Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DURSUN_08 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    17 Şubat 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DURSUN_08 Mesajı Gör
    17.02.2012 tarihinde ptt maaş kartıma 2022 maaş yatıyordu haciz uygulanmıştı.daha önceden trabon 2.icra hakimliğine yaptığım itirazım kabul edilerek hacizler hesabımdan kaldırılarak hesabımdan para çekme işlemini bugun gerçekleştirdim.2022 maaşlarına ve ssk bağkur emekli sandığı alınan maaşlara hiç bir şekilde haciz konması yasal değildir.konmuşssada bulunduğun icra hakimliğine başvurarak kaldırılacaktır benimki kaldırıldı iyi çalışmalar

Arkadaşlar ben 2022 sakat maaşı alıyorum vodafone a.ş ye 1600 tl borcumdan dolayı sakat maaşıma haciz geldi tamamen kestiler 2 dönem maaş alamadım kurumu arıyorum borç ödene kadar maaş alamazsınız diyorlar yani anlayacağınız devlete borçlanmayın boçlanırsanız bişiyiniz olmasa bile elbisenizi soyar yine alır güvenmeyin maaşınıa

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

2022 aylıgı hazcedilemez. Yahu maaşı nasıl kaptırdınız?

Ne yapabileceğiniz konusunda pek bilgim yok. Şu an araştırmaya da halim yok, özür...mevzuata daldırmayın beni...
    Hemen arkadaşa sorayım desem avukat arkadaş da uyumuştur bu saatte yarın avukat arkadaşa danışır daha net bilgi veririm oldu mu?

Dursun, önce icra dosyasına gideceksin. 2022 aylığının haczedildiğini ve bu haczin kaldırılmasını talep edeceksin.
    Eğer bu talebin kabul edilmezse bunda da icra hakimliğine gidip şikayette bulunacaksın. oradaki arzuhalcilere dilekçeni yazdırabilirsin. O dilekçeyle icra hakimliğine şikayette bulunacaksın.

Üye
    DURSUN_08 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem ablacım icra dairesine başvurdum ama maaş aldığım kurum trabzon icra dairesi aracılığıyla maaşıma haciz blokesi koymuşlar yani burası turkiye hersey olur.borç bitene kadar maaş yok artık

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Dursun, tüm yazdıklarını avukat arkadaşıma aynen okudum.
    İnan buradan şu son yazdıgına yani yukarıdaki mesajın için "saçmalıyor" dedi.
    Şimdi şunu yapmanı istiyor:
    Gidiorsun adli yardım bürosuna gerekli evraklarınla birlikte avukat talep ediyorsun. Bu işi avukat takip etsin. Senle olmayacak bu iş... Haczi Trabzon icra dairesi koyduuysa Trabzon adli yardım burosuna başvuracaksın.

Üye
    DURSUN_08 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ablacım bugün ve dün adliyeye başvurcum icra dairesi itiraz dilekçemi aldı ama dedilerki değişen bişiy olacağını sanmıyoruz dediler çok kişilerin özürlü maaşlarına boçlardan dolayı haciz koyuyoruz dediler borç alacaklı hesabına aktarılıyor bitince zaten sistem haciz blokesini kaldırıyor dediler. Yani ptt şöyle uygulama yapıyor. Ptt posta çeki hesabına maaşlar yattığı için posta çekine haciz ekliyorlar maaş yatıyor sistem maaşa bloke koyduğu için ben alamıyorum alacaklı vodafone a.ş ve trabzon 2.icra dairesine gönderiliyor.borç bitinceye kadar borç bitince icra blokesini sistem kaldırıyormuş.

Arkadaşlar anlaşıldığı üzere ne adla olursa olun hangi kuruma borçlu olursanız olun kurum vorcunu affetmiyor. Sizden illaki bişiy bulup faiziyle beraber alıyor.ve ister emeki olun ister 2022 maaşlar olsun ister vakıf maaşları olsun isterse sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarınca verilen 2 ayda bir nakit yardımı bile olsa icralık olmuş iseniz hesaplarınıza kurumlar avukatlar aracılığıyla haciz blokesi koyabilmekte ve paranız haciz edmektedirler birde düşünün hiç birşeyiniz yok ise günlüğü 20 tl den borcunuzun tutarı kadar ceza evine konuluyorsunuz ama sadece borcunuz ceza evindeyken donduruluyor çıkınca yine kurum borcunu tahsil etmek için uğraşıyor yani affetmiyor allah düşürmesi haciz gibi davalara olan bizlere oluyor.kurum yine alacağını bir şekilde alabilmekte üstelik geçen faiziyle beraber

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Dursun , beni dinle ablam. Deminki mesajını da avukat arkadaşa okudum. yani burada ben mesajını avukata okuyorum o da bana goruşunu soyluyor ne yapman gerektiğini. Ona gore yazıorum. 2022 hazci kaldırılamaz gibi saçmalıklara oncelikle son ver!

Şunu sorayım. sana haczi koyan Trabzon icra dairesi ise sen itirazını başka yere mi yaptın?
    Yoksa Trabzon icra dairesine mi? Yani icra dosyanın oldugu yere mi?

İtirazını hangi icra dairesine yaptın sen?

Üye
    DURSUN_08 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Trabzon 2.icra diresine yaptım itirazımı ama olumsuz dediler

Bunu söyleyen trabzon icra dairesi 2022 maaşınıza icra blokesi borç bitinceye kadar kaldırılması mümkün değil dediler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Ablam sen onlara bakma! Şimdi icra dosyanın oldugu icra dairesine itirazda bulunduysan tamamdır.
    Onlar da itirazını reddetmiş.
    O halde şimdi Trabzon İcra Hakimliğine bir dilekçeyle başvuracaksın, şikayette bulunacaksın. Orada arzuhalciler vardır. dilekçeni onlara yazdırırsın oldu mu? O dilekçeyle Trabzon İcra Hakimliğine başvur.

Üye
    DURSUN_08 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam ablacım pazartesi günü dilekçeyle hakimliğe başvuru yapayım inşallah olumlu sonuç alabiliriz

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2022 maaşına haciz konsa bile hepsine koyamazlar sadece 4 / 1 ine haciz edebilirler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

2022 maaşına haciz konulamaz Sinan. Konulmuşsa da boyle uyanıklar tarafından, kaldırılır!

Üye
    DURSUN_08 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sinan deniz kardeşim benim maaşımın tümüne haciz koydular icra dairesi

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

valla şok içinde yazını okuyorum çok tuhaf ve enteresan bişe evet 2022 maaşına haciz konmaz hadi kondu diyelim hepsine koyamaz onu bıraktık normal bir emekliinn maaşına bile şuanda haciz konamıyo kaldıki 2022 ye konsun ve % 100 bence sonunakadar hakkınızı arayın bimere yazın mahkemeye itiraz edin olmadı avrupa insanhaklara mahçın noluyoruz maaşın madı meclise gidin pankart açın noluyoruz maaşın hepsine haciz koymakta neymiş
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DURSUN_08 Mesajı Gör
    Sinan deniz kardeşim benim maaşımın tümüne haciz koydular icra dairesi

Üye
    DURSUN_08 Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sinan deniiz kardeşim burası turkiye herşey olur normaldir ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflardan alınan 2 ayda bir alınan yardım dahi olsa onlarada bile alacaklılar haciz konabiliniyormuş zaten 2022 maaşlara da konuluyor benim maaşa trabon 2.icra dairesi icra koydu tümüne itiraz etsemde adliye olumsuz dediler böyle insan olunurmu

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    diyecek bişey bulamıyorum inanki anladığım kadarı ile sen pesetmiş vazgeçmişsin bile yapacak bişe yok burası türkiye diye bişe yok aslında burası türkiyeymiş neymiş efendim burası türkiyeymiş burası türkiyeyse bende benim derim dalarım valla direk

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon