Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    barok kardeş biliyorum yardımcı olmaya çalışıyorsun. mesajlarımı dikkatli okursan orada bir emekli arkadaşımın emekli maaşında olan hacizi, yazdığım dilekçe sonucu kaldırdım. bunu ben yaptım. ayrıca mesleğinizi merak ettim. teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu değişikliğin sgk için "alacaklardan feragat etmek" anlamına geleceğini sanmıyorum. Bu düzenleme, sağlık hizmetlerinin verilmesinde sgk'Lıların mağdur edilmemesini sağlayacak o kadar. Yoksa kurum "hakkı olan" alacakları arka planda tahsil etmeye devam edecektir...

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

PARAPLEJİ 27 ,bu gün adliyede özel bi işim vardı, icra müdürüyle görüştüm''emekli maaaşına haciz olur mu?'' müdür artık yapmıyoruz dedi.eskiden yapıyorduk artık yapmıyoruz dedi..ama ev hacizlerini uyguluyoruz bu uygulama haliyle emekli için daha büyük yıkım olmaktadır..

ayrıca hukuk konularında çok cevap yazmak istemiyorum,ve cevap yazanlarda acaba bu konuda ne kadar bi,lgisi var diye sorarrım kendilerine,bu kez ben yanıldım..özür dilerim arkadaşım..

son olarak; her dava kendine özel olup kesinlikle başka bir dosyada bu karar çıktı,veya başka şekilde sonuçlandı demek de doğru değil.herkese selamlar..

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

barok kardeş ilgilendiğiniz için teşekkür ederim... anlaşılan emekli maaşına haciz konulamıyo.. ev eşyalarına da haciz geleceği zaman önemli eşyaları başka yere taşırız.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Olayın üstünden epey bir zaman geçmiş... ama Bağkur'un sizi bağladığı maaş için icraya vermesini pek anlayamadım. Kaza yaptığınızda trafik sigortanız yok muydu? Sigortanızın bu masrafları ve tazminatları karşılaması lazım.

Emekli maaşına haciz yapılamıyor ama evinize haciz gelebilir.. Ama eve haciz haberli gelmez... çat kapı gelir.. O yüzden önemli eşyaları taşıyacak vaktiniz olmaz.

Hacizden kurtulmanızın tek yolu, evdeki eşyaların başkasına ait olması ve bunu belgelemesidir. Örneğin buzdolabının faturası evde yaşamayan birinin adınadır... haciz sırasında çıkartır gösterirseniz alamazlar.

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MeTePe kardeşim daha dava sonuçlanmadı. bağkur rücuen tazminat davası açmış. öğrenmek istediğim maaşa el konulabiliyor mu? bunu da arkadaşlar cevaplamış. ayrıca dediğiniz gibi evdeki eşyanın faturasının bir başkasının adına olması halinde alamazlar. bu da beni sevindirdi. eve bazı eşyalar almam gerekiyor, ama alamıyorum. bundan sonra alacağım eşyaların faturasını başka birinin adına keserim. evdeki önemli eşyaları da dava kesinleştiği gün başka yere taşırım. üzerime malvarlığı da yok. daha önceden tedbirimi aldım. sgk trafik sigortasına dava açacağına, kestirmeden direk bana dava açmış. mademki onlar böyle yapıyorsa, sanırım en iyi cevabı vermiş oluyorum. hepinize teşekkürler...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12