Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dün akşam arkadaşlarımla yemeğe gittim . Herkesin aracını bıraktığı yan sokağa engelli plakalı arabamı kimsenin çıkışını engellemeyecek şekilde kaldırım kenarına park ettim. Saat 11.00 civarı arabamı almaya gittiğimde benim aracımın yerinde başka bir araç duruyordu. Arabamı trafiğin yükleyip götürdüğünü söylediler .
    Bütün sokak sağlı-sollu park halinde araç dolu iken sadece benim engelli plakalı aracım ve başka bir araç trafik tarafından çekici ile yüklenip götürülmüş . Sokak barların-cafelerin olduğu ve herkesin (apartmanda oturanlar , misafir gelenler , işi olanlar vs.) aracını bıraktığı bir yer. Oradaki bar kendi müşterisi olmayanı trafiğe şikayet edip çektiriyormuş. Ve beni de şikayet etmişler , trafik de gelip paşa paşa çekmiş götürmüş yürüme engellinin aracını .
    Trafiği aradım. Ruhsat ve ehliyetle birlikte sadece araç sahibi gelip alabilir dediler. Trafik Müdürlüğü bulunduğum yerden çok uzakta şehrin diğer ucunda , gecenin o saati evdeki milleti uyandırdım beni gelip aldılar, Trafik Müdürlüğüne gittik. Tutanak henüz ulaşmadığı için 1 saat kadar orada bekledik. Sonra tutanakla birlikte şehrin diğer ucunda olan trafik yediemin parkına gönderdiler arabamı teslim almak için. Araba mezarlığı gibi izbelelik yerin en dibine atmışlar , yerler çakıltaşı inanılmaz güçlükle yürüyerek arabama ulaştığımda sol ön tekerin üzeri kaportanın içine göçük olduğunu gördüm.
    Otoparkta görevli 17-18 yaşlarında bir çocuk vardı sadece . 23.30 ve 00.30 arası kaldığı için 2 günlük park ücreti ve çekici ücretini ödedim . Hasar için tutanak tutturmak o sinirle aklıma gelmedi.

Şikayetçi olmaya kararlıyım , nasıl bir yol izleyim ? Avukatla telefonda görüştük Salı gününe randevu verdi . Sizin de fikirlerinizi buradan alayım istedim .

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli araçlarını genelde trafiği aksatmıcak şekilde park edilmişse çekilmiyor şansınıza plakayı görmemiştir yada dikkat etmemiştir tutanak tutturmadığınız için hasar yapılan yeri ispatlamanız zordur o an resmini çekmeniz lazımdı hasarlı yerin şansınızı bir deneyin inşallah olumlu netice alırsınız şu an yeni kanuna göre araçlar çekilmiyor resmini çekip ceza yazıyorlar

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Plakanın engelli plaka olduğunun bilincindeydiler. Çektikleri fotoğrafta tekerlekli sandalye işareti kabak gibi ortada. Ayrıcalığımız yokmuş çünkü bizim.
    Sadece ceza yazıp gidebilirlerdi ama sokaktaki diğer araçları değil yürüme engellinin aracını yükleyip götürecek , hasar verecek kadar pişkinler işte .

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her memur insaflı olmuyor maalesef banada sırf gıcıklık olsun diye ceza yazmıştı memurun biri neden ceza yazdını sölediğimde senin ne özelliğin var demişti maalesef oluyor böyle şeyler

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence trafik ekibini ve trafik müdürlüğünü dava ediniz.
    Sizi mağdur etmeye hakları ve yetkileri yok.

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

benzer olayı bende yaşadım istanbul da oldu hiçkimsenin aracını çekmediler benimki bursa plaka diye son anda gördüm çekicinin üzerinde indirdim 60 tl ödedim ama istanbul emniyet müdürlüğüne mail attım iç işleri bakanlığına araştırmışlar hesapta yüksek hasas noktaya bırakmışım göya
    ama siz avukat aracılığı ile hakkınızı arayın hani nerde kaldı pozitif ayrımcılık bunuda belirtin

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Sema bimer e yazmayı denedinmi? Geçmiş olsun bu arada

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

üzücü sizi anlaya biliyorum

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de ayınısı oldu ama çok şükür hasar yoktu ben orada çok direndim ve para ödemedim çekici parası dahil ; çünkü kanunlar engelli otolarının yaya geçiş yerleri ve itfaye borularının olduğu yerler haricinde heryere bırakabilirsiniz diyor,ben inanılmaz bir mücadele ettim sarıbasın kartım da var , ama engelli aracının daha fazla hakları var ben kanun maddelerini orada söyledim zabıta enazından trafik vakfına giden çekici parasını versen dedi biz dalaşırken orada orta yaşlı bir polis vardı onlara , siz kanunları bilmiyorsunzu dedi bu adam zaten evinin yada gideceği yerin uzağına koysa engelli aracına ihtiyacı olmaz dedi aldı makbuzları yırttı bende aracımı aldım çıktım siz verdiğiniz paraları geri alırsınız eng. aracının plakanın inanılmaz dokunulmazlığı var, hasarıda yaptırısınız ama biraz uğraşırsınız peşini bırakmazsanız hakkınızı alırsınız kolay gelsin geçiş olsun....

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sema canımm çok geçmiş olsun.. nasıl böle bişi geldi başına şaşırdım yaa..
    inşallah mücadelende başarılı olursun..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

1 Mayıs 2011'de içişleri bakanlığının bir genelge yayınladığı haberleri vardı gazetelerde. Şimdi baktım, haberi buldum, ama bahsi geçen genelgeye ulaşamadım. Bence bu genelge kapsamında otopark yetkilileri hakkında içişleri bakanlığına da şikayette bulunmalısın. Hatta, cezanın iptalini ve meydana gelen hasarın tazmin edilmesini de aynı başvuruda talep et bence:

İçişleri Bakanı Osman Güneş, 'park yasağı, araçların çekilmesi' gibi konularda yaşanan keyfî uygulamaları bitirecek ve vatandaşın mağduriyetini giderecek önemli bir genelge yayımladı.
    Buna göre, trafik düzeni ve güvenlik bakımından tehlike oluşturmayan hiçbir araç parka çekilmeyecek. Trafik ekipleri yasağa uymayan aracı çekmek yerine, ihlal durumunu fotoğraflayarak plakasına ceza kesecek. Otomobili çekici üzerindeyken yetişen sürücüye aracı teslim edilecek. Genelgede, otopark standartları da yeniden belirlendi. Geceleri yeterince aydınlatılmayan, afetlere karşı sigorta yaptırmayan işletmelerin yetki belgesi iptal edilecek.
    Artık araçlar çekilemeyecek - Sabah
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Semacım çok çok geçmiş olsun Her açıdan sorumlular cezasını çekecek emin ol...
    Ayrıca bilgilendirme için teşekkürler oturan vuuu.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Arkadaşlar teşekkürler yorumlarınız için ,

Olaya çok kişisel yaklaşmak istemiyorum ben. Hatalıysam ceza yazılabilirdi buna amenna diyecek lafım olmaz. Cezayı öderim , hatta verilen hasarı da kaskom ile karşılarım bunu da çok sorun etmem. Benim için esas mesele engellinin gece yarısı araçsız bırakılıp mağdur edilmesi . Benim yerimde tekerlekli sandalyede bir arkadaşımız olabilirdi. O satte toplu taşıma aracı olmaz, olsa binemez, şehrin bir ucundan diğer ucuna bürokrasi takip edemez vs. Anlayış kıtlığı olan insanlarla uğraşmak zor. Sokağın fotoğraflarını çektim yükleyemedim şimdi. Orada en az 30 araç aynı şekilde parketmişken neden engelli plaka götürülüyor diğerlerine işlem yapılmıyor bunu anlamak mümkün değil. Plakanın bir özelliği yoksa normal plaka versinler madem Hukuki işlemde ben daha çok bu nokta üzerinde duracağım...

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun..Arkadaş.

Üye
    senolabi Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam arkadaşalr aynı durum benmde basıma geldı aracım cekıcı tarafından cekıldı ama bende ıçişlerı bakanlıgının vede emnıyet genel müdürlügünün genelgesı var aracımda her zaman bulunur onun dogrultusunda aracımı polıs memmuru ayagıma tekrar gerı getırmek zorunda kaldı genelgeyı suratına vurdum sasırdı kaldı eger getırmezsen suc duyrusunda buluncagım hakkında dedıkten sonra arabayı kuzu kuzu getırdıler ayagıma polıs dıe karsımızdakılerı hakkımızı aramamazlık yapmayalım tavsıyem budur nacızane üstelık cekıldıgı yer ıstanbulun en işlek caddesı kesınlıkle cekme yetkısı yok aracı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon