Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismaill Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle ilgilenen herkese teşekkür ederim
    sayın makri evet bayiliği başlatırken bir sözleşme imzalattılar ve 1 sene sonra bu sözleşme fesedilecek yakınım kendi eşinin üzerine tekrar açacaktı. Evet ben 1 yıl geçince kapatmalarını istedim ama kapatmadılar hep oyaladılar bugün yarın diye ve tam 2 sene geçti hala kapatmayınca dediğiniz gibi ben girişimde bulundum gidip kapattım. başıma bu geldi
    bana sözleşme imzalatırken 1 yıl demişlerdi oysa sözleşme 5 yıllıkmış 5 yıl boyunca kapatamazmışım ama devredebilirmişim elimde sözleşme örneği yok.
    tebligata gelince dükkan adresine gelmiş benim dükkanla alakam yok gidip gelmiyordum işletmecisi akrabam tebligatı almış ve kaybetmiş bana haber vermedi güya usülüne uygun tebligat yapılmış dava 2008 kasımda bitmiş haberim yok yine itiraz süresi çoktan geçmiş
    3 gün önce evime icra tebligatı gelince haberim oldu asıl kusurlu akrabamsa kayıp dava istanbulda görülmüş biz ankaradayız.

Sayın cx571 size çok teşekkür ederim umarım hayırlı iyi bir haber verirsiniz
    aslında yasal olarak yapılacak bişey yok gibi para olmayınca adalette olmuyor. tek kurtuluşum bu firmanın ankaradaki yetkilileri olayı iyi biliyorlardı bu firma yetkililerinin vicdana gelip beni af etmeleri

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım. Sizi hem yakınınız hemde sözleşme yaptığınız şirket ketenpereye getirmiş. İmzaladığınız sözleşme ticari dayanaktan yoksun ve çok saçma. zarar ettiniz. kapatamazsınız. Saçma bir gerekçe. Zarar eden bir işletmeyi kim alır? O zaman kapatacaksınız. Çok saçma bir durum. Tebligat yasasından tutun, ttk'na kadar tamamen mantık örgüsü dışında bir durum. Yapacağınız (bence) Ankara'daki firma yetkilileriyle görüşün, durumu anlatın, olumlu olumsuz bilen birisine danışmadan imza, taahhüt eyleminde bulunmayın. Ve korkmayın.

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

şirket yöneticilerinin bu haklarından vazgeçmeleri gerekiyorsa arkadaşların dediği gibi medya yardım edebilir. Tükoder ücretsiz hukuki danışmanlık olanağı sağlayabilir, avukat tahsis edebilir ama bu tür olaylar için birşey yapabiliyorlar mı bilemiyorum.isterseniz arayıp durumu anlatın, pazar hariç hergün ulaşabilirsiniz TÜKODER: 0 (216) 349 85 10

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

loks,
    tükoder ne? ismaill'in pazardan aldığı mal yada emtia bozuk, defolu, ayıplı çıkmamışki. Tamamen ticari bir olaydan. yani ismall'in adresi orası değil. ha yine gitsin. en azından yönlendirirler.

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Makri;
    evet biliyorum zaten yazımı dikkatlice okuduysanız'' bu tür olaylar için birşey yapabiliyorlar mı bilemiyorum'' demiştim. en azından yardım ederler,yönlendirirler gerekirse hukuki anlamda destek olurlar, tükoderin neler ile ilgilendiğini biliyorum...

Üye
    ismaill Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında bugün nette bihayli bu evde kullandığımız eşyaları haciz etmek çok saçma bence zaten dünyada gelişmiş hiç bir ülkede yokmuş. Diyebilirsinizki e eşya haczedilmezse para nasıl alınsın evet haklı olabilirsiniz ama zaten kullanılmış eşya ihalede çok ucuz satılıyo bide bisürü haciz masrafı kesiliyo borç yine ödenmiyo
    Üstelik insan borçlu dahi olsa buzdolabı tv kullanmaya hakkı yokmu.

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Devleti milyarlarca dolar dolandıran elit borçluların en lüks ülkelerde en lüks otelerde yaşama hakkı var ama sıradan borçluların(üstelik mağdur edilmiş) hiç bi şeye hakkı yok.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

-Hukuki yollar tükenmişmi bir Avukatın dosyaya bakması gerekir.. Haciz kağıdının gelmesi ile itiraz süreside başlar.. Barodan bir Avukat talebinde bulunun hemen ve danışmakla olmaz ona hemen vekalet verin, süresi geçmeden itiraz edilebilsin..
    -Sizin anlattıklarınızın hiç bir anlamı yok, kurulan iş yeri sizin.. Kusurlu olan karşınızdaki firma değil, sizin akrabanız.. Buna benzer binlerce dava var mahkemelerde.. Sokakta yatıp kalkanların üzerine şirketler kuruluyor sonra ellerinden genel vekalet alınıyor..Bu olay umarım bu yazıyı okuyan herkese ders olur.. Unutmayın Hukukta formalite diye bir şey asla yoktur.. Attığınız her imzadan sorumlusunuz.. Bu kefillikte de aynıdır..
    -Hukuki yollar tükendiyse emekli maaşınızı teminat gösterip 1/4 ünün kesilmesini teklif edinki hacizden kurtulun..
    -Sonrada bu olayı akrabanız olana yüklemenin yollarına bakın.. İster zorla ister hukuki yollarla..
    -Sakın burada anlattıklarınızı savunma sanmayın.. Gülüp geçerler.. Şirketle ilgili anlattıklarınız ancak dava sürecinde yapılması gereken şeylerdi..
    Kolay gelsin..

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dava, davalının yokluğunda görülmüş ve mahkeme kararı, Tebligat Kanunun 35. maddesine göre ilanen tebliği yapılmışsa, arkadaşın, mahkeme kararını öğrendiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde TEMYİZ (mahkeme kararının bozulması istemli) isteminde bulunma hakkı mevcut. Diğer bir yol, dava, davalının yokluğunda görülmüş olduğu için, HUMK'nun 445. maddesine göre İDAEİ MUHAKEME (Yargılamanın Yenilenmesi) talepli Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açılabilir.

İadei muhakeme

Madde 445 - Katiyen verilen veya katiyet iktisap etmiş olan kararlar
    hakkında aşağıdaki sebeplere binaen iadei muhakeme talep olunabilir:

1 - Muhakeme esnasında esbabı mücbireye veya lehine hükmolunan tarafın
    fiiline binaen elde edilemiyen bir senet veya vesikanın hükmün itasından sonra
    ele geçirilmiş olması,
    2 - Hükme esas ittihaz olunan senedin sahteliğine karar verilmiş veyahut
    senedin sahte olduğu mahkeme veya bir mevkii resmide ikrar olunmuş veya sahtelik
    hakkındaki karar hükümden evvel ittihaz olunup iadei muhakeme talebinde bulunan
    kimsenin, hüküm zamanında bundan haberi bulunmamış olması,
    3 - Hükme esas ittıhaz olunan bir ilam hükmü fesih ve nakzolunarak kaziyei
    muhkeme teşkil etmek suretiyle külliyen mürtefi olması,
    4 - Şahadeti hükme esas ittihaz olunan şahidin hükümden sonra yalan şaha-
    detle mahküm edilmiş olması
    5 - Ehlihibrenin kasten hilafı hakikat ihbaratta bulunduğunun hükmen
    tahakkuk etmesi,

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

*Temyiz hakkınızı kullanın
    *Bulunduğunuz ildeki Baroya başvurup,maddi durumunuz olmadığı için Avukat talep edin,
    *Mevcut süreci BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezine) bildirin,
    *ÖZİDA (Özürlüler İdaresi Başkanlığına) başvurun,hukuki destek talep edin,
    *Bahsettiğiniz şirketin Türkiye enel Müdürüyle bizzat görüşmeye çalışın ve durumu birinci ağızdan ona iletmeye çalışın,
    *MEDYA silahını kullanın.Sitedeki Erol abi,Uğur DÜNDAR'ın ekibindeydi sanırım belki yardımcı olabilir size.

Üye
    ismaill Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cx571 Mesajı Gör
    ismail bey benım tanıdıklar var avukat para Pul almaz ben bunu bır soruwercem size pazartesi günü..

Değerli arkadaşlarım öncelikle ilginiz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
    Ancak hukuki açıdan mücadele edecek ne maddi ne manevi gücüm var zaten zamanda yok mal beyanımı verdim artık yarından sonra heran haciz gelebilir ve eşyalarımı haczedebilir.
    İmza benim olduğu için hata ve aptallık benim bende hatamın bedelini ödeyeceğim çocuklarımın ödemesini istemiyorum
    hayat böyle bişey işte hata affetmiyor yaparsan perişan ediyor

Sayın cx571 avukat tanıdıklarınıza sorabildinizmi ümitle sizden haber bekliyorum.
    SAYGILARIMLA.

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

İsmail bey benimle iletişim kurarmısınız? Ben star Tv Haber MErkezinde çalışıyorum. Konu hakkında sizinle konuşmak istiyorum. Özele iletişim bilgilerinizi yazın lütfen.

Üye
    ismaill Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erol bey konu ile ilgilendiğiniz için size teşekkür ederim iletişim bilgilerimi özelden yazdım.
    esenkalın.

Değerli arkadaşlarım sizlerede çok teşekkür ederim.
    Ancak hala hiç bir sonuç alamadım ve anladımki ipragaz bana bu dünyayı dar etnekle kararlı şu 3 günlük dünya zehir oldu bana.

Milletvekilimiz sayın Lokman ayva ile iletişime geçerek konuyu anlattım ve bu şirketin beni af etmesini istedim milletvekilimizde danışmanı vasıtası ile şirkete yazdı
    Ancak gelen cevap benim bayi olarak sözleşmeyi ihlal ettiğim için mahkemeye verildiğim ve benim mahkemeye katılmadığım 6500 tl tazminat kazandıklarını ve faiz masraf ve vekalet ücreti ile birlikte icraya verildiğimi bilirkişi raporu ile daha 110 000 tl daha dava açma haklarının olduğunu belirten bir cevap yazmışlar. Yani bu paradan feragat etmiyorlar. Sayın danışmanda kendilerinin yapabileceği birşey olmadını bana yazarak tüm ümidim kırıldı.
    Bu şirket türkiyenin 22. büyük şirketi imiş yani bu şirket beni linç edecek kafaya koymuş.
    Ben bu parayı asla ödeyemem bir canım var ve allahın verdiği organlarım var aile huzurum kalmadı zaten beni mahvettiler artık ne canımın kıymeti var nede yasamanın Allah böylelerini bildiği gibi yapsın. ve size son mesajım şudur benim bu olay herkese ibret olsun kimseye güvenerek imza atmayın iyi niyetin sonu felaket oluyor benimde felaketim oldu.

İnsanlar kötülüğü güçlü olduğu için değil vicdanları zayıf olduğu için yaparlar

Üye
    ismaill Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gelir vergisi idi geçici bir süre açıldığı için oda kaydı yaptırmadı akrabam olacak akrep. Sözleşme elimde yok ayrıca akraba olan şerefsizde yok dörtyüz milyara yakın borç yapıp kaçmış benim gibi onlarca kişi arıyor.

Ayrıca mahkemeye itiraz etme şansımda yok bir avukatın dediğine göre nedeni ise dava 2006 eylül de açılıyor 2008 kasımda sonuçlanıyor tebligat dükkana geliyor benim dükkanla alakam yok hiç gitmem gelmem akrabada tebligatları kaybediyor bu sayede itiraz şansım kalmıyor yani hukuken yol bitmiş

ayrca bu parayı ödeme halinde bile 110 000 tl lik bir dava daha acma hakları daha varmış milletvekilimize öyle demiş bu şirket yani tekbir çare var oda bu şirket vicdana gelecek bu tazminattan feragat edecekler sonuçta onlar için önemsiz benim ise imkansız bir para. Ama vicdan ne gezer

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    beenim anlamadiğim nokta akrabaniniz niye kendi adina açmiyorr veya eşinin yada kardeşinin adina işletmeyi kurmuyorda sizden rica etti? ayrica ne kadar yakin akrabasiniz?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon