Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba bir konuda mağdur oldum engelliler ile ikgisi yok ama alışmışım bu foruma girmeye burada sizinle paylasmak istedim belki bana bir akıl verirsiniz

ben internetten sıfır bir telefon satın aldım markası nokia X6
    biliyorsunuz reklamlarda nokia x6 alana 1 yıl ücretsiz müzik indirmek ücretsiz deniliyor
    telefon geldi kutu içeriğinden müzik indirmek için ovi programı ve şifresi çıktı
    ancak nokia nın sitesine girip müzik indirmek istedigimde şifreyi kabul etmedi
    nokia müşteri hizmetlerini aradığımda telefonun imai numarasından sorgu yaptılar ve bu telefonun paralel italat ile geldigini bu yuzden şifrenin onaylanmadıgını sadece kvk ve genpa ile ital edilen cihazlara için müzik indirebiliceğini söylediler

şimdi ben bu telefonu ücretsiz müzik indirebilmek için almıştım madur edildim
    kimi nereye şikayet etmek lazım bu işde ben madur mu edildim yoksa ben kvk lı cihaz almadığım için haksız mıyım

ancak reklamlarda kvk ve genpalı cihazlar demiyor ki nokia x6 alan deniliyor sonuçta benim aldıgım üründe faturalı ve 2 yıl garantili cihaz

şimdi ben ne yapmalıyım bu telefonu satan şirket mi yoksa nokia mı suçlu

tüketici hakları konusunda uzman arkadaşlardan ve bülent bey den yardım bekliyorum teşekürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Ürünü aldığın yere geri verebilirsin bence. Bunun için ürünü aldığın yerdeki Tüketici Sorunları İl/İlçe Hakem Heyetine başvuru yapabilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Ürünü aldığınız mağazaya faturasıyla beraber aldığınız günden itibaren 7 gün içinde iade ederek para iadesi isteyebilirsin.

Grey market (paralel ithalat ta denilmektedir) ürünlerini tercih ettiğiniz takdirde gerektiğinde markaların yetkili teknik servislerinin garantilerinden faydalanamaz, sadece ithalatçı firmanın servis olanaklarından faydalanabilirsiniz. Resmi distribütörlerce ithal edilmemiş ürünler Türkiye için üretilmediği ve gerekli şebeke testleri yapılmadığı için telefonunuzda bazı fonksiyonlar desteklenmeyebilir, şebeke sinyalinde sorun yaşayabilir. Telefonunuz kayıt dışı ya da klonlu statüsünde görünebilir ve görüşmeye kapatılabilir. Kutu içerisinde sahte ve kalitesi düşük aksesuarlar, eksik parçalar bulunabilir.
    Bazı mağazalar bu şekilde uyarı sunarak müşterilerini bilinçlendirmekte ve paralel ithalat olan ürünleri tavsiye etmemektedir.Bu sebeple ilerde herhangi bir arıza karşısında da nokia yetkili servisi ürününüzün paralel ithalat olması sebebiyle garanti kapsamı dışında olduğunu da ileri sürebilir.

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    internetten aldığın sitede parelel ithalat olduğunu duyuruyorlar mıydı?
    bile bile mi almış oldun.Ne yapman gerektiğini yazmışlar,ben başka konuya değineceğim.Telefonun IMEİ 'nosu tanınmadığına göre her an
    konuşmaya da kapatılır demektir.
    satın aldığın sitedeki ürün iade formunu doldurarak verilen cevaba göre hareket edersin.Kutuyu açmışşın,iade alıp almayacaklarını da
    öğrenmiş olursun.Almazlar ise Yukarıda sana yazılanlara göre hareket edersin.