşadığınız meslektaşın kayıtlı olduğu baroya bildirin. zaten yapacağınız başvurular ile ilgili baroların adli yardım büroları mevcut mali durumunuza göre gerekli görülmesi halinde işinizi takip edecek vekil ataması dahi yapılabilir.... ama mesleğe karşı önyargı oluşması sadece mağduriyeti artırır , sıkıntı çıkararak mağduriyete sebep olan bir avukatın türkiyede kaçabileceği herhangi bir yer yok. ama adı sanı sicili kayıt altına alınmayan ve iş takipçisi olarak avukat görevini yürütmek isteyenleri bulup cezalandırmak kolay değil bu ayrımı unutmayalım

Üye
    mehmet36 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2012
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yargılamanın sac ayaklarından ve savunmanın temsilcisi olan bir kurum avukatlık. Yokluğu tasavvur dafi edilemeyecek. Sorun avukatlık müessesinde değil kişisel gelişimi tamamlanmamış birkaç insanda. Hukuk etiğinin ve adalet duygusunun ulviliğini kavrayamamış , maddi kazancı manevi kazanca kolayca değişebilen birkaç kişi. Avukatlık müessesi para sayma makinasına eşdeğer gören bir kaç kişi.
    Avukatlık müessesi adaletin tesisinde can suyu gibidir. Onlar olmadan hukuk , gayrı adil gelişir. Üç beş menfi örneğe tüm mesleği kurban etmemek gerekir diye düşünmekteyim. Arz ve talep , arz eden neyi ne kadara , nasıl yapacağını ; talep eden ise hesap sormayı bilmeli. Söz uçar yazı kalır, sözleşme imzalanmalı, sözleşme en ince ayrıntıya kadar okunarak imzalanmalı.

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avukat ile zorlayıcı maddeler olan sözleşme imzalayabilen kendi davasınıda takip eder. Benim avukatım dava sürecinde devamlı olarak benim davaya katılmamın zorunlu olmadığını kendisini vekil olduğunu her dava öncesi ısrarla söylemesine rağmen ben her duruşmaya katıldım. Sağolsun avukatımda işini çok iyi takip eden insan. Ama şahsi fikrim doktorlara ve avukatlara güvenmiyorum. Bu önyargı değil av. Sefa bey bu yıllar boyunca yaşanmış olaylardan ders alma. Duruşmalara katılmayan, itiraz süresinde işini yapmayıp dava düşüren çok avukat gördük. Bu yüzden şimdi her duruşmaya kendimizde gidiyoruz, yargıtay sürecini internetten takip ediyoruz. Aynı şekilde geçen hafta samimi bir arkadaşımı önce mide ameliyatına sonrada safrakesesi ameliyatına sokmaya çalıştılar. Hastalığı sadece üşütme. Bu yüzdende kontrol zamanlarımda farklı doktorlara gidiyorum. İmkanı olanlarada tek doktora güvenmemesini tavsiye ediyorum. Aynı şekilde davalarınızıda mümkün mertebe avukatla beraber kendiniz takip edin.

Üye
    av sefa Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    muğla,konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru söylüyorsunuz. Bilinçli müvekkil işin ciddiyetini kavrayandır. böylece genel uygulama dediğimiz ticari hatalarile alışılagelmiş yanlışlar düzelecektir. benim bu ülkenin gidişatından umudum var

Üye
    BaCillus Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    satıcı avukat çok var dünyada daha geçenlerde şahit oldum sayılır kazanılak davayı kaybetti haklıken haksıza düşmek ortalıklarda yüklü paralar konuşuyor demektir

Sayfa 1 / 2 12 SonSon