Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mevcut evin satılıp herkesin payını alması ne kadar adaletlli? Ortada engelli ve yalnız bir bayan var payına düşen ile hayatını idame ettirebilecek mi? Bu adalette bir terslik var sanki

Üye
    savas19 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    05.11-2010
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sana şu konuda hakkını ara diyebilirim o evde hiçbir kardeşin emeği yoksa, doğru olan kardeşler arasındaki eşitçe palaşımdır,yada bir emlakçı götürün ,evin kaç lira ettiğini öğrenin atıyorum 60 milyar 3 kardeş iseniz sen abine şunu de abicim bu evin değeri bu benim payıma düşen 20 milyar sen bana 15 milyar ver ele gitmesin sen al diyerek hem abininde gönlünü almış .olusun,eğer başa baş olsun dersen kabul edeceğini zannetmem ,siz kardeşsiniz yarın birbirinize ummadığınız anda ihtiyacınız olabilir bunları düşünerek hareket edin

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hak hukuk tartışmak için açmadım ben bu konuyu,veraset ilamı için neler yapabilirim ve hakkıma düşeni nasıl alabilirim diye bilgi istedim sadece,neden siz bukadar hassas davranıyorsunuz bu olaya anlamadım,acaba bizde birgün böylemi olucaz diye endişemi ediyorsunuz,rahat olun.babamın evinde hiç bir KARDEŞİN emeği yok,küçük kızın gelin gitmesi dolayısı ile alınmış bir ev o alttaki yazışmalarda detaylı açıklama,yaptım...ben sizin durumunuzu dinlemek için değil bilgi almak için açtım konuyu ama siz farklı düşünüp farklı bi boyuta soktunuz olayı,neyse yardımcı olan çok arkadaşlar oldu,baş sağlığı dilediler sağolsunlar.öğrenceğimi öğrendim veraset ilamınada baş vurmuyorum imzada atmıyorum.devlete kalsın ev nasıl olsa benim zor günümde devletim yanımda.........hayırlı akşamlar

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim oezix,inanın ben hiç bir yere baş vurmadan yoruldum.bana şuan devlet gıda yardımı yapıp beni bakıyorsa bende hiçbir başvuru yapmıycam imzada atmıycam.devletime kalsın evde arazilerde.benim zor günümde devletim yanımda.... ilgine ayrıca tekrar teşekkür ederim.......

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten sağol helel et hakını,zamanını harcadın.tamam kim başvuruyorsa baş vursun ama sonuçta benim imzam olmadan birşey satılamaz bunu öğrendim,küçük kız kardeşim ceviz badem arazilerini köydeki evi ve bankadaki parayı hesaplatmış eşinin avukatına,2 tirilyona yaklaşık bir rakam çıkıyor,antalya manavgatta bu anlattıklarım,manisadaki ev 300metre kare tripleks onunda hesaba katmıyor,sanırım imza atmazsam devlete kalır.bugüne kadar bana bukadar malın içinde yokluk yaşatanları benim gibi madur etmek artık benim imzamamı bakıyormuş çok sevindim oezix,derdimi anlatarak başını şişirdim dimi,okadar üzgün ve sinirliyim ki affet beni.....

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar teşekkür ederim....

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Başınız sağolsun öncelikle;
    Bir avukattan yardım almanız iyi olur, kalan miras kardeşlere eşit bölünür rahat olun, her kalan mala kardeşlerinizle eşit haklara sahipsiniz,gerekli veraset intikallerini ,bir an önce yaptırın.

Üye
    mdz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN SER-VET..
    Kardeşim sen işlemleri takip et.
    Ağabeyin başvurunca belirli bir sürede mirascılar ortaya çıkmaz ise o miras başvuranlar arasında pay edilir sen istediğin kadar imza atmıyorum de dur.
    Eğer Miras paylaşım için kardeşlerin başvurdu ise sende o mirascılar listesinde yer alman gerekir takip etmeyip umursamaz isen belirli bir süre sonra hakların düşer..
    Bu konuyu avukattan detaylı öğrenmeni tavsiye ederim.
    Hoşçakal

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evde ikinizinde hakkı var ama benim sahsi fikrim vijdanen evin abinin olması lazım sonuçta babana o bakmıs herşeyiyile ilgilenmiş

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALİ İMRAN;
    Ne kadar saçma bir düşünce. Arkadaşımız rahatsızlığı nedeniyle babasına bakamadığını belirtmiş. Sağlığı yerinde bir abinin, babasına para veya mal karşılığında mı bakması gerekiyormuş. Felç geçirmiş olan babama hiçbir karşılık beklemeden 4 yıl boyunca ölene kadar ben baktım. Babamın vefatı sonrasında ise, kalan mirası kardeşler arasında eşit olarak paylaştık. Kusura bakma arkadaşım, senin düşüncelerin hakkaniyet çerçevesi dışında kalıyor.

Üye
    SELCUK Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle Arkadaşımızın başı sağ olsun. Hukuk ne karar verecek bellidir. Geride kalan mirasçılar. Ölen kişiden kalanları paylaşmak zorundalar. Yasalar gereği.

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım , senın tek yapacagın kendıne bır avukat bulmaktır. Veraset ılanını dahıl hepsını avukatın cıkarır gerısı gelır, sen uğraşmazsın, kendın veya cevren vasıtasıyla kendıne dürüst bir avukat bul.

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herşey halledildi,sonuç çok iyi.allahım babama rahmet eylesin mekanı cennet olsun. babam hayatta iken avukata vasiyet hazırlatmış,3 yıl olmuş,ölürse neler olcak tahmin ettiği için olsa gerek,vasiyet açıldı ve tüm mal varlığı lösev ve mehmetçik vakfına bırakmış,bu beni çok sevindirdi.bende sonuçta hastayım ama onlar çocuk,bu hastalıkla uğraşmak gerçekten zor çekmek hele daha zor,benim bakım param verilirse kimseye muhtaç olmuycam sonuçta,abime gelecek olursak vasiyete karşı çıktı babamın akli dengesi bozuktu falan dedi ama babamız önce devlet hastanesinden sağlam raporu alıpta vasiyeti düzenletmiş belge avukatın elinde idi,mahkemeye sunuldu bu vasiyet ve işler bitti,bana burda yardımcı olan herkese teşekkür ederim.hak yerini buldu....

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yanı vakfa bırakmış sen şımdı devlet maaşıylamı gecıneceksın ?

Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet,vakıfa bırakmış babam tüm mal varlığını.Bende heyet gelirse ve maaş bağlınrsa devlet maaşı ile geçinicem,heyetin gelmesi daha nekadar sürer bilmiyorum ama bildiğim tek şey bu kışı yine soğukta geçiriceğimdir.......herzamanki sıkıntı ve yokluk anlıcağın

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon