Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    17 Şubat 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DURSUN_08 Mesajı Gör
    17.02.2012 tarihinde ptt maaş kartıma 2022 maaş yatıyordu haciz uygulanmıştı.daha önceden trabon 2.icra hakimliğine yaptığım itirazım kabul edilerek hacizler hesabımdan kaldırılarak hesabımdan para çekme işlemini bugun gerçekleştirdim.2022 maaşlarına ve ssk bağkur emekli sandığı alınan maaşlara hiç bir şekilde haciz konması yasal değildir.konmuşssada bulunduğun icra hakimliğine başvurarak kaldırılacaktır benimki kaldırıldı iyi çalışmalar

abim bundan yaklaşık 5-6 sene evvel tam hatırlamıyorum bir digiturk abonesi olmuştu sadece sinema paketine. Ondan sonra 1 hafta geçmeden abim digiturk üyeliğinden vazgeçmek istedi ve 1 hafta geçmeden digiturkten gelip çanak anteni ve dekoderi geri almışlardı. Biz tam digiturk ile ilişiğimizin bittiğini zannederek abim adına elimize icra takibini bildiren bir kağıt geldi İstanbuldan. Kağıtta varsa malınız mülkünüz maaşınız arabanız eşyalarınız haczedlilr satılır diyor. Lütfen sevgili engelliler.biz ailesi bu durumda bizim son durumumuz ne olur? Abim ve ben sadece 2022 maaşı ile geçiniyoruz. Başka hiçbiryerden bir gelirimiz yok. Acaba abimin 2022 maaşını Allah göstermesin elinden alabilirler mi? Abim 29 yaşında sanırsam bu digiturkü bağlattığında 2022 maaşı almıyordu evet almıyordu. Lütfen beni bu konularda aydınlatırsanız çok memnun olacağım.. İyi günler...

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne garip ya bir yandan engelli bireyin rahatı için evde oyalanacak birşeyler olsun iyi bakın onu üzmeyin diyen bir devlet, diğer yandanda benim evimde bile dijitürk yok internet yok demeki sen yağla balla besleniyon bide üstüne lüks yaşıon senin ne haddine? deyip hakları kısıtlayan bir devlet.. ikiside bizim devletimiz

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet lüks olan ürünler eşyalar tehlikeli maaş için lüks olan ne varsa tespit edildiğinde maaş kesilebilir. yani o maaşı erzak ve temel ihtiyaclarınızı gidermek için veriyorlar :S

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

dediğim gibi 6 sene veya daha da fazla yıl geçti bu sene zarfında ilk gelen kağıt bugün geldi.

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

birde arkadaşlar şunu düzeltmek isterim icra takibi başlatılmamaış galiba Gelen kağıtta İCRA TAKİBİ ÖNCESİ SON UYARI diyor. Sizce ne yapmalıyım?

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iptal ettirdiğiniz sırada borcunuz varmış ve 6 senedir ödenmemiş bir borçtan dolayı faiziyle birlikte tarafınıza icra takibi yapılmış... iyi de arkadaşım icra takibi sonucu sizi bulanlar daha önce borç tebliğini de yapmıştır değil mi? ödenmeyen borçların icra takibine uğrayacağını biliyor olmanız gerekirdi...

digitürk'ün avukatı ile irtibata geçip durumunuzu konuşmanızı öneririm...
    Avukat Kemal ŞENER
    Telefon: 0 212 227 33 95

Üye
    REİS68 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akıllı kardeşim birisi devlet birisi özel sektör.! Kaldı kı özel sektörde senın mağdur olduğunu bilmiyor bir belgeyle mağduriyet bildirilse belkı yasal işlem durdurulur alacaktan vazgeçilebilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

2022 maaşına el konması zaten söz konusu bile olamaz. Bu imkansız bir şeydir. Digitürk yetkilileri ile konuşun, bence işlemi durduracaklardır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

way arkadaş her ay maaşım yattımı korkusuyla yaşamakdan bıkdım ya bu nası bi ülke.

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa ; digiturk yetkilileri derken, bize gelen kağıtta Bir Avukatlık Bürosunun Telefonu var acaba onu arasak olur mu? Digiturk müşteri hizmetlerini mi aramalıyız yoksa?

Üye
    adimyesil Avatarı

Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sosyal Devlet anlayışı çerçevesinde devlet 2022 sayılı yasayı uygulayarak.. özürlü ve yaşlı kimselere maaş bağlamaktadır.. yalnız burda maaş konusu bildiğimiz bir emek karşılığı olmadığı için bu sosyal yardıma girer.. dolayısıylar devletin transfer harcaması olduğundan. bu gelirlere bir başka kurumca el konulamaz.(icra) kaldı ki size icra gönderen kurum ise özel bir şirket... ayrıca sanırım size gönderilen kağıt tebliğnamedir.. haciz işleminden önceki bildirim..şimdi sizin yapacağınız şu: eğer sözleşmeyi iptal ettiyseniz size neye dayanarak borç çıkardılar.. yani izlemediğiniz dönemlere ait bir borç mu var?.. yoksa sözleşmeden doğan bir borç mu? eğer bir yıl veya daha fazla dönemlik imzaladığınız ve sözleşmeden erken döndüğünüz için geri kalan kısma borç çıkarmışlarsa itiraz edebilirsiniz... ancak erken dönmeden dolayı kurumun da yaptığı masrafları karşılamak durumundasınız.. miktarı sizi sıkıntıya sokmayacaksa ödemek durumundasınız.. ama dediğim gibi 2022 ye dokunamazlar...

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar digiturk, Allah göstermesin evi hacizlemeye gelirse o zaman göstersek raporlarını olur mu o zaman işlemi durdururlar mı? Digiturk 0212 473 73 73'ü arayıp onlarla abim durumunu anlatıp raporu mu fakslamalıyım? Yardımlarınız için teşekkürler...

Anti Oksidan;

6 sene belkide daha fazla sürede gelen ilk kağıt. Siz avukat numarasını vermişsiniz acaba ben sizin verdiğiniz numarayı mı yoksa kağıtta yazan avukatlık bürosunun numarasını mı yoksa 0212 473 73 73 nolu telefon numarasını mı aramam daha doğru olur. Yardımlarınız için teşekkürler..

arkadaşlar şimdi bana gelen kağıttaki avukatlık bürosunu aradım (Uskay hukuk bürosu-İstanbul) oradaki bayan bana "zannetmiyorum hiçbir digiturk yetkilisi abinizin hasta olduğunu bile bile ona zorla imza attırmaz digiturk üyeliği için zaten abiniz hasta olsa şizofren olsa nasıl gidiyorda bu digiturk için imza atabiliyor," dedi. Ben de abimin hasta olup olmadığını nerden bilecekler ki digiturk yetkilileri dedim. O da bilemiyorum gibisinden konuştu. Sonra abimin raporlarını size faxlasam olur mu dedim bişey değiştirmez abinizin hasta olması bu saatten sonra birşeyddeğiştirmez gibisinden konuştu.

2003'te ödenmeyen 2 fatura ve 2006 haziranında ödenmeyen 1 fatura toplamı 35 TL imiş. Bu da faizi ile birlikte herşey toplam 176 TL borç varmış. Bunu en geç Yarın çarşamba günü yatırmamız gerekiyormuş yoksa icra takibine başlanacakmış. Benim aradığım cep telefonuna gerekli hesap numaralarını falan gönderdiler. Maaşa'da tam bir ay var . Bilen bilir biz sadece 2022 maaşı ile geçiniyoruz artık birinden borç alıp yatıracaz ne yapalım. Daha maaşa'da bir ay var Allah yardımcımız olsun.

Arkadaşlar birde şunu belirtmek istiyorum : Ben aradığım bayana digiturk yetkilileri abimin hasta olduğunu nerden bilsin dedim. Bayan biraz afalladı. Sonra bilemiyorum dedi. Acaba abimin rahatsız olduğunu kime hangi bir yere bildirirsem bu meblayı ödemekten kurtulurum. Ne yapmam lazım Aydınlatırsanız çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar ayda min. 150 tl faturalara ödeüyorum (ort.: elektrik 40-45tl, su 15-20 tl, telefon 20-25tl, internet 55 tl) Birde malum sadece 2022 maaşı var yiyecek içecek derken maaşa 1 ay kalaki faturaları yatırmıyorum taki maaşı alıncaya kadar. Onunda temmuzdan kalan internet 57tl, telefon 39 tl. Şimdi ağustos için gelecek faturalar birde bu 176 tl çıktı ne yapacağız bilmiyorum.

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar annem; haciz işlemine geldiklerinde versek parayı olmaz mı diyor? Sizce de olur mu?

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Digiturk müşteri hizmetlerini arayın. Abinizin şizofreni hastası olduğunu, bilginiz dışında sözleşme yaptığını, yapılan sözleşmenin hukuki olmadığını belirtin. Ayrıca özürlü maaşı dışında hiç bir gelirinin olmadığını, bakıma ve gelire muhtaç olduğunu anlatın.

Bir ihtimal dosyayı avukattan geri isteyebilirler. Özel avukatlık bürosu bunu kendiliğinden geri çekemez. Ama digiturk avukatları geri alabilirler.

Ayrıca, shçek veya valiliğe giderek durumunuzu anlatırsanız oradan da paranın ödenmesi konusunda yardımcı olabilirler. En azından digiturkü arayarak baskı yapabilirler.

Gerçi ödenecek olan çok fazla bir meblağ değil ama yine de ihtiyacı olana her para büyük.

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Loris Mesajı Gör
    arkadaşlar annem; haciz işlemine geldiklerinde versek parayı olmaz mı diyor? Sizce de olur mu?
    annem ısrarcı sizce olur mu?

arkadaşlar çok şükür bir hayırsever ablamızın sayesinde Allah ondan binlerce kez razı olsun bir hayır yapmak isteyen başka bir hayırsever amcamız biraz bakti biraz da gıda yardıı yaptı şimdi gidip yatırıyorum. Sizlerden de Allah razı olsun Allah'a emmanet olun.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon