Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 108 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hadi hayırlısı Ali. Bence kazanacaksın.
    Avukatın bu başlıktaki mesajları okudu mu? Süreç konusunda bilgi verdi mi sana?
    Tüm gelişmeleri bu başlığa yazıp haberdar et bizi lütfen.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2005 yılında aldıgım %45 vergi indiriminin derecesini deyiştirmek için bi hafta önce hastaneye başvurmuşdum bu gün aldım raporumu yeni rapor oranım %84 yeni ölçütlendirmeye göre verdiler ankaradanda aynısı gelir inşallah çünkü hastanede onların yapdıgı hesaplama cetveline göre verdi oranı defterdarlıkla görüşdügümde rapora itiraz gibi deyilde sakatlıgımda artışdan dolayı tekrar rapor istiyorum gibi bi dilekce yazmamı söyledi ve aynen yapdım hastaneye sevkedildim ve sonuç hastaneden defterdarlıga ordanda ankaraya gönderilip iş yerime yazıyla gelicekmiş sizlerde lehinize sonuçlandırırsınız inşallah

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi avukatım a verdiğim bütün bilgiler sizin kanalınızdan oldu sürekli sizi takip ediyoruz kazanılmış haklar falan bunlar davayı kazanacağımıza işaret diyor avukatım

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

avukatım sürec konusunda 60 gün falan diyor ama bizim yazdığımız red varya maliye bakanlığı nıdan aldığımız itiraz heralde yeterli ki yetmese ki tebilği bana veren işyeri nede dava acacak tebliğin elden imza ile verilmesi gerektiğini belrtyor silahımızı ava gider gibi hazırladık bakalım hele nerden gelrlrrse gelsinler yeterki kısa sürede sonuçlansında selam ve sevgilerimle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ali, var mı bir gelişme?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi maliye bakanlığına actığım dava ankara 3.idare mahkemesi şöyle yazı yolladı bana dava dosyanın görevli ankara vergi mahkemesi başkanlığına gönderilmesine oy birliği ile karar verilmiş bu ne demek abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Mmm, bilmem ki. Davaya o mahkeme bakacak demek ki. Avukatın ne diyor?

meta
    Misafir Üye
    meta Avatarı

ne odu bu mahkemeden haber yokmu hala?

meta
    Misafir Üye
    meta Avatarı

ben 3-5 yıl sonra başvursam bu vergi indirimine ozaman ne olur yani emekliliğime yankın bi zamanda hoş işkur raporumda var elimde 2001 tarihli ama o özürlü işçi ve kimlik kartı için..?

Üye
    bsaygun Avatarı

Son Giriş
    13.06-2008
    Saat
    20:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arakadasın mahkemesi olumsuz sonuclanırsa butun kapılar kapanmıs oluyor....yada hiç bu konuda örnek sonuc yok mu....

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALI ERGIN KARDESIM " GOREVLI MAHKEME VERGI MAHKEMESI OLDUGUNDAN DAVANIN ORAYA GONDERILMESINE KARAR VERILMIS " yazdıgının yanıtı bu

Üye
    bsaygun Avatarı

Son Giriş
    13.06-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim basıma gelen cok komik ve acı verici...aynı anda işe girdigim bir arkadas var o da engelli ve arkadas 2002 yılında vergi indirimne basvuruyor alıyor hakkını....ben sonra yaparım diyorum nasıl olsa ondan daha agırım alırım diyorum....ve 3 ay önce işlemlere baslıyorum...özür oranım düşürülüyor...alamıyorum....şimdi o arkadası göstererek dava acacagım....
    bugun bizi yönetenlerin özürlülerin ellerinden aldıkları hakları saymakla bitmez..ve kimsenin sesi çıkmıyor...derdi günü türban olmus hepsiinin....özürlüsüne sahip cıkmayan bir ülkenin ileri değil geriye gittigine inanıyorum...
    ve en cok merak ettigim bu vergi konusu yurt dısında nasıl....
    ÖZELİKLE OTURANBOĞA KARDES SEN BİLİYORSUNDUR BUNU?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

bsaygun, her ülkede değişik uygulamalar var. Ama en yaygın olanı, herhangi bir sınır olmaksızın, ne kadar işgücü kaybı varsa, o oranda olumlu haklar verilmesidir. Yani %10 işgücü kaybı orana 1 değerinde hak veriliyorsa, %80 işgücü kaybı olana 8 değerinde hak veriyorlar..
    Bizde ise iş şablondan ibaret: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?p=354971

Üye
    bsaygun Avatarı

Son Giriş
    13.06-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son cıkan yönetmelikle ilgili değişiklik yapma çalısması varmı?yada bunun yanlışlıgı konusunda bir çalısma....
    ali arkadasın mahkemesi hakkında bilgisi olan varmı?gelişme var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu değişikliği yapanlar için ortada bir yanlışlık yok ki! Onlar bilinçli ve istekli olarak böyle bir karar aldılar ve yüzbinlerce engelliyi mağdur ettiler. Aşağıdakilerden alacaklar ki yukarıdakilere verebilsinler! Bizden alacaklar ki, zanginleri daha zengin yapabilsinler...
    Dolayısıyla onlar açısından düzeltilmesi ya da değiştirilmesi gereken bir durum sözkonusu değil.

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.12-2010, 09:13