TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mansion Avatarı

Son Giriş
    28.02-2020
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    74

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Mümin Çelik Yanlış mı anladım acaba? siz sitenizde binanızın önüne engelli park yeri istemiyor musunuz? Gerçi sizde araştırmışsınızdır ama aşağıda madde var.

ı) Umumi bina ve bölge otoparkları ile genel otoparkların giriş-çıkış ve asansörlerine en yakın yerlerinde birden az olmamak şartıyla, her 20 park yerinden birinin engelli işareti konularak engelliler için ayrılması zorunludur. Yol üstü otoparklarda engelliler için yapılacak düzenlemeler, trafik güvenliği esas alınarak yapılır.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    28.02-2020
    Saat
    02:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Mümin Çelik

Olması gerekiyor. Bizde sitede oturuyoruz ve site yönetimine araba aldığım zaman söyledim. Onlarda belediyeye bildirmişler, gelip çizgi çizdiler ve park yerinin tam ortasına mavi beyaz engelli park yeri olduğunu belli eden sembolü eklediler. Otoparkın girişinde ki ilk park yeri. Yarım metre kadarda boşluk bıraktılar tekerlekli sandalye ile geçiş yapmam için rahatlık olsun diye.
    Site yönetimi anlayışsız davranırsa belediyeye başvurun.

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    38

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @mansiyon yok site içinde ama kıllık yapmaya kalkıştılar aldılar cevaplarını akşam resti çektim adamların umumi anlayışı bile başka normal ev diyor böyle bilgisiz cahil adamlar yöneticilik yapıyor 2 gün süre verdim yaptı yaptı yapmadı belediye gelir dedim sizin sorununuz

Üye
    mansion Avatarı

Son Giriş
    28.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    74

@Mümin Çelik Terbiyeslik başka bişey değil yaptıkları

@bLaCkRaCe
    Şimdi işyerimin önündeki engelli levhasının önüne şerit çalışması istemiştim belediye geldi biz yapamayız onu dedi sadece oto-1 levhasını oto-2 olarak değiştirdi gitti. Bi daha yazın diyorlar belediyeye. yazdık bakalım bu sefer ne yapacaklar bilemedim.

Üye
    mansion Avatarı

Son Giriş
    28.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    74

Bugün gelip yaptılar saolsunlar Belediye birimi farklıymıs

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkese merhaba,

Biz de 6-7 ay önce büyük bir siteye taşındık. Sitenin kapalı park yerinde çok dar ve duvar yanı bir park yeri denk geldi bizim daireye. Ben tekerlekli sandalyemle araba park halindeyken biniş, iniş yaparken çok zorlanıyorum.

Araştırmalarıma göre sevgili @OturanBoğa 'nın paylaştığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı otopark yönetmeliği "madde 4 ı" bendi yalnızca umumi olarak ifade edilen kamuya açık bina ve tesislerin otoparkları için geçerliymiş ve konut otoparkları için uygulanamıyormuş. Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği de "madde 4 ı" bendindeki kapsamda hazırlanmış, konut otoparkları için bu maddeyi işleme koyamıyoruz.

Konutlarda engelli bireyin otopark hakkına ilişkin gözden kaçırdığım yasal bir düzenleme ya da yargı kararı var mı sizlere sormak istedim.

Herkese sevgiler saygılar.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    932
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sunfungun, sizin için daha uygun olabilecek bir park yeri var mı varsa komşularınız ile kendi park yerinizi değiş tokuş yaparak kısa zamanda daha kolay çözüme ulaşabilirsiniz.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12