Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    elus.karakas Avatarı

Son Giriş
    15.10-2005
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar bende 22 temmuz 1999dan beri çalışıyorum.Birkaç iş değiştirdim.1 mart 2005 de yeni işe başladım ancak bugün yarın derken 6 aydır sigortamı yapmadılar.Engelli statüsünde de çalışmıyorum.Bana yol gösterecek arkadaşlar varmı aranızda? Şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

SİGORTAM YAPILMAMIŞSA NE YAPMALIYIM?
    Sigortasız Çalıştırıldığınızı Anladığınızda Ne Yapmalısınız
    İşyerinin bağlı olduğu Sigorta Müdürlüğüne
    Bir dilekçe ile başvurabilirsiniz.
    Sigorta Müdürlükleri her ilde bulunmaktadır.

Sigortasız çalıştırıldığınızı, çalıştığınız işyerinden ayrıldıktan sonra anlarsanız, hizmetinizin geçtiği yılın sonundan başlayarak 5 yıl içerisinde yetkili mahkemeye müracaat etme hakkınız da bulunmaktadır

Kaynak
    Engelli statüsüne geçmek için, sağlık raooru almalı ve işyerinin bağlı bulunduğu defterdarlığa müracaar etmelisin: www.engelliler.biz/haklarimiz/vergiindirimi.htm
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    elus.karakas Avatarı

Son Giriş
    15.10-2005
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol oturanboğa bu kadar çabuk cevap beklemiyordum doğrusu ne diyeyim allah rağzı olsun.Sigorta Müdürlüğüne baş vurursam işden çıkarma durumu olabilir mi.Sigortasız olduğumu nasıl isbatlıya bilirim ki? Hem diyelim ki sigortamı başlattılar geçmiş 6 ayın hesabını nasıl sorarız?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

İşten çıkarırlar mı? Bence öğrenirlerse, evet. Başka bir bahaneyle yaparlar bu işi tabii.
    Onun için, işverenle iyi bir diyaloğa girmen ve hakkını vermesini sağlaman daha akıllıca görünüyor.
    Sigortalı olup olmadığına bakmak için: http://app.ssk.gov.tr/hizmet/jsp/sicilgir.jsp
    Geçmiş aylarla ilgili olarak herhangi bir düzenleme yapacaklarını sanmıyorum. Her ne kadar kanun bunun zıddını söylüyor olsa da!:
    "Yasal Süre İçinde Verilmeyen İşe Giriş Bildirgesine İdari Para Cezası Uygulanması
    İşverene yasal süresinde vermediği her bir işe giriş bildirgesi için aylık asgari ücret tutarında, bildirilmeyen sigortalıların (yabancı uyrukluların) çalışma izninin olmaması durumunda asgari ücretin iki katı tutarında idari para cezası uygulanır.
    "

Ama olsun; bundan sonrasını yapsınlar da...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    elus.karakas Avatarı

Son Giriş
    15.10-2005
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu işverenler neden böyle olurlar anlayamıyorum. Ben herşeye rağmen işden çıkarılsam da çıkarılmasamda mahkemeye vermeyi düşünüyorum.Birilerinin bunlara hadini bildirmeli. İlgin için teşekkürler.

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞIM DİREKT BÖLGE ÇALIŞMAYA ŞİKAYET ET İŞVERENİ UYANDIRIRSAN SENİ HEMEN İŞTEN ATARLAR HAKKINI ARADA BENIMDE SORUNLARIM VAR ŞU AN BİLĞİ TOPLUYORUM GEREKENI YAPACAGIM SUSMAMALIYIZ BİZE ÜÇÜNCÜ TÜR MUAMELESİ YAPILMASINDAN BIKTIM ARTIK MARSLI GİBİ DAVRANIYOR BU ÇOK BİLMİŞ İŞVEREN VE YARDAKÇILARI TUZU KURULAR

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zor bir karar bence soyle bir yola git sadece sen mi sigortasiz calisiyorsun o is yerinde yoksa baskalari da var mi?

Eger sadece sensen Eger isten memnunsan once konusarak halletmeye calis Cunku aldigimiz kararlar bazen sinir buhraninda oluyor ve olumlu sonuclar vermiyor.. Ha bu olmadi baktin laftan anlamiyorlar yasal hakkını kullanmayaı o zaman dusunmelisin...

Bir de su anki ekonomik durumun da onemli yani isten cikarilirsan is bulmak guc Dolayisiyla kotu gunler seni bekliyor olabilir ekonomik durumun kotuyse...

Kararı + ve - lerini taraflıca düşün..derim

Üye
    saros1 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    13.05-2016
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sigortalı değilseniz,çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının bölge müdürlüklerine başvurabilirisiniz.eğer bu sebeple işinize son verilirse normal olarak işten çıkarken alacağınız tazminatların yanında kötüniyet tazminatı adı altında ek bir meblağ alırsınız(tabi bu yönde bir dava açmanız gerekecek)ve açacağınız hizmet süresinin tespiti davasıyla işe giriş tarihinizi ispat ederek-yazılı belgeye gerek yok,tanık beyanı yeterli-çalıştığınız süre boyunca sigortanızın işlemesine karar verilebilir;işvereniniz hiç sigorta yaptırmasa dahi.sizin çalıştığınızı ispatlamanız kafi...