Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,
    Ben bu sitede bir çok konuda aydınlatıcı bilgiye ulaştım. Sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.
    Arkadaşlar, Benim bir sorum olacak. Benim % 90 zihinsel engelli bir çocugum var. Ben bu çocuguma yurt dışından epeyce bir bedel ödeyerek bir araç getirttim. Birinci derece sıhri yakını olarak da gümrüge noterden taahhüt belgesi verdim. Bu özürlü çocugumdan dolayı eşimden ayrılmak zorunda kaldım. Resmi olarak boşandık. Hakim çoçuğun velayetini bana vermişti. Şimdi ise boşanmış bulunduğum eşim, çocuga evde bakım ücreti almak için çocuğun velayetini kendi üzerine almak istemektedir. Benim sorum şudur;
    Boşanmış bulunduğum eşim çocuğun velayetini alırsa, Noterden, gümrüge birinci direce sıhri yakını olarak aracı kullanmayı ben taahhütde bulunmama rağmen boşanmış bulunduğum eşim araç üzerinde hak iddia edebilir mi? Bu konuda beni aydınlatırsanız memnun kalırım.
    Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Teorik olarak aracın sahibi çocuğunuz. E velayet de anneye geçerse, araç hakkında da söz hakkı anneye geçer. Benim yorumum bu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ruhsat üzerinde sadece bir tek sizin isminiz (eski isminiz ile) yazılı ise o işlemlerı siz yapacaksınız. Ek olarak 1. Derece yakını diye boşandığınız eşinizi ismi var ise şimdi sorun yaratacak; velayet alan kişi üzerine gececek. Benim tahminim buTedbir olsun diye çözüm arıyorsanız: bu velayet işini iyi bilen avukata danışmalızsınız. Her avukat bu işi bilmeyebilir. Bizim gibi yorum yapabilir.

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Sayın meopius,Araç ruhsatı üzerinde çocugun ismi yazmaktadır.Yani araç çocuk üzerine tescil edilmiştir.Bu işlemler yapılırken boşanma davası devam etmekteydi.Noterden vekaletname verilirken eşim ile benim imzam olması gerekirken,sadece benim imzamla işi hallettik.Birinci derece sıhri yakını olarak aracı ben kullanıyorum diyerek tekrar bir taahhüt verdim.Zaten bu konularda uzman,bilgi sahibi kişi veya kişiler bulumadığım için bu sitede sormak zorunda kaldım.Saygılarla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Aracı yurt içinden vergi ötelemeli olarak aldıysanız, zaten herhangi bir kazancınız yok. Yani aracı her ne zaman satarsanız satın, başta ödemediğiniz vergiyi ödeyeceksiniz! Bence aracı velayet sizdeyken satın, sonra velayeti verin anneye...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent bey gerçekten takdire şayan bir kişilik yapısına sahipsiniz. Aracı yurt dışından aldım.Bana çok cazip geldi.Yarıdan fazla avantajım var.