Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xdoktorx Avatarı

Gerçek Adı
    uzalı mavi
    Son Giriş
    15.09-2010
    Saat
    03:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 100/80 özürlü bır vatandaşım.şizofrenim.okulda okuyan oglumu ögretmenı 2 ci kes dövmüş.uyarmama ragmen.okula gittım görüşmek istedıgimi söyledim. ve bende ona tokattı patlattım.ögretmenler hepsi bir olup bizi ayırdılar içlerinden bazıları.bana bagırıyor.polıs geldi hastaneya gıttık ögretmen hafıf yaralanmış ropor almış 6 günlük.benim oglum sa sayıklamaya başladı altını ıslatmaya başladı.psıkıyatrı 7 gün ogluma papor verdi.ögretmenden davacı ol dedı doktor davandan vaz geçme sakın dedı.davacı olduk .KOVUŞTURMAYA YER OLMADIGINA KARAR VERİLMİŞTİR.diye celp geldi.

AYNI ŞEKİLDE ÖGRETMEN DAVACI OLMUŞ BENDEN.86/2...VE53/1 MADDESINCE CEZALANDIRILMASINA.KARAR VERILMİŞTIR.DİYE CELP GELDİ.MAHKEME 25.11..2010 DA.NE YAPMALIYIM SEVGİLİ OTURAN BOGA.VE ARKADAŞLAR.SAYGILAR.

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

temyiz mahkemelerine yolla ordan snaa beş yıl kimseyle kavga ettiğin takdirde ceza alırsın uayarısı gelir

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

keske ogretmeni dovmeseydin doktor ama o ogretmen bozuntusuda cocugu dovmeseydi senin kucuk cocugunu o adam olmayacak devletten aldigi maaslar karsiliginda aldigi egitim karsiliginda dogruca yapmayinca sende rahatsiz olunca patlak vermis olaylar

hic korkma hastaligin hakkinda raporun varsa onu yaninda goturursun sana ceza filan vermezler bence

Üye
    xdoktorx Avatarı

Gerçek Adı
    uzalı mavi
    Son Giriş
    15.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim arkadaşlar SORUN ŞU?TOPLUMDA DELİ DENİLİYO BİZE.ŞİZOFREN OLDUGUMUZ İÇİN.MAHKEME TOPLUMA ZARARLI BU KİŞİ DEYİP BENİ BAKIR KÖYE YOLLAMISIN.O YÜZDEN RAPORUMU GÖSTERMEK İSTEMİYORUM.RAPORUM VAR 100/80 ELİMDE.CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR HEPINIZE ŞİMDİDEN

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şizofreni hastaları suç işlediği zaman ceza alırlar mı?

Şizofreni tanısı yetkili Adli Tıp yada yetkili Psikiyatri kurulları tarafından doğrulanan şizofreni hastaları,işlediği suç ne olursa olsun cezalandırılmazlar.

Bunun için suç işlemiş olan şizofrenler yada şizofreni hastası olduğu iddia edilen kişiler yetkili Adli Tıp yada yetkili Psikiyatri kurumları tarafından yatırılarak gözlem altına alınırlar. Gözlem süresi aylar yada yıllar sürebilir.

Suç işleyen kişinin gerçekten şizofren olup olmadığı ve buna göre ceza alması veya almaması gerektiği kararı bu gözlem neticesinde verilir.

Şizofreni hastaları ceza gerektiren bir suç işlediklerinde serbest mi kalırlar?

Serbest bırakılmazlar.Ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gönderilerek yatmaları sağlanır. Yatış süresince muhafaza altında bulundurulurlar ve topluma karışmalarında sakınca görülmeyene kadar muhafaza altında bulundurulurlar.

Alıntıdır..

Kaygıya kapılmanıza gerek yok, bu kadar küçük bir olay için hiç bir ceza almazsınız..Yalnız:Aynı suçu,aynı kişiye karşı tekrar işlemeyiniz. Aksi takdirde yukarıda alıntı yaptığım işlemler karşınıza çıkabilir..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bilimsel aastirmalarda sizofrenlerin suc isleme orani kendini normal sananlardan daha azmis

ogretmenlerin cocuklari dovmeleri ki 7 gun rapor almis cocuk suctur egitmek varken dovmek

Üye
    xdoktorx Avatarı

Gerçek Adı
    uzalı mavi
    Son Giriş
    15.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepınıze tşkür ederim kalın saglıcakla

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir avukat tut sen ceza almazsın öğretmen hem ceza alır hem tazminat öder zira sağlık durumu bozulmuş.

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ellerine sağlık iyi patlatmışsın tokadı çocuğumuzu okula gönderiyuz dayak yisinmi diye gönderiyuz eğitim alsın adam olsun diye gönderiyuz tabi kendini bilmez böyle insanlar çıkıyu karşımıza malesef

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun arkadaşım..keşke bu konumlara gelmeseydi demek gerekiyor ama olmuş..bu hadisede öğretmen haddiniaşmış ve katiyen suç işlemiş..diğer taraftan senin durumun ise devlet memuruna darpdan dava açılmış olsada, kamu dava davası devam edecektir..muhtemelen (raporunu göstermez isen )para cezası çıkacaktr..

ama böyle hukuki konularda kesinlikle bir hukuk adamına danışmanda yarar vardır..burda hiç birimiz ne hukuçuyuz ne kanun koyucuyuz..akıl ve mantığımıza göre yazıyoruz,gerçek bu..selamlar.

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şunu da belirtmekte yarar var.Diyelim ki raporunu göstermedi işte o zaman ceza alabilir, bu da para cezasına çevrilir.Ama mahkeme 5 yıl şartı koyar.Yani,eğer 'aynı suçu 5 yıl içinde tekrarlarsa' verilen hapis ve para cezasını da uygular....Böyle küçük davalara da sulh mahkemeleri bakar..

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun. Bahsi geçen olay ile ilgili öğretmen hakkınızda şikayette bulunarak, Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurması sonrasında, savcı tarafından düzenlenmiş olan İDDİANAME'deki savcı mütalaası sonucunda hakkınızda KAMU DAVASI açılmasına mı karar verildi?

Üye
    xdoktorx Avatarı

Gerçek Adı
    uzalı mavi
    Son Giriş
    15.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk.kamu davası açıldı 25,11,2010 duruşma sulh cezada.bakalım ne olcak

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Savcılık kararı size tebliğ edildiği tarihten itibaren 7 gün içerisinde şikayet dosyasına itiraz dilekçesi vererek, çocuğunuz için almış olduğunuz raporu da şikayet dilekçenize ekleyerek savcılık kararına itiraz etmenizi öneririm.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne oluyoruz,öğretmen dövmek için mi gruplaşıyoruz?
    Evde daha beterini yaparken okulda öğretmenleri bir kulak çekince ortalığı birbirine katmanın yanlış olduğu kanısındayım.
    Çocuğunuzun psikolojisi olayların büyümüş olmasından da kaynaklanmış olabilir.
    Ama demiyorum ki öğretmenler çocukları dövsünler.
    Çocuğu etkileyecek,yaralanmalara sebep olacak şekilde darp edilmesine elbette karşıyım ama kulak çekme cezalandırma amaçlı hafif okşamalara fazla tepki gösterip çocuğa ''nasıl olsa vuramaz'' şeklinde bir fikir vermek de doğru değildir bence.
    Öğretmen değilim,hatta lise yıllarımda dayaklarını da yedim.
    Hepsinin ellerine sağlık diyor,saygıyla anıyorum onları.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon