Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akilinc73 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    23:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar benim bir sorum var acilen cevaplandırırsanız sevinirim. bir kamu kurumda memur olarak çalışan işitme engelli kişi (raporundada işitmeyi gerektirmeyen işlerde çalıştırılamaz diye belirtilmesine karşın) amirler tarafından sürekli iletişim kurulacak ortamlarda çalıştırılıyor. bu ortamda işitme engelli özürlüyü çalıştırılamaması için ne yapması gerekiyor?
    bilgisi olanlar varsa çok acil cevaplandırmalarını istiyorum şimdiden sizlere tşk ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Elindeki sağlık raporuna aykırı işlerde görevlendirilmen yasal değil.

Bu konuda kazanılmış bir dava var:

• Özürlü memur, yüzde 80 görme özürlü olduğu ve görme gerektiren işlerde çalıştırılmayacağı yönünde sağlık raporu olmasına rağmen kendisine idare tarafından koruma, temizlik ve para teslimi gibi görevler verilmiştir. Özürlü memur, bu görevleri kabul etmemiş sonrasında ise idare tarafından cezalandırmıştır.

Özürlü memur arkadaşımız hem görevlendirmelerin iptali hem de verilen aylıktan kesme cezasının kaldırılması için dava açmış olup, bu davaların tümünü kazanmıştır. Konuya ilişkin İzmir 2. İdare Mahkemesinin kararı aşağıda yer almaktadır:
      www.memurlar.net/haber/84485/

Ayrıca: Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Nasıl Olmalıdır?

Üye
    akilinc73 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    23:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgileriniz için teşekkür ederim. Bu arkadaş ne yapması lazım. Önerilerinizi bekliyorum. Sorununu nasıl çözebilir. Yazarsanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Nasıl Olmalıdır? linkinde yer alan "ŞİKAYETİN YAPILMA ŞEKLİ" başlıkta yazıldığı şekilde hareket etsin.
    Sayfanın en altında örnek bir dilekçe şekli de var.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mesut01 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    Adana /Çukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben özel sektöre çalışıyorum ve ortopedik özürlüyüm.işyeri hekiminin verdiği iş kısıtlama raporum var ve hiçbir amirim bunun aksi iş veremiyor

Üye
    nihal63 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2009
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 22 yıl kamuda çalıştımve emekli olduktan sonra da 2 yıl özel sektörde çalıştım. Ortopedik engelliyim ve oranım %50. Ancak kamuda da özelde de durum aynı oldu. Engelli olmayan arkadaşlarımdan daha az ayakta kalmadığım gibi, çoğundan daha fazla çalıştım. Özlük haklarımı biliyordum ama bunları gerçekten ihtiyaç duymadıkça kullanmadım.