Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba,ben 4 ağustosta babamı kaybettim,rahatsızlığımdan dolayı babama ben bakamıyordum,abim manisada oturuyor babamızın evinde ve babamı abim bakıyordu, şimdi diyor ki babamı ben baktım ev benim, veraset ilamı verilmesi gereklimiş ve mirasçıların mahkemeye çıkması lazımmış, bunu bana komşularım söylüyor ne kadar doğru bilmiyorum ve sizden yardım istiyorum, bana nasıl bir yol izlemem gerektiğini ve nerelere başvurmam gerektiğini sırasıyla söyleyebilirmisiniz,ilgilenen herkeze teşekkür ederim ...

Üye
    ismail13 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf İsmail Dalkılıç
    Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hukuki.NET forumları - vBulletin
    burdan mirashuku bilgilerinden istediğiniz cevabı bulabilirsiniz .

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim....

----------

ben izmirdeyim,bulunduğum yerden almam gerek değilmi vukuatlı nüfus kayıt örneğini.. verdiğiniz linkte bununla alakalı bişey göremedim,eksik bişey kalırsa manisaya gidip gelmek çok zor olur bana,eksik bi evrakla gitmek istemem,kafanızı şişiriyorum ama kusuruma bakmayın,linkte konuyla alakalı bazı terimler var ne demek olduğunu anlayamıyorum

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vukuatlı nüfus kaydı örneğini istediğin yerden alırsın..nerde oturduğun önemli değil..ayrıca abinin ev benim demesi bişey ifade etmez..sende babanın mirasından hakkına düşeni alırsın.

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok sağolun teşekkür ederim,gerçekten kafam bulandı.rahatsızım ve bazen iyice anlama zorluğu çekiyorum şimdi iyice aptallaştım..eş dost başka bişey diyor,hukuk sitesinde terimleri anlamıyorum,kimi bulunduğun il nüfüsa git diyor,iyide ya eksik bir belge olursa geri dönmem gerekirse diye kara kara düşünüyorum.demek manisadan işlerin hepsi hallolur,vallahi ilgilenmene tekrar teşekkür ederim....

Üye
    sdsby Avatarı

Son Giriş
    29.03-2012
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle başınız sağolsun...

Ölüm halinde ortada bir vasiyet yoksa eş ve çocuklar arasında mal paylaşılır. Anneniz sağ mı bilmiyorum, sağ değilse kardeşler arasında eşit, sağ ise eşe bir pay fazla olmak üzere kardeşler arasında mal varlığı paylaştırılır. Abinizin ev benim demesinin hiç bir hukuki dayanağı yok. Sizden yada başka varis varsa onların rızası olmadan evi kendi adına geçiremez. Evin satılması ve bedelinin varisler arasında paylaştırılması gerekir. Size rahatsızlığınızıda göz önünde bulundurarak tavsiyem eğer anlaşarak miras işini adil bir şekilde çözememeniz halinde, bir miktar ücretinide gözden çıkararak bir avukata vekalet vermeniz, bu işi sonuçlandırmasını istemenizdir. Böylece payınıza düşeni sorunsuz bir şekilde alırsınız. Hem abinizlede direkt tatsızlık yaşamazsınız. Avukatın muhattap olması, herşeyle onun ilgilenmesi daha sağlıklı olur.

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim,annem de vevat etti yıllar önce.Sadece 3 kardeşiz iki kardeş satılması taraftarı ama abimiz benim diyor başka bişi demiyor,ayrıca babamın bankaya yıllardır para yatırdığını biliyorum,köyde ceviz ve badem arazisi ve ev vardı dedemin,bunlarında babama kalmış olması olasılığını düşünürsek ben bu malların var olduğunu nerelerde araştırabilirim?ben hastayım diye beni kandırmağa çalışırlar nasıl olsa hasta ilgilenemez diye ama benimde kızım var sonuçta ve durumumuz iyi değil.

----------

oezıx çok teşekkür ederim siz dostlar sağolun

----------

oezıx çok teşekkür ederim siz dostlar sağolun

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

arkadaşım veraset ilamını sende çıkarabilirsin çok zor degil.hemde bulundugun şehirden çıkartabilirsin.Sen herhangi bir vekalet vermedigin müddetçe kardeşlerin gelip seninle anlaşmak zorundalar.anlaşamazsanız izaaşura ile mal satılır varislerin banka hesabına para yatırılır.

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkeze çok çok teşekkür ederim sağolun...

Üye
    savas19 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    05.11-2010
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim babam sağ babamla birlikte iki katlı bir evimiz var ben üste o altta otutuyor yanlız herşeyimiz bir,ev babamın üstünde ,babala birlikte yaptık bu evleri işçiliğini ustalığını,o zamanlar kardeşlerim küçüktü hiçbir faydalaı olmadı,yarın babam vefat edip tutup kardeşlerim benden mala ortak olmak isterse bütün dünyam ykılır,çünkü evin en küçük işçiliğinde benim emeğim var,eger abinin emeği varsa o evde bence bu işe kalkışma ama baban tek başına aldı ise abinle anlaş derim osenin abin ,ben bile yarın kardeşlerimin emeği olmadığı halde illaki babamın hakkından bir miktar kardeşlerime vereceğim ,ama beni mahkemeye verirlerse evi yakarım daha iyi

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soğol savaş kardeş,evi babam küçük kız kardeşim manisaya gelin gidince orda kardeşim sahipsiz kalmasın arada gider otur kızı kollarız diye yıllar önce almıştı,yani abimin emeği yok,hiç bir evladın emeği yok,ama ölüm hak miras helel denmiş dimi,ben madur durumdayken o hakkımı herzaman isterim,evi sen babanla yapmış olabilirsin ama sonuçta babana ait tapu,bir miktar veririm demekle olmuyor malesef,farzet ki sen yapmadın ve diğer kardeşlerin yaptı ve sana küçük bir miktar pay vermiş olsa sen kabul edermisin,neyse sizin düşüncenize saygım var,allah uzun ömür versin babanıza ve sizlere......

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SER-VET İLK ÖNCE BAŞIN SAĞOLSUN ev babanın üzerine tapulu ise hakkını alırsın senin imzan olmadan hiç kimse satamaz hakkını alabilmen için mahkemeye müracaat edip veraset ilanı alman lazım basit birşey hemen alırsın vereset ilanında kimin ne kadar hakkı olduğu tespit edilir bu işin hukuki yönü birde benimde savaş arkadaşın fikirlerine katıldığım noktalar var EVİN YAPIMINDA kardeşin emeği geçmise bunları göz önüne almanda fayda var derim sonuçta birbirinizi kırmanın kimseye faydası yok

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hukukta şunun emeği çok bunun emeği az diye gözetilmez.Tapu babaya ait ise 3 çocuk var ise eşit olarak paylaştırılırır (yasada cinsiyette gözetilmez)
    varisler arasında anlaşmazlığa düşüldüğünde biri dahi mahkeme yolu ile satışını istese satırıl ancak rayicinin altına açık arttırmaya gider,buda sizin zararınıza olur.

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

basınız sagolsun ALLAH sizlere uzun ömür versin

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekkür ederim yeliz siz dostlar sağolun

Sayfa 1 / 3 123 SonSon