Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ceyhani01 Avatarı

Gerçek Adı
    Durmuş Ali Sayıcı
    Son Giriş
    19.09-2013
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm 10 yıl önce geçirdiğim kaza sonucu omurilik felci oldum ilk 4 yıl eşimle sorunumuz yoktu son 6 yıldır eşim bana bakmıyor aç bırakıyor susuz bırakıyor beni ayrılmakla vede medeni kanuna göre tüm mal varlığımın yarısını almakla tehdit ediyor ne yapmalyım bu konuda yardıma ihtiyacım var

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GİDENE DUR DENİLMEZ...eger üç kuruş dünya malına damak ediyorsa....ver gitsin...üç gün sonra sana birşey olunca zatan malın onun olacak..malının yarısıyla giderse sana bişey olunca malın geri kalanına ulaşamıyacak...yolunu ayır...yoksa başın beladan eksik olmaz...namusunla boşan alnın ak yaşa....

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canım abim, ilk yapacagın iş, eşinin seni tehdit ettigi anları bir şekilde cep telefonu kamerasına mutlaka kaydet. daha sonra mahkemye ver ve ayrıl , bu şekilde mahkeme senin malını mülkünü, ve canını korur abim. bence senin hayatın bile tehlikede o kadın dan herşey beklenir. sen en iyisi güzel bir huzur evine yat. eşinden daha iyi bakarlar.

en büyük dua da ALLAHA eşin senden beter olsun. Ne oldum demiyceksin ne olacam diyceksin..

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Bir bayan olarak bayanın eşine bunu yapabileceğini düşünmedim yapılan yorumları okuyana kadar o eşin erkek olduğunu düşünmüştüm çok garip bir bayan ve hani denilir ki bayanların duygusal olma sebebi anne olmadan da annelik duygusu vardır benim bildiğim bayanlar duygusaldır hangi kadındır ki böyle bişey yapsın :S

Bence bir avukatla görüşmen daha sağlıklı hani ne yaparsam elimdekileri alamaz ve boşanabiliriz tarzında..
    Gerçi belki boşanmak istemiyosun,hastalığının nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum yaşamını bilmiyorum ne hissettiğini bilmiyorum ama bunları yakın gördüğün,güvendiğin biriyle paylaşsan daha iyi olur sanırım hatta en iyisi avukat..

Çok çok geçmiş olsun Allah hepimize acil şifalar versin..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

elden ayaktan dusunce kadin erkek dinlemiyo vesselam
    hastanede yatarken oda arkadasim kadin kocasi gelince somurtur ters doner yatardi oyle bi agir bisiside yoktu gordugum adamcagiz bastonunu kaka kaka gelir kariciginin gozune bakar eve donmesini canla basla beklerdi
    adam gidince kadin geberemedi gitti basimin belasi diye soylenir duyabildigim kadar dert yanardi bana iste yemegini aparmis temizligini yaparmis bikmisss
    ee bosaniver neden koca diye tutuyorsun madem dedigimde
    bosanirsam ne yicem bi geberse onu bekliyom emekli maasiyla yasarim diye bekliyorum ama gebermiyo ki allahin belasi derdi
    sende bosa gitsin allah kimseyi darda komaz

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

1. Avukatlık ücretini ve yargılama giderlerini karşılama olanağınız yoksa, avukatlık hizmetlerinden yararlanmak amacıyla adli yardım bürolarına başvurabilirsiniz.

"Şiddet, çocuk istismarı ve buna benzer suçlarda, Ailenin Korunmasına Dair Kanun kapsamında aile mahkemelerinde açılacak davalarda, adli yardım büroları gerekli evrakları öncelikle talep etmeksizin en hızlı şekilde görevlendirme yapar. Böyle durumlarda, avukata verilmek üzere noterden vekaletname çıkarılması gerekir. Vekaletname ücretini ödeyemeyecek durumdaysanız, baro başkanlığına bir dilekçe ile başvurarak bu bedelin adli yardım fonundan karşılanmasını talep
    edebilirsiniz."
    Buna göre size öncelik verilir en hızlı şekilde avukat gorevlndirilir size. http://www.engelliler.biz/forum/huku...ler-hukuk.html
    2. Komşunuz vasıtasıyla muhtarlığa haber ilettirin ve sosyal hizmetlere bildirsin sizi. Durumunuzu muhtara anlatsınlar. Ya da direkt bulundugunuz il/ilçe sosyal hizmeteleri arayın durumunuzu anlatın, şiddet gordugunuzu bakılmadıgınızı ve yardıma ihtiyacınız oldugunu anlatın.
    3. Acil bir durumdayken hemen polis imdatı arayın bakıma muhtaç oldugunuzu eşinizin psikolojik şiddet uyguladıgını, sosyal hizmetlere gidemediğinizi, o anda aç bırakıyorsa vs ya da farklı bir durumda işte hmen arayın. Polisler gerekli birimlere durumunuzu iletir zaten.
    Adli yardım bürosuna muhakkak başvurun. Şiddet gorduğunuz gerekçesiyle başvurun adli yardım bürosuna. Şiddet gördüğünüz gerekçesiyle başvurdugunuzda sıra beklemeksizin dikkate alınırsınız, gerekenleri onlar yapar zaten.
    Tekrar ediyorum acil bir durumda polis imdatı aramaktan çkeinmeyin. Onlar gereken birimleri haberdar eder sosyal hizmetlere de iletirler durumunuzu.

Üye
    emre kemal Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle en kısa sürede geçmiş olmasını diliyorum, ben de bir otistik çocuk annesiyim ,oğlum 22 yaşında onu çok seviyorum ve her fırsatta kızkardeşine ağabeyine sahip çıkmasını öğütlüyorum,size tavsiyem en kısa sürede bir avukat bulun ve boşanın ayrıca maddi durumunuz yoksa sosyal hizmetler size biakıcı veriyor (bakıcının maaşını ödüyor),eğer maddi durumunuz iyiyse de kendiniz özel bir bakıcı bulabilirsiniz...zaten sevgi ve saygı kalmamışsa ayrıca da işkence başlamışsa kendinize daha fazla eziyet ettirmeyin,haklarınızı arayın,kalem abla zaten yapmanız gerekenleri sıralamış,tekrar geçmiş olmasını diliyorum...

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH(c.c) kolaylık versin,zaten onu verdiği su,hazırladığı yemek insana zehir olur. boşanma tehdidiyle yaşanırmı,sen boşayıver gitsin. tabi sana eziyet ettiğini ispat edebilirsen,onu hakettiği gibi elinde valiziyle kapı önüne koyabilirsin.

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili Kalem arkadaşımız yasal olarak yapmanız gerekeni açıkca çok güzel ifade etmiş.aksi takdirde sorunlarınızı çözemezsiniz

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim senin çocuğun çoluğun yok mu? Anan baban bacın kardeşin dayın halan teyzen vs.vs. İçinde bulunduğun durumu anlatıp yardım isteyebileceğin bir Allah kulu yok mu?! İstediği şey sizden ayrılıp paranızı almaksa verin defolsun gitsin zehir zıkkım olsun! Boşanmaktan başka yapabileceğiniz ne varki? İnsanın yaşattığı ve yaşadığı herşey hem bu yalan dünyaya hemde ahiret alemine yatırımdır.. Ektiğini biçer herkes..

Aç susuz bırakmak demek ne demek yaa.. Ne biçim vicdan ne biçim insanlıktır bu.. Ettiği bunca zülmün sonunda rahat bir hayat yaşayabileceğine inanıyor öyle mi? Zerre kadar Allah korkusu haram korkusu vefa duygusu kalmamış bu insanoğlunda.. Bu tür hayat hikayelerine tanık oldukça(sayısı çoook çoook arttı bunların) umudumu tamamen kaybediyorum.. Yazıklar olsun diyorum.. Bu kadarda dünyaya tapmaz insan..

İnşallah tez zamanda kurtulursunuz bu musibetten.. Boyun eğmeyin daha fazla göz yummayın bu duruma.. Allah yardımcınız olsun..

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ver yarısını gitsin daha kötü şeyler yapmadan ne ister alsın gitsin allah korusun hepimizi

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Ayrılın gitsin yapacak ne var ki yani çekilir mi bu işkence....
    Ne demek aç bırakmak ne demek bakmamak???birde erkeksiniz bende bayan sandım bu işkence maruzu kalan cinsiyetin
    alırsa alsın malların yarısını yarısı sizin huzurunuzdan kıymetlimi? sana ait değilmi yarısı nede olsa tut bi bakıcı misler gibi baksın yani şartmı o vicdansızın bakması....
    bas tekmeyi neyi bekliyosun vicdana gelmesinimi???

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Bu işlerin usulü var arkadaşlar. Bu ülke dağ başı değil. Öncelikle arkadaşımız şiddet gordugu için adli yardım alması gerekiyor. Magdur kaldıgı işkence sebbeiyle yasal yollara ve birimlere başvurması grekir. Yasal yollar neyse onun greği yapılır zaten. Sonra zaten avukatı onu yonlendirir.
    Öyle kafadan "mal varlıgının yarısı ver" demekle olmaz bu işler.
    Burada boşanma ya da evlilikten dajha önmli bir sorun var. O da maruz kaldıgı işkence!
    yasal yollara başvurmalıdır arkadaşımız.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Valla kalem abla zaten işkenceye maruz kaldığı için işkenceye maruz kalan bile tazminat alabilir değilmi....
    vicdansız eş malların yarısını isterken evdeki bulgurdanda olabilir dimi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaşadığımız ülkenin dağ başı olmadıgının anlaşılması gerekir en başında di mi ablam?
    Öyle kendi başlarına "mal al, ver"le olmaz ki bu işler. Anlaşılan eşi kendini hükümdar sanmış ve işkence yapabileceği düşüne aldanmış.
    Boyunun ölçüsünü devlete göstersin bakalım bi!

Sayfa 1 / 2 12 SonSon