Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bugün gazetesinden Serkan Erol kardeşimizdir. Bu başlıkta bir mesajı var... Özel mesaj yazarak iletişime geçebilirsin Serkan'la.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    serhendi1981 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2008
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı şey benim başımada geldi. Durum bildirir yazdılar bu rapor hiçbir işe yaramıyor durumumuzu gozlede goruyorlar zaten ve bu, doktorların öğretmen olur raporunun krıterlerınden habersız olduklarını gösteriyor. Bir kriter hazırlayıp tum doktorlara bıldırılmedıkce bu iş hep boyle gidecek sanırım.

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    24

sevgili öğretme_20 BURADA SENİ ANLAYACAK EN İYİ İNSANLARDAN BİRİYİM. BUNUN NEDENİ İKİMİZİNDE AYNI DURUMDA OLMASI. BENDE SENİN YASADIĞIN HAYAL KIRIKLIĞINI 5 YIL ÖNCE YASADIM. BENİMDE ATAMAM ENGELİMDE DOLAYI İPTAL EDİLDİ. PSİSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBER ÖĞRETMENLİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM OKUL BİTTİ SINAVI KAZANDIM MARDİNE TAYİNİM ÇIKTI. DAHA SONRA KOMİSYON TOPLANDI VE İKİ DAKİKADA ATAMA İPAL KARARI ÇIKTI. BENDE ŞOKA UĞRAADIM İLK BAŞTA NE YAPACAĞI MI BİLEMEDİM. BU DUYGUYU İYİ BİLİRİM BİR ÜLKEDEN SINIR DIŞI EDİLMEK GİBİ Bİ DUYGU BU. SONRA TOPARLANDIK HEMEN MAHKEMEYE BAŞVURDUM BİR YIL KADAR SÜRDÜ KAYBETTİK ŞU ANDA DAVA YÜKSEK MAHKEMEDE VE BANA ÖLE GELİYOR Kİ ORADAN DA SONUÇ ÇIKMAYACAK VE DAVA BÜYÜK İHTİMAL AVRUPA İNSAN HAKLARINA Gİ,DECEK VE SONUÇ ORADAN ALINACAKL.

SANA TAVSİYEM ŞU SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNUSUN BİR AN ÖNCE MİLLİ EĞİTİMİN ACTIĞI ÖZEL EĞİTİM SERTİFİKASI ALMAYA CALIŞ. BU SERTİFİKA SAYESİNDE ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINDA RAHATLIKLA İŞ BULABİLİRSİN..

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin davadan hangi gerekçelerle olumsuz karar çıktı bilmiyorum ama ben şansımı deneyeceğim. Bakanlık üniversiteye girmemize izin veriyor okul bitiyor, atama çıkıyor ondan sonra böyle bir karar geliyor. Bu kadar saçma ve vicdansızca bir durum asla kabul ediemez. Belki örnek teşkil ederiz de bizden sonra gelenler aynı sıkıntıyı çekmez. İş hususuna gelince benim özel eğitim sertifikam var zaten işsiz kalmam ama burada mesele işsiz kalıp kalmamak değil hakkımızı aramak meselesi. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gidilecek olsa da. Saygılarımla.

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seni düşüncelerinden dolayı tebrik ediyorum saygıdeğer meslektaşım.4 sene boşuna okumadık.Belki de birçok öğrencinin çekemeyeceği eziyet ve sıkıntıları sonunda işsiz kalmak için çekmedik.Değerli meslektaşım sonuna kadar savaşacağız ve sonunda da hakkımızı alacağız ve senin (belkide herkezin) savaşında sonuna kadar yanında olmak istiyorum.
    Bildiğin üzere bende aynı duruma düşmüş söz konusu iptal kararını mahkemeye taşımıştım.Allah'a çok şükürler olsun mahkeme beni haklı görmüş hakkımı geri almıştım.
    Daha sonra meb idare mahkemesinin kararını danıştaya göndermişti.Danıştay mahkemesi konuyu incelerken ben görevimi layıkıyla yapıyordum.Bu düşünce sadece benim değil okulumdaki idari amirlerimin, öğretmen arkadaşlarımın ,öğrencilerimin ve beni teftişe gelen müfettişlerin düşünceleri.Bütün bu kişiler beni tebrik ederek ,performansımdan dolayı kutluyorlar.
    Geçen hafta içerisinde danıştay'ın kararını verdiğini öğrendim.Dün G.antep bölge idare mahkemesine giderek danıştayın kararını aldım.VE GÜZEL HABERRRRR

Danıştay'ta beni haklı görmüş G.antep idare mahkemesinin kararını onamış.Daha bitmedi İPTAL kararıyla boşta kalmam sebebiyle geriye dönük ,yoksun kaldığım parasal ve özlük haklarımın yasal faiziyle geri alabilmem için G.antep B.İ. mahkemesinin tekrar konuyu görüşmesini istemiştir.

İnşallah bu karar benim hahkkımı geri verdiği gibi emsal teşkil ederek ; bu durumdaki haksız kararları da olumlu yönde etkileyip bütün haksızlıkları ortadan kaldırır...

Şuna inanın arkadaşlar işe yaramadığımı düşündüğüm anda görevimi hiç düşünmeden bırakırım.Çünkü öğretmenlik mesleği özel bir meslek.Benim dersine girdiğim 200 tane öğrencim var onların teker teker hepsinin vebalı var, sorumluluğun bilincindeyim ve TÜRK ADALETİNİN KARARINI HİÇBİR ZAMAN BOŞA ÇIKARTMAYACAĞIM..

Hasan KARAMAN
    Matematik öğrt.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hasankrmn
    bakın bitane buldum aşağıdaki adreste.hem uğur arkadaşımız belli bir miktar görüyor.videodaki öğretmen tamamem görmüyor.tek sorun (meb in tek sorunu) uğur hocam sınıf öğretmeni videodaki branş öğretmeni

http://www.youtube.com/watch?v=psE-taIcypo
    Bu örneğe ek olarak tekerlekli sandalye kullanan sitemizde de birçok öğretmen olduğunu hatırlatmak isterim. Bak bir haber mesela:

Emine öğretmenin dersi mücadele

ANTALYA - Trafik kazası sonucu sakat kalınca idari hizmette görevlendirilen, öğretmenliğe dönebilmek için giriştiği beş yıllık hukuk mücadelesini kazanan Emine Hacıoğlu, dokuz yıldır tekerlekli sandalyesiyle ders veriyor.
    1985 yılında Niğde'nin Çamardı Lisesi'ne tayin edilen Hacıoğlu, aynı yıl kaza geçirdi.
    Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, kargatulumba taşındığı için omurları zedelenen öğretmenin belden aşağısı felç oldu. 14 aylık tedavinin ardından tekerlekli sandalyeyle hayata dönen öğretmen, bakanlığa başvurup yeniden çalışmak istediğini bildirdi ve 1987'de Antalya'ya atandı. Ancak tekerlekli sandalyeye mahkûm olması nedeniyle idari kadroda görevlendirileceği bildirildi. Hacıoğlu, bunun üzerine mahkemeye
    başvurdu ve hastaneden 'Felci öğretmenliğe engel değildir' raporu aldı. Antalya Bölge İdare Mahkemesi, Hacıoğlu'na 1992'de öğretmenlik vizesi verdi.
    Avni Çöllü İlköğretim Okulu'na Türk Dili ve edebiyatı öğretmeni olarak atanan Hacıoğlu'nun öğrencileri, "O bizim annemiz. Dersini sabırsızlıkla bekliyoruz, çünkü bizlere hayatı ve mücadeleyi de öğretiyor" diyor.
    Belki de ilk yapman gereken şey "öğretmenlik yapabilir" diyen sağlık raporu çıkarmak olmalı. Rapor için müracaat ettiğinde de İdare Mahkemesine dava açtığında da sana emsal olabilecek davalara dair belgeleri de yanında götür mutlaka.

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emine hocayla tanışmıştım ben çok ii biri.Kendini mahkemede emsal göstermemi istemişti hatta birkaç emsal daha vermişti.bende hepsini mahkemeye güzel bir dilekçe ile sunmuştum.Çok ta etkili oldu bence..
    Uğur arkadaşımla konuştuk benim davamı emsal göstercek.Diğer kişilere ulşamalrınada yardımcı olabilirim.

Yukarda oturanboğanın dediği gibi ' öğretmenlik yapabilir' raporunu kesin alman lazım.Bencede o rapor çok önemli.

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastaneden alacağın 'Öğretmenlik yapabilir' raporu bana göre çok önemli.Mahkemeye kesin sunman gerekir.Mahekenin dikkate alacağı noktalardan biri bence.Ben şimdiye kadar 4 tane aldım o rapordan.

Denizlideki heyet sorun çıkarıyorsa raporu vermekte.Başka bir ilden al bence.Yardımcı olcaklarını düşünüyorum.

Üye
    Hoskal Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    17:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Ogretmen_20! Öncelikle dava açma süresi 60 gün. İdare Mahkemesine başvurman gerekiyor. Dava açma süresi idari işlemin tebliği tarihinden itibaren başlıyor. Dava açmadan önce red işlemini tesis eden kurumdan ya da kurumun üstü konumundaki kurumdan işlemin düzeltilmesi istenebilir. 60 gün içinde cevap alınamazsa, talep reddedilmiş sayılır. Cevap verilirse cevaptan itibaren 60 günlük süre başlar. Bu arada idari işlemin tebliğinden idareye başvuruya kadarki süre dava açma süresinden düşülür. Yani idari işlemin öğrenildiği tarihten itibaren 10. idareye düzeltme için başvurulmuşsa, dava açma süresi idarenin işlemi düzeltme talebini reddeden ya da 60 gün içinde cevap vermemesi nedeniyle zımnen reddeden işleminden itibaren 50 gün kalmış olur. Bu arada kazanılan benzer dava emsal teşkil eder. Selamlar.

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bugün gazetesinden Serkan Bey durumumu köşesine taşımış. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Haberin ayrıntıarı aşağıda:

www.bugun.com.tr/haberler/070507/p48487y143.html

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Sayın ögretmen.Bizim,eski 521 sayılı i danıştay kanunu ve yeni 2577 sayılı idari yargılama usulü kanununa göre böyle bir durumlarda 60 gün içerisinde Bölge idare Mahkemelerine işlemin iptali ve öncelikle yürütmenin durdurulması için dava açmanız gerekirdi. Sanırım bu 60 günlük süreyi geçirmişsiniz.Benim kanatime göre idari mahkeme hakimleri büyük bir olasılıkla yürütmeyi durduracaktı.Yürütme durduğu anda da sizin tekrar göreve dönmeniz söz konusu idi.Şimdi ise sizin göreve dönmeniz zor .Diger mahkemelerden lehinize karar çıksa bile siz ancak ve ancak maddi ve manevi bir hak kazanırsınız.Böyle durumlarda aklınızda olsun 60 günlük süreyi geçirmeyin.Bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim.

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu hem güncellemek hem de bazı gelişmeleri haber vermek için tekrar yazıyorum. Yaklaşık 1 yıldır sürdürdüğüm mücadelem sonucunda engellilerin sınıf öğretmeni olması hususyla ilgili bazı çalışmaları başlatabildim. Halen özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde z. engelliler öğretmeni olarak görev yapılıyorum ama özel sektörün en merhetli insanları bile inanın gözümü istismar edip düşük ücret vermekten geri kalmıyorlar, herneyse..

benim şimdi sizden ricam benim durumumda herhangi bir sebepten ataması iptal edilip mağdur olan öğretmenlere ulaşmanız ve benimlr irtibat kurmalarını sağlamanız. Ne kadar çok sayı olursa o kadar iyi olur..

MSN: mericcan_21@hotmail.com

Üye
    mehmet1125 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    Karaman/Ermenek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benzer bir durum şu an çalıştığım Adalet Bakanlığında benim de başıma geldi.
    Durum bildirir heyyet raporunda ne yazıyor. Uğur hocam sana gelen yazılar ve diğer evrakları taratıp siteye koyarsan bizim için daha bilgilendirici olur.
    Daha önce Hasan Hocam bununla ilgili milli eğitim bakanlığına dava açıp idare mahkemesinde kazanmıştı. Sitede tüm evrakları var.

Size gönderilen evrakları bekliyorum.

Üye
    mehmet1125 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    Karaman/Ermenek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam bilgi ve belgeleri taratıp koyarsanız bizim için daha bilgilendirici olacaktır. Ayrıca Hasan hocamın başından böyle bir olay geçmiş, site de tüm verileri var.

Her türlü yardıma hazırım.

Şimdiden allah kolaylık versin.

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hukuki süreci kaybettim!
    Konyla ilgili güncel bilgi: /www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=41843

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon