Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım, benim size tavsiyem, oturmuş olduğunuz evin durumunu ev sahibine göstererek, bu evde sağlığınızın bozulduğunu bu sebeple de bir an önce evden taşınmak istediğinizi söyleyerek, kira kontratını fesh etmeyi teklif edin. Anlattıklarınıza göre, ev sahibi de evden çıkmak için size yol göstermiş. Şayet ev sahibi kira kontratını fesh etmeye yanaşmaz ise, Sulh Hukuk Mahkemesinde tespit yaptıracağınızı, sonrasında ise, Noter'den İHTAR çekeceğinizi bildirin. Ev sahibinizin bu durum karşısında kira kontratını fesh etmemek gibi bir niyet içerisinde olacağına ihtimal veremiyorum.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

EFSANE_52;
    Tamam hemen söyleyeyim.
    700 TL depozit (hadi bunu alırım veya 1 ay kira ödemeden çıkarım karşılarım)
    400 TL evi boyattım.
    600 TL emlakçıya komisyon
    700 TL nakliyeciye
    400 TL eve masraf yapmıştım. Kombi arızası,rezervuar tamiri, kalorifer petek tamirleri vs. gerçi bunu ev sahibinden aldım.Tabi bunun yanında taşınma esnasında kırılan,dökülen zararları yenileri alıp takma, yani bu yazdıklarım büyük kalemler birde ufak tefek kalemleri yazdınmı o da masraf oluyor.
    Ama sonuçta ev boyatma,komisyon ve nakliyeci diye düşününce 2000 TL'yi bir kere gözden çıkartacaksınızdemektir.

----------

N. UÇAN;
    Sayın arkadaşım evet ev sahibim gelip eve baktı tabi o oturmadığı için sorun yok. Biraz sıkıştırıncada ben yaptırırım sorun değil diğer mal sahipleri katılmıyor diyor. Hakikaten diğer mal sahibi ile konuştuğumuzda o en üst katta oturduğundan onda sorun olmadığından pek masrafa yanaşmıyor.
    Ev sahibim de zaten çıkabilirsin diyor.
    Bende çıkmak istiyorum ama nereden baksanız yaklaşık 2000 TL taşınma masrafı var. Bunu nasıl karşılayacağım sorması ayıp.

Üye
    EFSANE_52 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

valla bilemiyecem.hiçbirine üzülmemde emlakcıya verdiğin 600 tl ye üzülüyorum.
    valla karar senin ya öle oturaçaksın(ki oda mümkün değil)yada yeni bir ev tutp taşınacaksın herzman aynı masraf olaçak değilya.
    senin için sağlığınmı yoksa cebinmi önemli.?
    biraz sııkıntı çekersiin o kadar.fakat sağlık daha önemli.tabi kendi kararın.

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım, böyle bir evde oturduğunuzda sağlığınızın bozulması söz konusu. Kiralık dairelerde fiatlar düştü. Emlakçı komisyonu vermek istemiyorsanız, sahibinden kiralık olan evlere bakmanızı ve uygun bir eve taşınmanızı tavsiye ediyorum.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yusuf ve nur arkadaşlarım ilginiz ve sabrınız için çok teşekkürler.
    Evet tabiki sağlığım önemli.Özellikle kızım varken bir de.
    Evet sanırım ev araştıracağım gibi.
    Ben yine de Aralık ayının kirasını yatırmayacağım bakalım o ne yapacak. Benim çektiğim stresin bir kısmınıda o çeksin bakalım nasıl oluyormuş.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12