Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şöyle bi sorum olacak...

babam 2005 yılı ocak ayında vefat etti oturduğumuz gecekondunun resmi tapusu yok sadece tapu tahsis belgeli bu ev 1956 yılında yapılmış varisleri olarak 7 kardeşiz bunların ikisi babamın daha önceki evliliğinden olma çocukları kardeşlerin bazılarıyla aram iyi değil bu gecekondunun ben dahil 7 ortağı var şu an tapu tahsis belgesi vefat eden babamın üstünde babam engelli ve çalışamadığım için evi benim üstüme yapacağını söylüyodu ama bunu yapmağa fırsat bulamadı herhangi bi vasiyet yada yazılı belge bırakmadı şimdi bazı kardeşler haklarını istiyolar yani ilerde satacaz burayı diyolar satıncada ben sokakta kalıcam ben bi engelli olarak bu ev benim hakkım diyorum yani evin benim üstüme olması gerek mahkeme bi engelli olarak evi üstüme yapabilirmi ben bu evi nasıl üstüme alırım

Üye
    basaranesmer Avatarı

Son Giriş
    15.09-2008
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu mümkün değil. Zaten babanız hayattayken evi sizin üstünüze bile yapsaydı 10 yıl içinde mahkemeye başvuran kardeşler evi elinizden alırlardı. Ayrıca hukuksal olarak ev benim hakkım diyemezsiniz sonuçta tüm kardeşlerle eşit haklara sahipsiniz babanızın vasiyeti dahi olsa hiç bir evlattan mal kaçıramaz

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş ben engelliyim diğer kardeşler sağlıklı bu yüzden ev benim hakkım diyom mahkeme evi benim üstüme yapmazmı eşit muamelle engelli olan bana haksızlık olmazmı çalışıp ev nerden alıcam ben

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Yok basari, öyle bir ayrım yoktur hukukta. Herkes eşittir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

hukukta aslında engelli engelsiz eşit demek adeletsizliktir peki devletten kaymakamlıka veya başbakanlığa dilekçe yazsam evi benim üstüme yapmak için yardımları dokunabilirmi veyada bana bi ev bulmaları bunun masraflarınıda devletin üstlenmesini istesek sonuç ne olur ev satıldığında üstüme düşen payıda yardım eden kuruma bırakacağımı tahahhüt etsem yani

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Yok basari, olmaz böyle bir şey....
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa arkadaş sende bi öğrenmişin olmaz öyle şey diyosun boyna :lol: aslında başbakanlıkta bi eylem yapsam öyle bi olurki şimdilik satılma tehlikesi fazla yok ama kardeşlerin nabıcağı belli olmaz tedbirini şimdiden alayım dedim

Üye
    yalniz06 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal (30)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    165
    Verilen Beğeniler
    2

haklısn başari,engelli engelsz eşitliği,adaletszlktir.ilkdefa konuyu burdan öğrendm.bende babamn evde oturuyorm,4 abimn evi var,iş,güçteler.babam hayatta.Allah göstermesn.abilerm derki,evi satacağz.yani beni düşünmezler.

Üye
    basak23 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2010
    Saat
    11:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Tapu Tahsiz Belgeleri 1984 yılın verilmiştir.Mülkiyeti İl Özel İdarelerinindir kullanım hakları tahs,is edilen kişilere aittir. asgari 400 m2 olarak belirlenmiştir. ve bu kanuna göre bu yerler kiralanamaz, satılamaz,bankalara teminat olarak gösterşemez ,ipotek eilemez.Adı üstünde tahsis belgeleridir.Bilgilerinize sunarım. daha detaylı bilgi için bulunduğunuz İl Özel İdarelerine gitmeniz gerekmektedir.Saygılar

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: basak23
    Arkadaşlar Tapu Tahsiz Belgeleri 1984 yılın verilmiştir.Mülkiyeti İl Özel İdarelerinindir kullanım hakları tahs,is edilen kişilere aittir. asgari 400 m2 olarak belirlenmiştir. ve bu kanuna göre bu yerler kiralanamaz, satılamaz,bankalara teminat olarak gösterşemez ,ipotek eilemez.Adı üstünde tahsis belgeleridir.Bilgilerinize sunarım. daha detaylı bilgi için bulunduğunuz İl Özel İdarelerine gitmeniz gerekmektedir.Saygılar
    yalnız şöyle bişey var arkadaş ortakların hepsi yada çoğunluğu evi satmak isterlerse mahkemeye başvurarak sattırabilirlermiş yani mahkeme satabilirmiş bu evi oda en yüksek teklif verene yani aileden olmuyan yabancı biri yüksek bi teklif verirse evi satın alabilirmiş bu konuda bilgisi olan varsa açıklarsa iyi olur

Üye
    basak23 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi şöyle bir örnekle açıklayayım.Diyelim benim köyede bir arazim var ve onu size zaruri ihtiyaçlarınızı karşılamanız için kullanım hakkını size veri yorum tapuyu(mülkiyeti) değil. Şimdi siz benim arazimi satabilirmisiniz veya mahkeme benim arzimi sata bilir mi? tabiki hayır.burada da aynı Mülkiyet İl Özel İdarelerinin.İl Özel İdareleri Kanun ile köylerde bulunan arazilerini köylünün zaruri ihtyaçlarını karşılaması için en fazla 400 m2 lik arazisini köylüye tahsis etmiş.demiş ki bu 400 m2 yi ben san averiyorum burada ağır yap ev yap vs.. ama bunu kanunen satamazsın, bir balkasına kiraya veremezsin.
    sizin dediğiniz gibi ortaklık söz konusu değildir bu tapu tahsis belgelerinde. versa bile Kanunen yasal değildir.kişiler kendi aralarında yapmış oldukları akit çerçevesindedir ki buda bu Kanuna uygun değildir.
    Saygılarla.....

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

o işler o kadar kolay değil akrabalar istersek evi sattırırız diyolar kanunen mümkün diyolar acaba kim haklı

Üye
    basak23 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildiğim o kişiler satarlarsa Konun önünde suçlu olur.dediğim gibi bulundukları il özel idare müdürlüğüne gitsinler ve görüşsünler
    en doğrusu bu.varsa benim bilmediğim birşey onlar söylerler.

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ok sağol basak23 arkadaş tapudamı çalışıyon sen yoksa

Üye
    basak23 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayır il özel idaresinde çalışıyorum

Sayfa 1 / 2 12 SonSon