Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    üff yaaa ille isyan ettirecekler ama etmicemmm :evil:

sende etme uğurr... inşallah hakkın olanı alıcaksınn bürokratik işlerle oturanboğa ve diğer yetkili olan arkadaşlar ilgilensin, biz dua kısmında sana yardımcı oluruz merak etme )

Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    12

hukuki süreçte olumlu sonuçlar almanı temenni ederim.

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

güzel temennileriniz için teşekkür ederim. İnsanların böyle bir duruma kayıtsız kalmaması beni sevindirdi, elimden geldiğince uğraşıyorum inşallah bir sonuç alırız..

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazdıklarını okurken çok etkilendim çünkü senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım.
    bende bedensel engelliyim (müsküler distrofi) , branş (matematik) öğretmeniyim.seni atamanı iptal eden .... komisyon benide elemişti.fakat pes etmedim savaştım mahkemeye gittim.Türk adaleti hakkımı geri verdi.
    komisyonun mahkemede beni eleme gerekçesini yazmak istiyorum kelimesi kelimesine''sınıf kontrolünü sağlayamaz, öğrenciler kopya çeker, SİGARA içer ''.........

şimdi arkaşım burası çok ÖNEMLİ
    sana iptal karanın tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde GÖREV YAPTIĞIN YERE BAĞLI BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE BAŞVURMAN GEREKİYOR.60 günü geçirme yoksa hiçbir hakkın kalmaz.

bana yardım eden bir avukatım var bana çoook yardımcı oldu hakımı çok ii savundu.ondan yardım isteyebilirsin.paracı bir insan kesinlikle değil.veya başka bir avukat bul zamanını geçirmeden başvur.
    biz mahkemeye bir çok emsal sunmuştuk sende sun çok faydası olacaktır.
    mahkemeyi kazandık çok şükür.şu anda meb danıştaya gitti dava orda.ama ben 4 senedir çalışıyorum.çok güzel bir meslek.bu meslek seninde hakkın bence

sana destek olmak istiyorum bu savaşında.irtibata geçelim.

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasankrmn tebriklerr çok mutlu oldum... uğur inşaallah sende hakkın olanı alıcaksın )

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz önce konuştuk uğurla .Mahkemeye başvurcak en kısa zamanda inşallahta kazanacak.hayırlı olsun arkadaşıma
    uğura emsal bularak destek ve yardımda bulunabiliriz arkadaşlar ben araştırmaya başladım bile.

ekleme yapıyorum.

bakın bitane buldum aşağıdaki adreste.hem uğur arkadaşımız belli bir miktar görüyor.videodaki öğretmen tamamem görmüyor.tek sorun (meb in tek sorunu) uğur hocam sınıf öğretmeni videodaki branş öğretmeni

http://www.youtube.com/watch?v=psE-taIcypo

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ogretmen_20
    Karari veren Ankara, atama yapilan il Malatya ben ise Denizli'deyim. Denizli'de basvurumu yapabilir miyim?
    İkinci sorum Denizli Barosu veya Valilik bana avukat tahsis eder mi? Ya da soz konusu dava icin Turkiye'de engellilere destek veren dernek, vakif, konfederasyon veya bir kurum araciligiyla onlarin sponsorluguyla davayi acabilir miyim? Bu konuda bana hangi kurumlar yardimci olur?
    Son sorum ve en onemlisi de benim "ogretmen olamaz" kararim resmi olarak bana ulasmadi, Malatyaya yani atamamamin yapildigi ile gonderdiler bir de belge varsa Milli Egitim Bakanliginda var. Bu belgenin bende olmamasi bana dava asamasinda sorun olur mu?
    Valiliğe ve baroya pazartesi günü gidip, iyi bir dilekçeye başbur. Oradan gelecek cevaba göre hareket ederiz.

Hangi il idare mahkemesine başvuru yapman gerektiğini bilemedim şimdi. Öğrenebilirsem buraya yazarım.

Bu konuda senin arkanda duracak bir örgüt ben bilmiyorum! Baro ve valiliğe saldır...

Karar sana ulaşmadan resmi olarak işlem başlatamazsın. Ve evet, idare mahkemesine başvuru için kararın sana tebliğinden sonra 60 günün var. Bu süre içinde yasal süreci başlatman gerek.
    Bu daha iyi... Hukuki olarak bilgilenme fırsatımız olur bu arada.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa biz uğurla konştuk uzun uzun.Ben de aynı sorunu yaşadığım için iyi biliyorum.
    Bu ve benzeri durumlarda görev yaptığın ildeki (o ilde yoksa o ilin bağlı olduğu) idare mahkemesine başvurman gerekli.Ancak şöyle de yapılabilir,bulunduğun ildeki mahkeme aracılığıyla başvuru yapacağın mahkemeye dava açabilir ve takip edebilirsin.örneğin ben Antalya bölge idare mahkemesi aracılığıyla,g.antep bölge idare mahkemesine dava açmıştım.
    Birde uğur arkadaşıma birşey söylemek istiyorum.
    Malatayaya gidip ; ildeki ilk başlama yazısını gerçi seni başlatmadılar beklettiler 3 ay ama yinede onun resmi bir yazısı vardır onu ve iptal kararının fotokopisini almanı tavsiye ediyorum.Dava aşamsında en ufak bir belgenin bile çok önemi var bütün belgelerin fotokopilerinden bir arşiv yap sana çok lazım olacak.

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

pazartesi malatya mem atama şefiyle görüşeceğim tanışıyoruz zaten, belgeyi ordan fakslatabilirsem iyi olacak.

Üye
    mare Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öğretmen 20

ÖNCELİKLE ALLAH KOLAYLIK VERSİN. ZOR VE ÇETİN BİR YOLUCULUK SENİNKİSİ.

HUKUKİ AÇIDAN YAPMAN GEREKEN
    İDARENİN ÖĞRETMENLİK YAPAMAZ KARARI SANA TEBLİĞ EDİLDİKTEN SONRA 30 GÜN İÇİNDE İDARE MAHKEMESİNDE BU KARARIN İPTALİ İÇİN DAVA AÇMAN LAZIM. (BİİDİĞİM KADARI İLE MALATYADA İDARE MAHKEMESİ BULUNMAKTA.)

GEREKLİ ARAŞTIRMAMI YAPTIKTAN SONRA DAHA AYRINTILI YAZACAĞIM.

Üye
    hckavuklu Avatarı

Son Giriş
    13.06-2008
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öğretmen 20 arkadasim öncelikle gecmis olsun ancak bu konu hakkinda bu kadar acele etme henüz hukuki süreç başlamamış bile. Daha önce yazan ve sana konu hakkında yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarımız olmuş. ben de elimde geldiğince yardımcı olmaya çalışayım

1- ilk yapman gereken kendine bir avukat tutman, eğer bir avukat tutacak maddi durumda değilsen kimliğinin bir fotokopisi ve muhtardan alacağın bir " fakirlik ilmuhaberi" ile yaşadığın şehirin barosunun -sanırım Denizli'desin- Adli Yardım Hizmet Bürosuna başvur. Eğer gerekli şartları taşıyosan, örneğin senin adına kayıtlı taşınmaz yoksa ya da başka bi gelirin yoksa, Senin avukatını devlet finanse edecek sense sadece yargılama giderlerini ödemekle yükümlü olacaksın tabi bir de avukata vekaleti çıkarırken noter ücretini ödeyeceksin.

2- İdari davalarda duruşma olmadığı için Denizli Baro'sunun sana tayin edeceği avukat Denizli'den Türkiye'nin her yerindeki İdare ve Bölger idare Mahkemesi'ne dava açabilir. Şu anda hangi mahkemede dava açman gerektiğini tam olarak bilemiyorum ama davayı açacağın İdare mahkemesi kendisini yer yönünden yetkisiz görürse zaten resen yetkili mahkemeye dosyayı gönderecektir.

3- Dava açma Süresine gelince; idare ve bölge idare mahkemelerinde açılacak iptal davalarında dava açma süresi 60 gündür. Bu süre senin öğretmenliğe kabul edilmediğne dair komisyon kararının sana tebliğ edilmesiyle başlar. Öncelikle bu tebligatı beklemen gerekiyor. Tebliğden itibaren 60 gün içerisinde dava açabilirsiniz. Bu süre Denizli idare mahkemesinden yetkili mahkemeye göndermek için havale aldığınız tarihte kesilir. Yani 60 günde dilekçenin yetkili mahkemeye varmış olması gerekmez.

Mücadeleden vazgeçmeyeceğinden eminim. Çünkü ben olsam asla vazgeçmezdim. Gelişmelerden bizleri de haberdar edersen sevinirim.

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhaba:
    MEB Personel Genel Müdürlüğü ile görüştüm ve tebligatın bana yapılmayacağını öğrendim. Resmi olarak adresime bu konuda bilgi gönderilmiyormuş. Benim atamamın iptal edilmesiyle ilgili bilgiyi atandığım yere yani Malatyaya göndermişler. Oraya yapılan tebligat tarihi de 11 Nisan 2007. Bendeki tek belge ise bilgi edinme başvurusu ile atamamın iptal edildiğine dair bakanlıktan gelen resmi bi email.

Sayın arkadaşlar bazı hususların açığa kavuşturulması için tekrar bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan bilgi istiyorum:
    1-Bana resmi tebligat gelmeyeceğine göre Malatyaya gelen belgeyi ordan akslatsam geçerliliği olur mu? Ya da bana gelen bilgi edinme başvurusunun cevabı email dava açmak için kabul edilebilir belgeler mi? Eğer bunlar geçersizse ne yazık ki dava açma şansım da yok, resmi bir belge edinme şansım da yok.
    2-İtiraz süresi 30 gün mü 60 gün mü? 30 gün ise benim 11 Mayısa kadar acilen başvurumu yapmam gerekiyor. Yok 60 gün ise gerekirse bizzat Anakaraya ya da Malatyayay gidip şu belgeleri almayı düşünüyorum..

Üye
    R_hadamantys Avatarı

Son Giriş
    26.04-2007
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    ogretmen_20 bir süre ücretli öğretmenlik yapmışsın ve senin kesinlikle başvurabileceğin emsaller bulunuyor. Sözünü ettiğin görme engelli branş öğretmenleri yargıda %100 emsal olarak alınır. Cünkü yargı önünde fen bilgisi öğretmeni ile sınıf öğretmeni arasında herhangi bir fark bulunamaz. Ve anayasanın da söylediği gibi sen hem o görme engelli branş öğretmenleri ile hem de engeli bulunmayan tüm insalar ile eşit haklara sahip bir Türk vatandaşısın. Bunun dışında yine sen KPSS sonucu atanarak öğretmenlik mesleğini hak etmissin. Türk yargı sisteminde kazanılmış hakkın geri alınamayacağına dair bir kanun bulunuyor. Hukukçu olmasam da uzun süre hukuk eğitimi aldım. Sana öncelikle bulunduğun sehirdeki veya yoksa sana en yakındaki idare mahkemesine Milli Eğitim Bakanlığı aleyhine dava açıp durumunu kesinlikle yargıya taşımanı tavsiye ediyorum. Eğer yargı bu haksızlığı çözemez ise emin ol AİHM çözecektir. Bu da Türk Yargısının bir utancı olarak kalacaktır. Sen doğru olanı yap. Artık biz Türkler de hakkımızı aramayı ögrenelim. Bazen devletin kestiği parmak çok kötü acıyabilir.
    Allah'a emanet ol.
    Not: Konunun hukuki boyutu ile ilgili her zaman mesaj atabilirsin. dedeiğim gibi hukukçu değilim ama ailemde çok fazla hukukçu var.

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili uğur iptal kararının aslının olmasına gerek yok.Aslını zaten vermez malatayadaki meb , sen fotokopisini almaya çalış.(iptal kararının karar ve sayısını bilmen yeterli.Belki belgeye bile gerek yok ama herzaman somut şeyler senin yararına olur )
    Başvuru yapman için 60 gün süre var diye hatırlıyorum ben.Ama riske girilmeyecek bir konu.En iyi avukatlar bilir onlara sor.
    Bana sorarsan 60 veya 30 beklemene gerek yok artık.biran önce harekete geç.Dilekçeni en kısa zamanda yazdır.Zaten eksik bir belge olursa mahkeme senden isticektir.Süreci başlat ve bizi haberdar et sürekli.

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent bey: bugün birisi beni cep telefonundan 2 kere aramış. Sessize aldığım için duymamışım Bugün gazetesindenmiş. Bilgin var mı? acaba senin bahsettiğin Anadolu Ajansından Banu Hanım olmasın??

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon