Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HECELE Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin gökdeniz
    Son Giriş
    20.03-2011
    Saat
    15:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar vereceginiz cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim

benim sorumun arkadaşlar ben 2022 maaşı alıyorum. %50 özürlü raporum var.
    yaklaşık 2002 den bugüne kadar aynı şirkette çalışıyorum benim maaş aldığımı bildikleri için siğortalı etmediler açıkcası ben de zorlamadım zar zor bir iş buldum diye
    şimdi çıkarmayı düşünüyorlar bunu da belli ediyorlar ben mahkemeye vericem bunda kararlıyım sonuç ne olursa olsun tazminat vermek istemiyorlar ne yapmam lazım
    çalışanlar biliyorsunuz iş korkusundan şahit olmaz operatör olarak çalıştığımız için herkesin kendisi adına açılan oturumu var
    bunun bana faydası olurmu ne zaman açıp kapattığımın çıktısını alabilirim

bana yardım olursanız çok sevirim biraz uzun oldu ama kusura bakmayın biraz sinirliyim şuan onda kopuk kopuk yazmış olabilirim özür dilerim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

iş durumunuz yanında bir sorununuz daha var.
    Ödenen tüm 2022 aylıkları için size yersiz ödeme iddiasıyla kanuni faiziyle birlikte borç tahakkuk ettirilir. Çünkü 2022 aylığı alanlar, çalışmaları halinde bu durumu en geç 90 gün içinde SGK'na bildirmekle ve aylıklarını kestirmekle yükümlüdürler. Siz çalışıyorken 2022 aylıgı almaya devam etmişsiniz. SGK bu durumu anlar anlamaz hakkınızda yasal işlem yapar. Bilginize.

NOT:Eğer aftan önce 2022 aylıgı almışsanız 1 Haziran 2008 itibariyle (önceki dönemler af kapsamında oldugundan tahsil edilemez)size yersiz ödenen tüm aylıklar, kanuni faiziyle birlikte geri alınır.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş işte çalıştığını ispat eder sigortanı yatırırlar işten çıkarırlarsa tazminatınıda alırsın ama bir işte sıgortalı çalıştığın tespit edilir ve bu güne kadar almış olduğun 2022 maaşları yasal faizi ile birlikte senden geri isterler hemde hiç kurtuluşun da olmaz ona göre akıllı hareket et borca da girme

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bir fikir olarak... 2022 maaşınızı kendi isteiğinizle kestirin. Yani 2022'ye dair tüm ilişiğiniz kesilsin. Sonra firmayı dava edin dilediğiniz gibi... Sigortanız tescil edilir ve tazminat alırsanız, bir ihtimal, 2022 maaşı almadığınız için, sgk geriye dönük takip yapmaz...
    Bu dediğim sadece fikir. Uygulama böyle mi olur yoksa sgk er ya da geç fark eder ve yersiz ödenen 2022 maaşlarını faiziyle tahsil eder mi, bilmiyorum. Ama etse bile, işverenden alacağınız tazminat daha fazla olur gibime geliyor...

Not: Ben olsam, bu minvalde elimin güçlü olduğunu düşünerek, pazarlık ederim işyeriyle. Çünkü davayı kazanırsanız (ki çalıştığınızı ıspat ederseniz kazanırsınız; her türlü evrakla bunu ıspat edebilirsiniz) işveren çok çok yüksek bi ceza ve tazminat öder...

Üye
    HECELE Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin gökdeniz
    Son Giriş
    20.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok ama çok teşekkür ederim.
    Sayın oturan boğa bende aynen öyle düşündüm öncelikle pazarlık yapacağım eger sonuç alamazsam dava açmayı düşünüyorum ki hakkımı alamazsam mutlaka dava açarım isterse alaçağım tazminatı sgk ya vereyim beni ezmelerine artık izin vermeyecegim amam iş bulamam korkusu beni bu hale düşürdü benim çalıştığı ispat edecek belgeleri aldım benim merak ettiğim diğer konuda eger dava açar ve kazanırsam geriye dönük siğortam olursa emekli olma şansım olurmu acaba

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesinlikle geriye donuk olarak sigortali olursunuz.ve emekklilik hakkinizda var .sonuçda 2002 den beri çalişiyorsunuz.

Üye
    HECELE Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin gökdeniz
    Son Giriş
    20.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hepineze çok teşekkür ediyorum verdiğiniz cevaplar için