Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bnm aracimda engelli plakasi yok ama aynı olay basima geldi dawa actim 2 sene sonra haklı bulldular bilginize

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Çok sağolun...

Şenol bey o genelgeyi buraya kopyalayabilir misiniz ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Şenol, kısa süreli (10-15 dakikalık) park etmeye dair genelgeden bahsediyorsun sanırım: Malul, Gazi ve Engellilere Ait Araçların Park İşlemlerine Dair

Ama burada farklı bir şey var benim anladığım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Aynı olay benim başıma gelseydi ne yapardım hiçbilmiyorum.. tekerlekli sandalyemle nereye nasıl gidebilirdim.. Ama galiba araba kullandığımız sürece bunlarda karşılaşacağımız sorunlar. O anda sinirle resimleyemesen bile, park ettiğin yerin resmini çekmen ve aracındaki hasarı resimlemen iyi olmuş yinede.. Takipçisiyim bende konunun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Ben olsam, İçişleri Bakanlığı'nın 03.01.2011 tarih ve B.05.1.EGM.0.11.45209 sayılı 2011/1 no’lu genelgesi ile bu yaşatılan mağduriyetin birbiri ile tam zıt iki tutum olduğundan hareketle, hem sorumlular hakkında idari işlem yapılmasını ve maddi hasarın tazminin sağlanmasını isterim, hem de sakatların araçlarının çekilmemesi konusunda ayrı bir bir genelge yayınlanmasını talep ederim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Geçmiş olsun Sema,senin şanssızlığın bilinçsiz memurlara denk gelmesi,iyi eğitilmedikleri için bizlerin haklı olduğu konuda hep mağdur ediyorlar,sonradan edilen özür ve af dilekleride bir anlam ifade etmiyor.Uğraş, eğer zorluk çıkarırlarsa,istersen Adana'da tanıdığım bütün engellileri emniyetin önüne getiririm....Hak verilmiyor alınıyora bir örnekte senle yaparız...sağlıcakla kal...

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Teşekkürler Oturanboğa , ben de aynen öyle düşünüyordum. Engelli plaka araçların çekilmemesi konusunda bir genelge bulunması şart .

Emrullah abi çok sağolun... Cidden o kadar bilinçsizler ki, Trafikte epeyce sohbet ettim görevlilerle ama algılayabildiklerini hiç sanmıyorum açıkçası.
    Emniyetin önünde toplu eylem yapma fikri hoşuma gitti

Üye
    türk Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam geçmiş olsun . ben sizin yerinizde olsam arabamın çekilmesi için trafiği arayan işyerinin bu mevzu ile bağlantısını ispatlamaya uğraşıp sadece o noktaya çekici hizmetinin verildiğini belgelerdim tabi mümkünse çünki anlattığınıza göre bar sahibinin şikayeti ile bu olay gerçekleşmiş.aynı noktanın izlenmesi size haklılığınız açısından video zaman tespitli delili sağlar bunları ortaya koyduğunuzda inanıyorumki emniyet ve içişleri bak lığı konuya duyarsız kalmaz .arabanızdaki hasar çekilmeden önce kasti yapılmış olabilir .ve inanıki bunu kanıtlarsanız maddi ve manevi
    kazançlı olursunuz .size bunları yapanlar dokunulmaz olduklarını sanıyorlar. malesef öyle değil kısa bir cep tel kaydı çok işler görüyor. sorunsuz yaşam dileği ile.

Üye
    gazi78 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar merhabalar,
    Büyük şehirlerde yaşayan bizlerin ve özellikle araç sahibi olanların bundan sonrada bu gibi üzücü durumlara düşeceğimiz aşikardır.
    İçişleri bakanlığının genelgesini biraz da büyütüp renkli fotokopi çekerek (önemli yerlerini renklendirip) ön camın oraya koyarsak sanırım çekmeye gelen görevli bu yazıyı okuduktan sonra aracımızı çekmeyebilir.
    Devlette herşey bürokrasi ile işler, yapılan genelgeler (duyurular) her zaman ilgili kişilere ulaşmayabilir masaların çekmecelerinde unutulabilir.
    Benim aracımda bu genelge PVC yapılmış vaziyette hazırdır her hangi bir yere park ettiğim zaman daima ön camda okunacak şekilde bırakırım.SAYGILARIMLA

Üye
    denizkızı88 Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    09.12-2012
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede emrullah abim haklısınnn...biz el ele verirsek herseyin üstesinden geliriz....ablamın başına böle bişi gelmiş bizimde gelebilirdi.....ayrıca park etme yasağı varsa belirtselerdi....barın sahibi şikayet edip çektiriosaa ve bu gibi seyler bu kadar oyuncak ise...yazık diyorum sadece yazık........

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sema eğer hakkını aramakta kararlı ise,hangi memur,şef veya müdürde işi engellendi çözülmüyor ''BİZ''ler toplu halde gidip bir kapılarını çalarız açıp açmamak Semanın hakkını verip vermemek esas görevini yanlış yapanlara ceza verip vermemek onların derdi.Nokta.''BİZ''Kibar kibar Valiliğe kadar çıkarız evellallah....

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Hukuki işlemleri başlatmak için bugün avukata vekaletname verdim . Dava aşamasında basına da bilgi verip dikkat çekmeyi düşünüyor Avukat hanım. Bundan sonra gelişmeleri takip ederiz hep birlikte ...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Haydi hayırlısı,hak verilmiyor alınıyor,bende o kadar çok yaşanmış örneği varki!sorun anlatayım destan gibi....Sende alacaksın bizde burada seni tebrik edeceğiz inşallah....

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Geçmiş olsun...
    Engelli plakalı araçlar konusunda bilgili değil,cahilliklerinin üzerine bir de ukala tavırları mevcut.Geçenlerde bankanın önünde park ettim,işimi halletmek 2 dakika bir sürmedi,baktım memur arabamın resmini çekiyor,bizim 15 dakika park etme hakkımız var dedim,5 dakika dediği halde aracın başında 5 dakika beklemeden, resim çekmeye kalkışıyor.Genelgeyi göstereyim dediğimde, ben cezayı yazayım sen itiraz et diyecek kadar da ukala tavır takınıyorlar..

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Amirine,şefine,müdürüne olamadı valiye sırasıyla çıkın inanın sonuç alınıyor,yeterki haklı olun!

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12