Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
Toplam 108 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mevlude Avatarı

Gerçek Adı
    Mevlüde
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar;
    vergi indiriminde maliyenin rapor oranlarını düşürmesiyle alakalı zaten bir mahkeme kararı mevcut. Eğer isterseniz 0212 444 60 00 Mutlu Engelli Çağrı Merkezini arayarak talep edebilirsiniz. İyi akşamlar

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

selam mevlude hanım anlayamadım acaba telimi versem bu konu hakkındaki tel numarası vermisiniz de acaba nasıl olacak 05342741616 memetaliergin02@hotmail.com benimle irtibata gecerseniz sevinirim tşk ler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mevlude Mesajı Gör
    merhaba arkadaşlar;
    vergi indiriminde maliyenin rapor oranlarını düşürmesiyle alakalı zaten bir mahkeme kararı mevcut. Eğer isterseniz 0212 444 60 00 Mutlu Engelli Çağrı Merkezini arayarak talep edebilirsiniz. İyi akşamlar
    Teşekkürler. Şunu diyorsunuz siz:
    http://www.engelliler.biz/forum/huku...enlemeler.html

Ben yeni bir karar mı diye merak etmiştim...
    Bu kararı temel alarak açılan ve kazanılan davalar hakkında detaylı bilgi/belge var mı elinizde? Ali'Ye mesela emsal olabilecek bi karar mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aliergin02 arkadaşım bende aynı durumdan şikayet çiyim benim dizaltından kesik bacagım artı astımımda var %42 %47 %52 ayrı ayrı hastanelerden aldıgım raporları ankara ya tek tek gönderdim %34 le geri geldi hemde 2007ve 2008 tarihli taptaze raporlarım düşürülüp gönderildi 2 senede bukadar yol kat ede bildim şu an idari mahkemeden dava açtım bülent beyin sana sundugu dilekçeyi gerçi bana söylemedi ama bazı yerlerini deyiştirerek raporlarımla idari mahkemeye raporlarımla beraber 140.ytl yatırarak sundum daha bir cevap gelmedi cevap gelene kadar yılmadan yeniden hasaki hastanesinden ve de vakıf kuraba hastanesinden gün aldım özrümün belirlenmesi için ordan alacagım raporlarla idari mahkemeye sunucam tabi %40 albilirsem 6 puan gerek bana bunun arayışı içindeyim şuan kesik bacagıma kas testi yaptırdım iyneyi çeşitli yerlerden sokup elektirik verip kasın dayan ma gücü nü öl çüyorlar bilmediyim tek şey acaba dereceye. Kas zayıfsa. Derece veriliyomu şimdilik bunları yaptım gelişmelerden haberdar edeceyim yılmadan yola devam

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi ne diyosun bu konuda karar mahkmeye sunayımı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Mevlüde arkadaşımız bahsettiği davalarla ilgili bize bilgi verirse daha güzel olur Ali...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben de mahkeme yolunda dava açtım bir bir imizle irtibat halinde olsak davaları beraberce açsak daha mantıklı olmaz mıydı telefonlada olsa konuşalım bil gi paylaşımı hiç olmasada tagı çeçe 05302090594

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bu konuda cok yazıldı çizildi umarım elimizde hakkımızı alan ak parti geri adım atarda bir şeyler 0lur yada dava acan arkadaslardan biri sonuclanır emsal karar olarak bize faydası olur sanırım dava acıpta kazanan yok aramızda öylemi ben &45 oranında rapor aldım 2003 te vergi indirimi için basvurmadım o zaman bavursam emekli olucaktım şimdi basvursam oran düşecek emekli olamıcam bu nasıl adalet sorarım

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkladaşlar inşallah sonuçlara bakalım emsal olacak olan mevlude hanımdan gelecek emsal karar bana uyaras inşallah hakkımı alırım ama vermese mabud neylesin mahmut selamlar telim 05342741616

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Ali Bey bence sizin gibi dava acıp kaybetmis arkadaslarla birlikte ,arınızda birinin avukatı temsilciniz olacak sekilde, Ahimde dava acın.En dogrusu bu gozukuyo ama tabi mevlude hanımdanda faydalı bisi olabilir onu beklemektede fayda var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Sana vergi indirim hakkı vermeyen Maliye bakanlığı'nı dava edeceksin ve mahkeme kararıyla vergi indirim hakkı alacaksın.

Avukatın süreci nasıl başlatacağını bilir...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aliergin02 Mesajı Gör
    savunma özeti:
    davacının önceki raporunu kurula sunmadığını ve bu yüzden kaznılmış haktan bahsedilemeyeceğini belrterek davanın reddine karar verilmiş
    halbuki ben kurula girerken eski raporumuda kurula soktum ama kendi bildklerini yapmışlar şu karar bak ya artı ortopedi doktorunada eski raporu ve başbakanluktan verilen sakatlık kimliğimide gösterdim bu gecersiz dedi bana şimdi ne yapacaz

davanın özeti:
    davacı vekil tarafından müvekkilinin sakatlıkindiriminden yararlanmak için 18 12 2006 adıyaman deftardarlığına müracaat ettiği adıyaman devlet hastenesinde verilen 31 01 2007 saglık kurulu raporunda çalşma gücü kaybı oranı 20 olarak belrtldiği 22 09 2004 tarihinde alınan saglık kurul raporunda bu oranın 40 olduğu ve 16 06 2006 tarih 26230 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmenlğin gecic,i olarak 1 maddesi uyarınca kazanılmış hakkın bulunduğu sakatlık indirimi talebinin reddine ilişkin 31 10 2007 tarhliişlemin hukuka aykırı olduğu ileri sürülerek iptali istenmiştir
    art olarak 56 ytl para cezsı ve posta giderlerinide bana yüklediler
    Ya Ali, ben şimdi farkına vardım! Sen Sosyal Güvenlik Kurumu'nu mu dava ettin, yoksa Maliye'yi mi?

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar varmı gelişme bende rapor alamıyorum sırf bu yüzden şimdi kesin oran düşer bu işe ne zaman care bulunacak bilmiyorum hazır secimler yaklaşırken akpartiye toplu bir maill göndersek iyi olmazmı ? mahkemeden kazanan yokmu

Üye
    izzetogretmen Avatarı

Gerçek Adı
    İzzet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi; idare mahkemesinde davayı kazandım, ancak Maliye temyize gitti. Ekim 2007'den beri Danıştay'da. Halen incelenme sırasını bekliyor...

Dairesi ONBİRİNCİ DAİRE
    Davacılar MALİYE BAKANLIĞI
    Davalılar İZZET ****
    Genel Evrak Yıl - No 2007-121***
    Esas Yıl - No 2007-10***
    Davanın Türü İPTAL DAVASI(TEMYİZ)
    Davanın Konusu PARASAL HAKLAR
    Geldiği Yer HATAY İDARE MAHKEMESİ
    Geldiği Yer Esas Yıl - No 2006-***
    Geldiği Yer Karar Yıl - No 2007-***
    Geldiği Yer Temyiz Yıl - No 2007-**
    Bölgeden Gönderme Tarihi
    Daireye Geliş Tarihi 10/10/2007
    İstem YOK İstem Sonucu -
    YD ile ilgili İstem YOK
    YD ile ilgili İstem Sonucu -
    YD İtiraz ile ilgili İstem YOK
    Dosyanın Son Aşaması İncelenme Sırasını Bekliyor
    Karar Sonucu
    Karar Tarihi
    Karar Yıl - No

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Artık bu rapor olaylarından o kadar sıkıldıkkı bahsetmek bile artık zor geliyorkaç tane yere başvurduk nerelere gittik engelli halımızle ama yinede elimiz boş geldik. İnşallah bu haksızlık sona ercek .....

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili TAGİ ÇEÇE' benimde ayaklarıma o igneleri sokup elektrik verdiler.Ve ilgili Dr hanım bana'tek ayagınızdan cok agır polio gecirmişsiniz'dedi.Bende cok sevindim tabi!!
    Ama heyete girdigimde 2dk kaldıktan sonra bana % 30 verdiler.şok oldum!!!
    oysa bende daha once aldıgım %60 lık raporlarımıda sunmustum.Bu arada EMG yi isteyen doktor'EMG sonucunu gorunce'sordugumda'sana 60-65 verirler'dedi.Ama oyle olmadı.Kendisi o gun kurulda yoktu.Ertesi gunu yanına'bu sonucu paylaşmaya gittigimde bana'hakkını ara dava aç'dedi.Şimdi Ankaradan %30 raporumla ilgili net sonuc bekliyorum.Daha sonrada dava açacagım bende.Bu arada bende başka bi hastaneye gidip'durumumu belirten şahsi rapor alacagım bakalım.

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.12-2010, 09:13