Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Av.deniz Avatarı

Gerçek Adı
    ÖNDER
    Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Avukatlar müvekkil gözünde dünyanın en kolay alınıp satılabilen kişilerdir.Hadi hukuku,mesleğin içyüzünü,yapısını hatta zorluklarını bilmeyen arkadaşlar birtakım yorumlarda bulunuyorlar bunu anlıyorumda hiç olmazsa siz mestektaşlar bunu yapmayın.Olayın hukuki boyutunu hiç bilmeden meslektaşının şikayet edilmesini öneren arkadaşım yanlış yapıyorsun.Asıl şikayet edilmesi gereken bütün masrafları cebinden karşılayarak avukatlık yasasına aykırı davrananlardır.Kazanılan dava zaten kesin kazanılacaktı,kaybedilen davalarda avukat satın alındı.Avukatlar arasında bunu yapacak onursuz kişi yüzdesi,toplumun kalanıyla karşılaştırılamayacak kadar azdır.Kaldi ki bir avukatı kaçliraya satın alacaksınız onuda merak ediyorum...

Üye
    umutsuz13 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya Ve Çevresi :)
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2009 yılında ev almak için emlak komisyoncusuna 10 bin tl kapora verdim sözleşme yaptık ama daha sonrasında evin tapusunda sorun v.s cıktı paramı almak istedim bugun yarın dediler vermediler bizde hukuk dedik adalet dedik avukat tuttuk avukat ne yaptı benden aldığı sözlemeyi davada kullanacağını söyleyerek aldı sonra ne mi oldu sözleşme varken yok oldu adli emanette kayboldu dedi ve haklı olduğumuz yerde paramızın üstğne çizgi çektirdi bu avukat 10 bin tl hava oldu av. deniz hani sormuşsunuz ya avukatı kac liraya alırlar işte size basit bi miktar sonradan öğrendim ki çok ucuza gitmiş bizim avukat hakkımıza tenezzül edenlerin ALLAH bin belasını versin.

Üye
    bipolar Avatarı

Son Giriş
    16.06-2015
    Saat
    06:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi çok özür dilerim epey zaman sonra sitenize giriş yapabildim. ben bu konuda epey yol aldım sayılır. avukatı kendi barosuna şikayet ettim. ayrıca adalet bakanlığı ceza işleri genel müdürlüğüne de şikayet ettim. ve kendi barosu sırf meslektaş olduklarından takipsizlik kararı verdi. ama türkiye barolar birliğine itiraz ettim. şimdi tekrar soruşturma yapılıyor. ceza işleri genel müdürlüğüde görevi kötüye kullanmaktan ceza davası açtırdı. bu ceza davası da karar aşamasında. yanılmıyorsam büyük bir ceza alacak. son olarak bana açtığı zarar doğrultusunda daha doğrusu kazandığım halde kaybettirdiği tazminat alacağım miktarınca kendisine tazminat davası açtım.maddi imkanım yoktu bu kez baroları adli yardım hakkımı yemeye çalıştı yani hakkım olduğu halde hukuk dışı şekilde bana avukat tayin etmediler. sonra yine türkiye barolar brliğine şikayet ettim. ve avukat vermek zorunda kaldılar. şuanda üç ayrı dava devam ediyor. baro disiplin soruşturması. ceza davası ve tazminat davası. ama bu süreç o kadar zor bir süreç ki insanı kahrediyor. dosyalar açılıp kapanıyor ama sonuç bulmak çok güç. ben şahsen yoruldum ve bıktım bu davalardan. umarım senin davan netice bulmuştur bu süreçte.

Av. deniz... siz bence meslek etiğinizi bir daha gözden geçirin.. zira bu çok hastalıklı bir bakış açısı. sizin meslekte sizin gibiler yüzünden meslektaş dayanışması diye bir kavram geliştirilmiş. kavramdan ziyade bir çeşit illegal örgütlenmeden hatta mafyalaşmadan daha da rahatsız edici boyutlara varmış. sizin büroya allah kimseyi düşürmesin. müvekkile ne gözle baktığınızı bile utanmadan buraya yazmışsınız. avukatlık kanununda ve kurallarında bunlar mı yazıyor sizin kitabınız da. mide bulandırıcı.

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    61

bipolar benzer olay benimde başıma geldi avukatım 3 kez mazeretsiz duruşmaya girmemiş ve hakim dosyayı kapatıp tazminat alacağım aracın tedbirini kaldırdı. Bende baroya şikayet ettim hakkında soruşturma açıldı ama it iti ısırmıyor arkadaşım sadece ikaz uayarı ve ihtar veriyorlar. 3.kez şikayet olursa meslekden men cezası alıyormuş. Şimdi tekrar dosya parası verip tekrar sil başdan dava açtım ve bilirkişi raporunun çıkması bekleniyor aralık ayında çıkacak ama tazminat alabilirmiyim bilemiyorum tedbir kalktı adam aracı başkasının üzerine devir etmiş. Bende eğer bu davadan tazminat alamazsam senin gibi yapıp eski avukatıma görevi kötüye kullanmakdan dava açmayı düşünüyorum ama yoruldum masrafalar fena dava düştüğü için karşı tarafdaki avukatların her birine ceza parası ödedim özelden yazdım sana telefonum 05355871202 çaldır ararım seni birlikte hareket edelim eğer sen bu zararını avukatından alabilirsen bende dava açacağım serefsize .

Üye
    adem76 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    17.06-2017
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar tek çözüm kendi işinizi kendiniz takip edin. Engeli koşturmaya müsayit olmayanlar internetten takip etsin. Kesinlikle sözleşme yapın. Şikayet hikaye bu yargıcılarda hak hukuk aramayın. Adam resmen çıkan tazminatı çalmış. Buna bile ceza vermekten çekinir baro adalet bak. vs. Dava masraflarına gelince 100-150 tl dosya harcı vs. tazminat davalarında da % 1-2 gibi bir bedel geri alınmak kaydıyla teminat yatırılıyo. Çok Net söylüyorum avukat bin tl derse sen 250 tl ver fazla fazla yeter.

Üye
    tazminathukukçusu Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    konusu birmaddi değer olan davalarda dava harcı mıktarın binde 68i kadardır ve bunun 4te1ipeşin alınır, eğer olumlu kaza ve benzerı durumlarca ise 20de 1 alınır bilgilerinize

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12