TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alperen1 Avatarı

Son Giriş
    25.08-2019
    Saat
    04:44
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yeni raporu hangi yönetmeliğe göre düşürmüşler. yetkili hastahanenin verdiği yeni raporu Ankara neye göre düşürüyor.

Acaba Hastahane yeni mevzuattaki puanlama cetveline göre oran verdi de Ankara ilk rapor alındığında yürürlükte olan puanlama cetveline göre mi düşürdü? Büyük ihtimalle Hastahane yürürlükteki puanlama cetveline göre oran vermiş. Ankara ilk rapor aldığı tarih de yürürlükte olan puanlama cetveline göre değerlendirip düşürmüş. Aksi durum keyfilik olur.

Bilinmesi gereken en mühim nokta: Arkadaşın puan almasına sebep olan sıkıntının ilk rapor aldığı tarihteki karşılığı kaç puan ? aynı rahatsızlığın yeni mevzuatta karşılığı kaç puan? bu öğrenilirse Ankara keyfilik mi yapmış, yoksa bu vatandaşın raporu eski mevzuata-cetvele göre hesaplanması gerekir diye hastahanenin raporunu mu düzeltmiş anlaşılır.

Mevzuat değişirken halihazır da raporu bulunanlar kontrol için rapor yenilediğinde ilk rapor tarihinde yürürlükte olan puanlama cetveline göre hesaplanır. Ancak bu demek değildir ki eski mevzuata göre rapor alanlar ömür boyu eski mevzuatta ki puanlama cetveline göre hesaplanır.

Hadi diyelim ki kontrol için çıkarılan raporu hastahane yeni mevzuata göre puan vermiş Ankara hastahaneyi düzeltmiş eski raporu olduğu için kontrol raporunu da eski cetvele göre puan verip düşürmüş. Peki 6 ay sonra sevk alıp gittiğinde yeni raporu neye göre düşürmüş.

Üye
    uzman0650 Avatarı

Son Giriş
    08.05-2018
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni mevzuat olcumlerine gore veriyorlar o rapoeu aldigin ölcumlendirme sıniflandirmalaei goz onune almiyorlar kurum beni eski rapora gore emekli etti bir ay sonra raporunuz eski yeni rapor almaniz gerekiyor dendi bende madem oyle neden o zaman eski rapora gore emekli ettiniz ve neden emeklilik icin muracaat ettigimde istemwsiniz ve beni madur ettiniz dedim ben ziraat bankasinda calosiyorum bankanin ozel sandigi var hem emekki esiyor hemde yeni rapor istiyor

2013 de resmi gazete de yayinlanan özurlü olcutlendirme ve siniflandirma yonetmwliginin 18 maddesi var kazanilmis haklar aurekli raporu olanlardan tekrar rapor istenmez diye ben buna dayanarak dava acacam avukatlarim ilgileniyorlar aimdilik onlarin dedigini yapmayacam gidip yeni rapor almayacagim emekliligimi verip sonra geri aliyoruz demek dunyanin hicbir yerindeki adalet onsan haklaei engelli haklaei ve sosyal guvenlik uygulamalarina aykiri ve ben sonuna kadar mucadele edecegim sonuclaei ne olursa bu mucadelemden vazgevmeyecegim

bimere yazdim cimere yazdim gerekirse basin yayin organlarina da bu konuyu tasiyacagim yok oyle hem emekli olabilirsin deyip kirumla butun ilisiligi kestirip emekki edip bir ay sonra raporunuz eski deyip bunu hakki almaya calismak zorbaliktir

Ben ankara sosyal guvenliknil mudurlugune gittim orda gorevli bir bayanla gorustum dedi ki biz raporunu incelemisiz tabi bunu gelinidaresi baskanliginda gondermisiz onlarda incelemis ve emeklinolmanda bi sakinca gorulmemis ve kontrol serhi konulmamis dendi raporun surekli indirimin surekli keyfibuygulama dedi

daha sonra oradaki bi mudurunun yanina gittim ne zman isterlerse cagirirlar desi 6 ay da bi yilda bi ikibyilda bi dedi ben dedim o zaman niye yas sarti aranmaksizin emeklilik var dedim keyfi ne zaman isterse beylerin cagiriyorlar muayeneye biri %40 ve ustu verir oburu ulan ben hala calsiiyorum bunlarda yaş yok der vermez netekim beni emekli eden vakifin doktorunun desigi gibi ben 48 yasindayim emekli olmuyorum size ne oluyor desigi gibi

Üye
    Av.Cem Avatarı

Son Giriş
    04.08-2019
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kontrol muayenesi ile ilgili mahkeme kararları var. Kronik bir hastalık sonucu oluşan bir maluliyet geçici olamaz.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12