Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    daha önceki mesajlarımda yazmıştım.
    %40 ortopedik sakatlık raporu ile sakatlık inirimine 2008 de başvurdum. s
    ol kalça protez. sağda 4 cm kısa vs. sonra %36 ya indirerek reddettiler.
    itiraz ettim yeni hastaneye sevk ettiler. %40 tekrar rapor verildi . onu da %36 ya düşürerek redettiler.
    sonra 2009 ocak da ankara 3.vergi mahkemesinde dava açtım. ankara numune yi hakem atadı mahkeme.
    amma ne numune imiş. canıma okudular. 1 adet poliklinik için 1 hafta . dandik bir filimler ile hiç konuşturmadan bir asistan 3 dakika muayene ile %35 yazdı.
    6 ameliyat oldum açıp bakmadı bile. sonra asistana dedim neden %35 diye. kanatim bu çık dışarı dedi. hoca karar verecekmiş.
    kurul günü ise 3 saat kurul odasının kapısında bekleidm. çağırmadılar. sordum memura "senin oranın dosyadan karar verildi hoca tarafından" dedi.
    beni görmeden ve hiç muayene etmeden sayın hoca karar vermiş. asistanın yazdığı %35 i onaylamış.

dün avukat aradı mahkeme yi kaybetmişim. ben ne yapacağım şimdi sakat değil miyim. 56 yaşıma kadar kim çalıştırıR beni. diğer kalçamdan da protez olmam lazım işimi kaybetmemek için olamıyorum.

sevgili oturan boğa yeni yasal düzenleme den bahsetmişti . noldu ki. benim napmam lazım bilemedim. bu nasıl bir devlet anlayışı kavrayamadım.

saygı ve selamlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ne denebilir bilemiyorum. Bizde sağlık kurullları ve doktorlar maalesef büyük çoğunlukla böyle; ketum, ceberrut, ukala.
    Davaya itiraz etmeyi denemekten başka bir şey gelmiyor aklıma. Eğer sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri rapor verilmesi gerekiyor idiyse, yetkili hastanelerden birinden yeni rapor alarak itiraz başvurunuza ekleyebilir ve Adli Tıp Kurumu'na sevk talep edebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun abi çok üzüldüm inanın allah yardımcınız olsun.. Türkiye burası herşey yapabilir türk halkı

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahkeme kararını temyiz ederek, mahkeme kararının bozulmasını isteyebilirsiniz. Danıştayda mahkeme kararı bozulmaz ise, danıştay kararının tarafınıza tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde KARAR DÜZELTME isteminde bulunma hakkınız var.

Üye
    hel Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam bir talihsizlik burası türkiye yanlıslar ülkesi sanırım doktorlar rapor icin yazma parası beklemis sizde anlamadınız durumu .benimde 4 hastane yüzde80 rapor verirken hemde uzman doktorlar defalarca heyetten gectim .hakem secilip yolladıkları hastanede asistan doktor daha doktor bile olmamıs raporumu o düzenledi hesaplamayı bile bilmiyor.isi bilmeyen doktorlara gönderiyorlar ölmüsüz agalayanımız yok

Üye
    Umutlu Vaka Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.
    Anlayamadığım bir durum var arkadaşlar Sağlık Kurulunun verdiği rapora itiraz eden kimler acaba ?

Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2008 den beri uğraştığım vergi indirimi alma mücadeleme son veriyorum. %40 ve üzeri çeşitli hastanelerden alınmış raporlarıma ve en son şubat 2011 de aldığım raporumu da hakem hastaneye sevkettiler. Ama gitmeyeceğim. neyin hakemi anlayamadım. %36 %37 diye iade ediyorlar. niye gideyimki. altın mı tartıyorsunuz. ya bu yönetmelik değişecek yada devlet %40 altındakileri de özürlü hakkı verecek . kademeli de olsa . ama yok. ne sağlam raporu verir ne de sakat. Bu sağlık bakanından (görme engelliye tavrından belli) bu çalışma bakanından bize bir fayda gelmez. İnsana saygıları bile yok. Bu memlekette bankamatik memurları işçileri işini halletti, sahte raporlarla askere gitmedi , emekli oldu, ama bize gelince yok.

artık bıktım ve uğraşamıyacağım. psikolojim kaldırmıyor yeniden rapor almayı. devletime de itimadım kalmadı. Sizlere kolay gelsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Cafer bey, kendi çıkarınız için ya sabır deyip gidin bence şu sevk ettikleri hastaneye... Köprüyü karşıya geçene kadar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buraya kadar mücadele etmişsiniz ya sabır deyip gitmeniz gerekir hakkınızı aramanız gerekiyor..siz pes ederseniz diğer arkadaşlar pes ederse T.C mizde engelli kalmaz sanırım

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

Her zaman demişimdir 40 tane mühendislik fakültesini bitireceğime bir tane dayım olsun başka bir şey istemem diye. Bence 7 sülaleyi araştırıp bir tanıdık veya tanıdığının tanıdığını bulun. Bu ülkede tek geçer yol bu!

Üye
    taxin01 Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin kaplan
    Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    adana cukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bnm anlayamadıgım bn sekerden 100de 40 aldım 2008 de aynı raporla wergi indirimine bas wurdum 2 ay önce onada 100de 40 werdiler ortada adaletsizlik war !!!!

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hel Mesajı Gör
    sanırım doktorlar rapor icin yazma parası beklemis sizde anlamadınız durumu .benimde 4 hastane yüzde80 rapor verirken hemde uzman doktorlar defalarca heyetten gectim .hakem secilip yolladıkları hastanede asistan doktor daha doktor bile olmamıs raporumu o düzenledi hesaplamayı bile bilmiyor.isi bilmeyen doktorlara gönderiyorlar ölmüsüz agalayanımız yok
    Yazma parası mı?
    Bu da yeni mi çıktı?
    Yoksa iftiramı atıyorsunuz?
    %80 raporu olan birinin buna ihtiyacı olacağını hiç sanmıyorum!
    Hakkınız olmayan bir oran için bunu yapanlar varsa kişi ve yetkili ikisinide kınıyorum...
    Başkalarının hakkı olan özürlü kontenjanını doldurmak derler buna!
    Başkasının ekmeğini çalmaktır kısacası...

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Yahu bu ne iştir lagalugayı bırakın söyleyin
    Şimdi sen %40 ın üstünde neoranda ve nasıl rapor alırsan al herangi biyerde bu raporla çalış ve çeşitli avantajlardan yararlan kimsenin gıkı çıkmıyor
    İş vergi indirimine gelince tırpanla babam tırpanla yahu senin kendi sistemine uydurduğun o kitapcık varya hani kafana göre oranlar yazdığın bide bu oranları alicengiz dümeniyle bölüm cıkarttığın sistemin kendisi zaten problem,
    Madem bu kadar ahlaklı bi sistem bu sadece vergi indirim içn alınan raporları denetleme işkur içinde alınan raporları denetle sıkıyosa
    Yerse tabi...
    yusuf yusuf etmezse onlarıda denetle de şu vergi indirimi içn debelenen vatandaşlar pozitif üçkağıtcı yalancı muamelesi görmesinler ,,

Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mestan kardeşim, bunlar hep basit siyaset ve politika. maalesef bizde böyle. devlet tamam bir zalim yönetmelik çıkarmış ama doktorlar kraldan kralcı. vur denmiş onlar öldürüyor. son raporda doktor muayene etmeden rontgene ve yazı ekimde gönderilen diğer raporlara baktı. sonra sen yürüyebiliyorsun %40 olmaz dedi. ben de sağ ayağım kısalığın yanında kireçlemelerden dolayı hareket kısıtlılığı ileri derecede hocam dedim. zorla %5 verdi. hocam ölçtünmü fleksiyonları %5 verdin. %10 versen 40 olacak bak dedim. ölçmeye gerek yok yürüyorsun %40 olmaz dedi . ne dedimse dinletemedim. bastım kalayı çıktım. adam yatırım muayeneye gerek duymadan yazdı. zihniyet bu. seni çok iyi anlıyorum. devam etsem bu işe ne olacakki. sol kalça proteze %25 dedi bakmadan. puanlama tablosuna bakmadan. %38 var üstünde. neden dedim. yürüyebiliyorsun . bu zihniyette ortopedik sakat olmak için herhalde emeklemek lazım. kafalarına taa dedim doktora.