Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eerdemir78 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2007
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler,

Haydapaşa Mumune hst.'den almış olduğum %40 oranında sakatlık raporum var 3600 işgünü ssk günüm doldu vergi indirimi için deftardarlığı müraacat ettim fakat raporumu %30'a düşürüp sakatlık indiriminden yararlanamayacağımı bildirdiler. Sakatlığın ilerlemesi nedeni ile yeni bir rapor aldım yine H.Mumune hst.'den fakat hst. bu sefer raporu %30 olarak verdi. defterdarlıkta %20 ye düşürdü. (bir sonrakinde sağlam raporu verecekler ) şuanda Çalışmayı burakın nerdeyse yürüyemez durumdayım. Bu konu hakkında ne yapabilirim? Mahkemeye başvursam bir sonuç alabilirmiyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bence mutlaka dava etmelisin.

Elinde "sürekli" ibareli eski bir sağlık raporu var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence bu saçmalıklara dur demek gerekiyor 40 lar 30 a 30 danda 20 ye ne kadar komik bir bürokrasi bu bu ne pervasızlık çuvalla götürenlerle ugraşsanıza siz 3 / 5 tane engellinin zaten açlık sınırı altında zar zor iş bulup çalışıp heleki imkansız olan emekliliğe hak kazanmasını engelliyorsunuz bu ne saçmalıktır anlayamıyorum,

senelerce asgari ücretle çalışıp imkansız olan emekliliğe hak kazanmış bir insanı nasıl oluyorda türlü sınıflandırmalara sokup derecesini düşürüp emeklilik hakkından muaf ediyorsunuz anlayamıyorum sonumuz ne olacak kim dur diyecek.

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim deftardarlığın vergi indirimi için yolladığı hastane sana yüzde 30 verdiyse dava etsen ne olacak ben sana söyleyim iki sene içinde ancak SSK yüksek sağlık kurulu sana rapor verecek büyük ihtimalle çalışır olacak sende itiraz edecen seni mahkeme hastaneye sevk edecek cebinden parayla masraf edecen rapor alacan kazanırsan karşıdan alacan ben aynı süreci halen yaşıyorum ve 7 sene oldu sonuçlanmadı benim alt satırlarda malulen emeklilik formumu oku belki biraz fikir verebilir Allah yardımcımız olsun selamlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

h.protez, senin durumunda kesinlikle başka incelikler vardır. Burası bir hukuk devleti. Mahkeme lehimize karar verdiğinde buna değil SSK'nın cumhurbaşkanının bile uymama lüksü yok! herkes ama herkes uyar, başka yolu yok.
    Onun için eerdemir78, mutlaka hukuki süreci işlet...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hukuğa inancım olduğu için mahkeme sürecini başlattım zaten 2001 yılından beride bunun mücadelesini verdim fakat hem maddi hem manevi tükendim gücüm kalmadı evet bir 7 sene daha belki uğraşabilsem eminim kazanacağımdan [bütün ayrıntılarıda foruma yazdığımı sanıyorum] bunun bir inceliği yokki her şey belgeli görünen ortada fakat nasıl dayanabileceğimi bilmiyorum avukat bile pes etti 1 senede kazanırım diyen kişi .GEÇ GELEN ADALET ADALET DEĞİLDİR diye boşunumı söylemişler selamlar.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesım son bır aydır o kadar mucadele edıyorum kı sana anlatamam. Bu rapor davasına işi gucu bıraktım bır ara bu ıslere kosturdum. Sana sunu dıyeyım her zaman ıcın senı baglayan tek sey defterdarlıktan gelen orandır burdakı hastanelerın verdıgı % 40 rapor degıl.. Cunku 193 sayılı gelır vergısı kanununa gore hareket edıyor ssk ve orada ındırım hakkı kazandıysan da emeklı olabılıyorsun ancak. ıste bu ıslerde cok ıyı bır avukat devreye gırmesı gerekıyordu. ve son heyetlere gırmeden once ılgılı sakatlık oranlarına bakarak senın durumunla ılgılı once hastaneye raporu veren doktora gıtmen gerekıyordu. Cunku 2006/06 dan once bır standart yoktu.. bır hastanenın % 60 verdıgı raporu baska bır hastane % 30 verıyordu. sımdı standart getırdıler sag kulagı duymayana % 25 verıyor mesella.. suan yapacagın seylerden bırıde emsal gostermek yanı senın gıbı olup ankaradan % 40 rapor almıs bırını bulabılırmısın ıs bir üst mahkemeye gıttıgınde emsal kararlarada bakıyorlar. senın davanın bu kadar uzun surmemesı gerekıyordu. gecenlerde defterdarlık muduruyle gorustum dava acan bır cok kısıde kazanmıs. Allah yardımcın olsun

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bu konu ile ilgili örneklere ihtiyacımız var.Emeklilik ile ilgili güncel gelişmeler yaşayan arkadaş lütfen yaşadıklarını paylaşın.

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan kardeşim ilgine teşekkürler yalnız ilk başta benim malulen emeklilik için açtığım formda ilk giriş yazımı dikkatlice okuman .
    Benim hiç vergi indirimi gibi müracatım yok malulen emeklilik için müracatım itiraz üzerine mahkeme kararıyla alınan yüzde 91 rapora rağmen ssk nın itirazı neden olarakta
    1- Kurumlar arası geçişte son gelinen kurumda 1260 gün olmaması[5250] güne rağmen sskve bağkur.
    2-HASTALIĞININ BAŞLANGICI SSK DAN önce olması öyle olsa bile 23 sene 5250 gün primi nasıl yatırdım diye sormazlarmı.
    Yazında ayrıca belirttiğin alınan vergi indirimi oranı emeklilikte belge olarak kabul edilmiyor ssk sayfasında bunu açıkca belirtiyor.
    selamlar.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesım oylede sımdı konuyu yanlıs yorumluyorsun bence.. sımdı ben daha oncede yazdım bu saglık raporları ve mevzuatı konusunda artık okuyup arastırırken bıraz uzman oldum galıba. Hatta bu ıslerı arastırırken resmı yazısmalar da yaptım. Bızzat kendım defterdar muduruyle, ssk emeklı servısı sefı, sosyal hızmetler şefı, hatta ankarayı aradım bu ısler ıcın. avukatım ıle oturdum ılgılı yasa ve kanunları arastırarak bırbırımıze fakslar cektık. bızzat gıttım bır hastanenın saglık kurulu baskanıyla gorustum. malulen emeklı ettıgım musterılerımle de konusup o ınsanlara yollar gosterdı. Sımdı sana sunu soyluyorum dostum. emeklı olurken hıcbır sekılde rapor almıyorsun.. calısırken hangı sene olursa olsun ıstıhdam ıcın ıskur tarafından hastaneye sevk edıldıysen ve % 40 yada uzerı rapor aldı ısen. bu raporun vasıtasıs ılser genel mudurlugunden % 40 ve uzerı olarak onaylandı ıse emeklı olurken hıcbır seye ıhtıyacın olmuyor. gıdıyorsun dılekcenı verıyorsun ssk ya onlarda defterdarlıga yazı yazıyor % 40 ındırım yazın var ıse en azından 30 gun bu ındırımden yararlanarak calıstı ısen hemen emeklı oluyorsun. daha aralık ayında bu yolla arkadasımı emeklı ettım. ssk hukmu varsa bu sıtede yayınla bızde bılelım kardesım.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bırde arkadaslar sımdı bu konuyla ılgılı olarak cok dıkkatlı olmalıyız. bazı kardeslerımız hemen hukukı yola basvuruyorlar.. yanı elınde % 40 raporu olan yada uzerı olanlar haklarını almak ıcın hukukı surece gırıp dava actımı artık cok dıkkatlı olmak lazım. Yada bır avukata gıdıp hemen dava acmamak lazım. cunku avukatlar paragoz ve gıttıgınız butun avukatların cevabı aynıdır. "bır senede bu iş biter" gun gecer yıl gecer her seferınde dava parası vekalet parası yol parası sızı emerler hatta kazanacagınız davayı bıle kaybedersınız. kendınız artastırın. sızınle ılgılı emsal kararları ılgılı yonetmelıklerı ve ılgılı yasaları bır dosya halıne getırın. dava actıktan sonra gerı donus olmuyor ve 3-5 hatta daha fazla da surebılıyor. Ama bılınclı bır avukat ve guzel bır savunma dılekceı ıle bu ısı 3 ayda bıtırırsınız.

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi bundan sonuç şu çıkıyor sanırım ben ssk ya 5000 gün yatmış [bağkur ve ssk ]primim var fakat 2001 yılında malülen müracatımda çalışmıyordum vede hiç vergi indirimide almadım ben direk malulen emekliliğe müracat ettim onlarda yazıyla ssk hastanesine heyete sevk ordan çalışır raporuna karşılık ben mahkemeye 2003 yılında verdim sonrası malum.
    Eğer sizin dediğiniz gibi bir yerden sigortalı gösterip vergi indirimine müracat alınan vergi indiriminden sonra emeklilik için başvursaydım olacaktı sanırım ama, bu yolu ne ssk nede danıştığım avukat kardeşlerim göstermedi şimdi bu geçen 6 seneye yanmazmısın kardeşim .

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sımdı guzel abım. son sozlerınde sonuna kadar haklısın. bu durumdakı kardeslerımız en azından sosyal hızmetler yada ozurluler derneklerıne muracat etseler.. bu tur yanlıslara dusmezler. Ilk once ındırım ıcın muraacat etseydın bunlardan hıcbırı olmıyacaktı.. sımdı once senın sorununa gelelım. sımdı emeklılıkte son 7 yıla bakılır mesella hangı kurumdan daha cok prım odemesı yapıldıysa oradan emeklı olursunuz. o yuzden ssk bakmıstır gununuz orası ıcın yeterlı olmadıgı ıcın o kadar gun daha ıstemıstır. zaten suan davayı kaybetsen dahı 225 gun daha prım odersen normal emeklı olabılırsın gıbı gelıyor ıyıce arastırmak lazım.. dava surecını beklemekten baska caren yok gıbı suan..

Üye
    eminserin Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aynı şekilde ben 2004 yılında %40 rapor aldım.2006 yılında erken emeklilikten yararlanabilmek için başvuru yaptım.ama %32 vererek bu hakkımı elimden aldılar.Ve benim rahatsızlığım sürekli yani kesinlikle kalıcı bir rahatsızlık.Ben buna hala anlam veremiyorum.Artık en sonunda dava açacağım, diğer türlü hakkımı kesinlikle geri alamam.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emın serın arkadasım pekı sadece % 40 mı rapor aldın ankaradan 2004 yılında ındırım ıcın evraklarını ankara gonderıp ındırımden yaralanıyormuydun. ?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon