Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba. Öncelikle vasiliğimin iptali içn açmış bulnuyorum bu konuyu: Ben bu vasiliği iptal ettirmek için hangi yollara başvurmam gerekiyor. Lütfen bu yazdıklarımla sonuca ulaşmak istiyorum lütfen bilen arkadaşlar yorumklarını eksik etmesinler...

Kısıtlının velisi mahkememize müracaatla banka tarafından vasilik süresinin uzatılmasına ilişkin karar istediğini bu nedenle bu konuda uzatma kararı verilmesini talep etmiş olmakla, dosya incelendi
    GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ;
    Kısıtlamanın velayet altına konulmasına karar verildiği ve kısıtlama sebeplerinin ortadan kalkmadığı ve vesayet hala devam ettiğinden velayet süreye bağlı bulunnmadığından uzatılmasına gerek bulunmadığı ve ve velinin velayeti altındaki çocuğu ile ilgili yasal işlem yapma yetkisinin devam ettiği, velinin kısıtlıya ait emekli, dul-yetim, özürlü vb. maaşlarını bankanın velayet yetkisine dayalı olarak çekme yetkisinin bulunduğu anlaşıldığından ayrıcıa vasilik süresinin uzatımı ile ilgili karar verilmesine gerek olmadığı anlaşılmakla aşığıdaki şekilde karar verilmiştir.
    KARAR; Yukarıda açıklanan nedenlerle;
    1-Velayet devam ettiğinden vasilik süresnin uzatılması ile ilgili yeniden karar verilmesine yer olmadığına,
    2-Kısıtlının emekli, duli yetim, özürlü vb. aylığı bulunması halinde vesayet sona erinceye kadar kısıtlının sağ olması şartı ile ilgili kurum tarafından veliye ödenmesine,
    Dair dosya üzerinde yapılan inceleme sonucu karar verildi..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    "kısıtlama sebeplerinin ortadan kalkmadığı"na hükmetmiş mahkeme. Ya bunun aksini söyleyen bir sağlık raporu sunmalısın mahkemeye ya da bu durumun tespiti için mahkemenin hastaneye sevk etmesini talep etmelisin karara itiraz edip...
    Aksi halde bu karar kesindir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...