Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    senol71 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale/delice
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    beni muayne etmeden ve tahlile bile gerek görmeden raporu imzalayan doktorlara
    şeker hastası oldugum halde belirtmeyen doktor ve desteksiz yürüyemeyen yazacağı yede yürüyem yazan doktora ve beni onaydır madi va manevi zorduruma koymalarından dolayı tazminat davası acmak istiyorum

nereye acabilirim

yardımlarınızı bekliyorum

resim066m - Sağlık kurulu raporunu veren doktora tazminat davası açabilir miyim? [Hukuk]

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

bu raporu neye istinaden aldın bir kurummu yolladı kendi insiyatifinlemi gittin rapora itiraz hakkın var önce başka bir rapor al ve eğer haklılığını raporla ibraz edersen o zaman doktorla hesaplaşabilirsin
    ayrıca cetvelden bakıp rahtsızlığının oranının itirazını yapabilirsin

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

bekle şenol kardeş bir bilgi sahibi muhakkak yazacaktır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Önce rapor için il sağlık müdürlüğüne itiraz etmen ve doktorun verdiği raporun hatalı olduğunu ıspat etmen gerek. O zaman bile dava etmek bi sonuç doğurmaz...
    Bence Valilik'te yer alan insan hakları kurulu'na şikayet edebilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    senol71 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale/delice
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu rapor yüzünden emekli olamadım bunların düzenlediği rapora sağlık kurulu rapor vermiş ve emekli yapmamışlar doktorlar gercekten muayne yapmış olsalardı şu anda ben yüzde yüz emekli idim enaz % 70 rapor verirleridi

resim072r - Sağlık kurulu raporunu veren doktora tazminat davası açabilir miyim? [Hukuk]

raporu aldım % 70 bundan sonra izlemem gereken yol nedir

Üye
    senol71 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale/delice
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bana bu konu hakında bilgi verecek kimse yokmu madurdurum dayım bu doktorların vermiş oldukları rapordan dolayı

Yasaklı Üye
    kemalist Avatarı

Gerçek Adı
    kocakafa:)
    Son Giriş
    26.06-2014
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ŞENOL71; ssk ya itiraz dilekçesinde bulunuyorsun, başka hastaneye sevkini istiyorsun ve ordan belki istediğin raporu alabilirsin. yardımcı olmak istedim sanırım böyleydi.

Üye
    senol71 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale/delice
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağol arkadaşım bağ kur beni ipnisina hastanesine yolladı raporu aldım %90 özürlü olarak bağ kur dan emekli oldum birinci rapor yüzünden 17 ay emekli olamadım ondan dolayı soruyorum tazminat davası açabilrmiyim çok madur oldum bu yüzden

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Yeni bir rapor almışsınız zaten ve emekli olmuşsunuz önerim direk avukata gitmeniz hukuksal bilgiler hakkında buradan bilgi almanız zor. Zaten emekli olmuşsunuz Türkiye'de yargı işleri ne kadar uzun sürüyor bilmem farkındamısınız bu süreçte inan ki çok yorulursunuz bence emekli olmanın keyfini çıkarın..

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%70 almışsınız üstüne emekli olmuşsunuz halen davadan bahsediyorsunuz.Engeli %40-45 olduğu halde rapor oranı düşürülüp ne vergiden nede erken emeklilkten yararlanamayan pek çok mağdur engelli arkadaşlarımız varken sizin böyle bir konu açmanız dahi bence gereksiz..

Officer ın dediği gibi bırakın dava peşinde koşmayı da emekliliğin tadını çıkarın..

Üye
    ÖZÜRLÜN ÇİLESİ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Hep böyle değilmiyiz bize çektirenlere biz neden çektirmeyelim senol 71 kardeşime hak veriyorum. Bana ne ben işim halletim gerisi beni alakadar etmez diyoruz. Böyle bir kaç dava olsa doktorlar gözlerinin önüne bakarlar iyi inceler karar verirler oturdukları yerdem kalkarak incelerler öyel değilmi?

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım istediğin kadar uğraş birşey çıkmaz açacağın davadan hı ne olur işinin ehli tutuğunu koparan bir avukat bulursun ozamanda ne olur tazminat davası diyosun zaten an babası açacağın miktar ne olur sen ne alacaksın avukat ne alacak oda olursa ki türkiyede adaetin nasıl işlediğini hepimiz biliyoruz o yüzden en iğisi sen allaha havale et yoksa uğraştığınla kalırsın ama dersen yok arkadaş ben bırakmam işin peşini oda senin düşüncen derim allah yardımcın olsun der bakarım iğiiiiiiiiceee araştırrr sor lodoslama konuya dalma burası türkiye bir bakmışsın hooppppp elindeki emekli maaşında gitmiş kolay gelsin

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: senol71 Mesajı Gör
    beni muayne etmeden ve tahlile bile gerek görmeden raporu imzalayan doktorlara
    şeker hastası oldugum halde belirtmeyen doktor ve desteksiz yürüyemeyen yazacağı yede yürüyem yazan doktora ve beni onaydır madi va manevi zorduruma koymalarından dolayı tazminat davası acmak istiyorum
    sayın kardeşim,

heyet raporları muayenesiz olmuyorki? her branş sizi muayene eder. muayene etmese bile sizin belirttiğiniz hastalığı yazar.
    kontrol onun işi.

ayrıca ben anlıyamadım. yürüyebiliyormusunuz? yürüyemiyormusunuz?
    doktor size nedemeye yürüyemediğiniz halde yürüyebiliyor desin.
    size bir düşmanlığımı var?

siz neden raporu alır almaz itiraz etmediniz? yaşı başı olan bir insansınız.
    yapacağınız raporu alıp başhekimliğe gitmekti. bu rapor yanlış yazılmış demekti.
    böyle yapsaydınız bence raporunuzu gerçekten yürüyemiyorsanız hemen düzeltirlerdi.

bunlarda insan nihayetinde. niye size eziyet etsinler.

ben tam olarak açıkçası sorunun tam kaynağını anlayamadım?

doktorun size bir garazimi var? yoksa hatamı yaptı?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: senol71 Mesajı Gör
    %90 özürlü olarak bağ kur dan emekli oldum birinci rapor yüzünden 17 ay emekli olamadım ondan dolayı soruyorum tazminat davası açabilrmiyim çok madur oldum bu yüzden
    17 ayın hesabını sor tabiki. burda haklısın.
    lakin önce git bi hukuksal tanışmanlık al. buna ne ceza verirler diye sor.
    yani eline bişey geçecekse uğraş. malum türkiyede davalar ışık hızıyla sonuçlanıyor.
    avukata vereceğin parayı vereceğin harçlarıda göz önünde bulundur. sonra kararını ver.

maddi gücün yoksa sistem zaten hak aramanı baştan yasaklıyor.

şimdi bazı ileri akılllılar. olurmu maddi gücü olmayanı devlet bedava mahkeme ediyor. diyecektir.
    onlarada peşinen cevap verelim. fakir kağıdı almak şartı ile. adamın bi emeklisi varsa bile fakir kağıdı vermezler.(türkiyede açlık sınırı resmi belgelerle hesaplanmıştır. buna göre türkiyenin yarısından fazlası fakirdir. normal şartlarda 1 kuruş vergi bile almamalı devlet.)
    yani bedava mahkemem yok!! fakir kağıdı almak için içecek suyun bile olmaması gerek...

Üye
    senol71 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale/delice
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş güzel yazmışsın raporu hastane bağ kura yolladı bizim elimizde rapor yoktu %40 benim raporum 1985 yılında varıdı bağ kur memuru beni özürlü emekliği yerine malülen emekliliğe yollamış %60 atmışın altında olduğu için emekli etmeyince özürlü emekliiği için muracat ettim ozaman raporun %20 olduğunu oğrendim ankara mumune hastanesine özürlü kimlik kartı için müracat ettim orası %70 rapor verdi bağ kura itiraz ettim onlarda iki rapor arasıda celişki olduğundan ipni sins hastanesine yolladılar ordan alınan raporu bağ kura yolladı bağ kur %90 iş göremezlik raporuyla emekli etmişler yaşlılık emekliliğile emekli oldum

emekli oldum sorunlarım çoğaldı 17 ay emekli olamayınca 20000tl bağ kura pirim borcum vardı onu bulup emekliliğe müracat yapmıştım borçlar fayizleriyle 10 na katlandı 900tl mağışım var bu paranın 545tl bankanın birine veriyorum 300 tl de başka bir bankaya mağıştan kesiliyor yalınız bu banka borcum bittiği halde 4 taksit fazladan kesiti benim yaşama hakkımı elimden aldılar akrabaların yardımlarıyla yaşamaya çalışıyorum iş yerime 4 defa hırsız girdi o nedenle bağ kur pirimlerimi yatıramadım marketim vardı 18.12.2009 yılında kapattım hiç bir gelirim yok böyle giderse %90 özürü emekli olarak dilenci oluruz

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    böyle hata yapan doktoru şikayet merci yokmu acaba

hastahanede heyete girince o karışıklıkta bazen yanlış seyler yazılabiliyor veya unutabiliniyor(.eksik oran,eksik hastalık vb. )bu durum anca heyetten rapor imzalı bir şekilde çıktıktan sonra anlaşılıyor.işte bu durumda nasıl bir düzeltme veya itiraz yapılmalı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon