Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kırık_Kalp Avatarı

Son Giriş
    25.10-2011
    Saat
    22:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    4 tane aynı icra edilmiş taşınabilir mala haciz gelmiş taşıanamaz malada da haciz gelmiş 2 tane üst üste adliyeye intikal eden icra dosyası kapandığını duydum.bana nasıl olabileceğini anlatır mısınızz ?

acele
    İCRA EDİLN MALIN SAHİBİNİN SİGORTASI FALAN YOK

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir mal a (,menkul veya gayrimenkule) birden fazla haciz gelebilir.hatta ipotek tesisi edilmiş bir gayrimenküle dahi haciz işlemi yapılabilir..

haciz işleminde ön sırada ki,alacaklı ilk olarak alacağını alır,kalan para bir sonraki alacağa bırakılır,oda alacağını almışsa bir sonraki alacağını alır..yani satışı yapılacak metanın alacaklılara sırayla dağıtılmasıdır..not kamu alacağı sıralama açısından ilk sıraya geçer..ipotek tesisi yapılmışsa kamu(vergi dairesi vb) ondan sonra sıraya girer.rehin varsa rehin alacaklısı ilk sıraya geçer ve rehin miktarından daha fazla bedelle satışı yapılmak zorunda,böyle bir bedelle alacaklı çıkmaması halinde satış talebi düşer..

iflas idaresinin yapılacak satışlarda alacaklar oranında mal bedeli dağıtılır..iflas masasının satışında da işçi alacakları kıdem maaş ilk sıradadır..

satışı yapılacak malın sigortası olup olmaması bir fark yaratmaz..bir detay da değildir..varmış yokmuş dikkate alınmaz..

haciz düşmesi ise;bir haciz dosyasında son bir yıl içinde bir işlem yapılmasıysa haciz düşer..bu işlem çok basit bir işlem dahi olsa dosya canlıdır..mesala uydurma bir tebligat adres sorma herhangi bir evrak dahi dosyada işlem görürse dosya canlıdır.(ipotek, rehin, kamu alacağı v.b )düşmez.

Üye
    Kırık_Kalp Avatarı

Son Giriş
    25.10-2011
    Saat
    22:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne yapabiliriz ?
    düşürmek için ne yapabiliriz ?
    bana sunabileceğiniz yol var mı ?
    çok zor durmdayım .
    açıkçası ben bu borçları ödüyo muyum yoksa hiçbirşeyim olmadığı için düşer mi ?

Üye
    gençparkinson Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    02:38
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Öncelikle Allah Yardımcınız olsun. Benimde aynı sıkıntılarım vardı yeni yeni çözümlüyorum.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu : Borç her zaman borçtur. zaman aşımı vs. olmaz.

Zaman sadece faizlendirir, zaman çözüm değildir. zaman aşımı yoktur benim bildiğim.

Yapmanız gereken dosyalarınızı düzgün takip edin, Mal beyanında bulunun , gelirinizi belirterek yapılandırma talep edin, aylık taksitler halinde ödeme taahhüdü de olabilir,

faiz indirimi yapmak vs. alacaklı ya da vekilinin elinde olan bir şey.

ben böyle yaptım.. gelirim yok şu kadar maaşım var dedim taksitlendirdim dosyaya parça parça komik rakamlar bile olsa ödedim.. gayretim olduğunu gördüler.. beklediler.. şükür bitti kurtulduk.. yeterki samimi olarak gidin anlatın durumunuzu siz ödemek istemedikçe kimse yardım edemez... bende çok çaresizdim.. sihirli değnek de değmedi araştırın iyice araştırın neler yapabileceğinizi sakin kafa ile düşünün nacizhane tecrübelerim bunlardır.. Allah kolaylık versin

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hele heyecanı bir yana bırakın..dosya hakkında bir bilgim henüz yok,sadece izafi olarak bildiklerimi aktarıyorum..

siz istanbuldamısınız?istanbuldaysanız ,hangi adliye diye soracağım. Ö.M dendosya numarasını bildiriseniz şayet avrupa yakasındaysa dosyaya bakmaya çalışırım..ama ne yazık bu günlerde yılbaşı dolayısıyla icra dairelerde acil işler dışında hiç bir işlem yapılmıyor,dosya devir işlemleri yapılıyor..bakırköy adiliyesinde bu sabah nerdeyse kapıyı yüzüme kapadılar..gelecek hafta bu teşaşe biter ,şayet istavrupa yakasındaysa dosyayı birlikte inceleriz.

gençparkinson,
    DEDİKLERİNE KATILIYORUM..ama dosya bir yıl içinde işlem yapılmazsa haciz işlemi düşer..ipotek, rehin kamu alacağı baki dir..