Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zülal aydın Avatarı

Son Giriş
    05.01-2016
    Saat
    03:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, aranıza yeni katıldım. 7 yaşında zihinsel ve bedensel engelli bir oğlum var. 2 sene önce özürlü maaşı başvurusunda bulundum. Talebim reddedildi. Red sebebi ise bana ve oğluma boşanma nedenıyle nafaka bağlanması.
    Bir dilekçeyle talebimin reddedilmesine itiraz ettim. Çünkü kanuni yollara başvurmama rağmen nafakamı asla tahsil edemedim. İtirazımdaki gerekçe alamadığım bir paranın gelir olarak kabul edilmemesi gerektiğiydi. Bana gönderdikleri son cevap aynen şöyle:

"2022 sayılı yasa uyarınca aylık talebınız üzerine düzenlenen belgelerinizin incelenmesinde muhtaçlığınız red edildiği için adınıza aylık bağlama işlemi yapılamamıştır.
    Kurumumuzca yapılacak bir işlem olmadığından itirazınızı idare kuruluna yapmanız gerekmektedir.
    İmza : yaşlılar sosyal güv. dairesi başkanlığı."

Ankara'dan gelen bu cevabı ilçemdeki mal müdürlüğüne götürdüm ve bu yazının ne anlama geldiğini sordum. Memur 'mal müdürlüğümüze tekrar başvuruda bulunabilırsiniz 'dedi.
    ( Hayret ettim. Çünkü ben asla böyle bir anlam çıkarmamıştım dilekçeden ) Peşinden 'fakat yine reddederler' dedi.

Bu noktada maaş bağlatmak için aklıma nafakayı kaldırma davası açmaktan başka bir çare gelmiyor. Mahkeme, eski eşimin adresini bilmediğim için 1.5 - 2 sene sürer. Ankara'ya tekrar başvurup cevap almam 1 seneyi bulur...

Yorumlarınızı beklediğim konu şu: Nafakayı kaldırmam mı isabetli olur yoksa kurum belki bu sefer insafa gelir diye ümit edip tekrar mı başvursam?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

idare kuruluna itirazda bulundunuz mu? Oraya, "nafakam ödenmiyor" mealinde bir dilekçeyle itirazda bulnmayı deneyin önce...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zülal aydın Avatarı

Son Giriş
    05.01-2016
    Saat
    03:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aslında ilçemdeki mal müdürlüğüne gidiş amacım itiraz
    edilmesi gerekilen mercii olan 'idare kurulunun' kim olduğunu
    öğrenmek içindi. Mal müdürlüğündeki memur, idare kurulunun
    kendileri olduğunu söyledi. Benim hayret ettiğim nokta bu.

Aylar önce "nafakam ödenmiyor" mealinde bir dilekçeyle itirazımı öncelikle
    mal müdürlüğüne yapmaya kalkışmıştım. Ancak oradaki memurlar 'size red
    cevabı veren SGK Emekli Sandığına yapacaksınız itirazınızı' dediler.
    Mahkemeden aldığım evrakıda iliştirip yolladım dilekçemi.
    Ankara'dan 4 ay cevap bekledim.
    Telefonla SGK'daki yetkililere ulaşmaya çalıştım ancak cevap alamadım.
    Bu noktadan sonra BİMER'e şikayette bulundum. Başbakanlığa
    şikayetimden sonra bana ilk yazımda yer verdiğim dilekçeyi yolladılar.

Uzun lafın kısası Ankara talebimi reddediyor ama verdiğim karara itiraz et diyor
    İstanbul ise; tamam tekrar başvurun ama sonuçta Ankara yine red eder diyor