Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mast Avatarı

Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar. ben ilk önce kendimi sizlere kısaca anlatıyım. ben Mesut Kavcu. yaşım 20. 7-8 aydır böbrek hastası olduğumu öğrendik. "BÖBREK YETMEZLİĞİ" ve dört aydır da diyalize giriyorum. kısmet olursa annem böbreğini verip nakil olacak (yeşil kartım ile). ama bir sourn var. bu sorunumu sizlerle paylaşmak istedim.

bütün ameliyatlar da olduğu gibi bu ameliyatta da "BIÇAK PARASI" isteniyor. ve bçak parasının da 10,000 - 15,000 ytl olduğu söyleniyor. bu parayı karşılamayacağımızdan korkum var. onun için size danışıp bir şeyler öğrenebilir yada fikirler alabilirm dedim.

en kısa zaman da bilgilerinizi almayı beklioyrum.

SAYGILAR

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bıçak parası isteyen doktor TCK'ya göre suç işler. Cumhuriyet savcılığına başvurup suçüstü yaptırabilirsin.
    Konuyla ilgili hukuki durum: http://www.alomaliye.com/mart_06/muh...emir_bicak.htm

Konuyla ilgili haberler için buraya tıkla.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    HATİCE_Z Avatarı

Son Giriş
    14.05-2010
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesajınızı okudum.Geçmiş olsun.bence doktoru suç üstü falan yapmaya uğraşma çünki bunların hepsi aynı onu suçüstü yapsan öbürüne gitsen oda sana problem çıkarır.Sen madem hazır böbrek bulmuşun kesinlikle doktorla durumunu görüş o parayıda sakın ödeme.az bi parada değil ki. Eminim insaflı birini bulursun.

Üye
    nilüfer_gül Avatarı

Son Giriş
    21.10-2007
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım böbrek nakli olma şansının olmasına çok sevindim.Bende 1999 yılında nakil oldum. Bizdende bıçak parasımı nedir aldılar bilmiyorum belki doktorla konuşsan biraz indirim yapar. bence durumu anlat bakalım insafa gelir

Üye
    UMOZTURK Avatarı

Son Giriş
    13.11-2015
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım bende 2001 yılında böbrek nakli oldum.
    Sen Çapayamı gidiyosun nakil işlemlerin için. Ben cerrahapaş da oldum orada bıçak parası falan yok sadece bazı ameliyat malzemelerini dışarıdan iyisini istiyorlar onları alıyorsun o kadar. ben sürekli hastaneye kontrollere gittiğimden karşılaştığım hastalardan da öğreniyorum. illada çapada ameliyat olucam diyorsan bu rakamı 3-4 milyara kadar düşürebilirsin orada nakil olan hastalar var öyle diyorlar. Ama istersen cerrahpaşaya aldırabilirsin dosyanı biraz arşatırın derim cerrahpaşa da iyidir...

Üye
    mast Avatarı

Son Giriş
    23.08-2013
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben capada olmicam kartal egitim ve arastırma hastanesinde olucam. size söylemiştim yeşil kartlıyım diye heralde tam okuyamamıssınız yeşil karta ne capada nede cerrah pasada gecmiyor. bende oyüzden kartal da işlemleri yürütüyorum. orda nakil olan bazı hasstalarla konustuk bana 10-15 bin ytl alıyolar dediler onlar.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar evet suctur dıyorsunuz. ama adlı olarak suc ustu yapma durumu cok zor ve uzun zaman alıyor.. ılk once bır avukat tutuyorsunuz. sonra savcılıga ayrıntılı dılekce yazılıyor. savcılık cok gızlı olarak ön sorusturma yapıyor. pekı bu zaman zarfında bobrek hastası arkadasımızın durumunu dusunun. ben 1991 yılında ayaklarımdan amelıyat oldugumda. doc.dr.um bana amelıyat a gırmek ıcın cok buyuk para talebınde bulundu. bırgun sonrakı amelıyata gırmem asıstanlarımı sokarım dedı.. haydı vermede gor.. artı ablam kanser hastası 6 ay once amelıyat oldu bagırsaklarındakı tumör temızlendı ablam ssk lı oldugu halde 5 mılyar bıcak parası ıstedı. bızlerde tartısma sonucu 2.5 mılyara dusurttuk hastalık bu mecburen de verdık. olayın savcılık boyutu ıse cok agır ıslıyor.. bu doktorların en ustude saglık yuksek kurulu hepsı doktorlardan olustugu ıcınde bır cok konuda sorusturma ıznı bıle cıkmıyor.. mucadele etmek lazım vaktınız bolsa