Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özelikle alışveriş merkezlerinin önündeki engelli araçlar için ayrılmış park yerleri gasp ediliyor. Emniyet müdürlüğüne konu ile ilgili yazı yazdım.
    Karayolları trafik kanunun 61/0 maddesine göre ceza yazılacağı 155 ararsam gerekli işlemin yapılacağı söylendi. Alış veriş merkezlerindeki güvenlikçilerde yapacak bişey yok elimizden bişey gelmiyor diyor.
    155 alışveriş merkezi yönetimi sorumlu diyor.
    bununla ilgili ne yapabiliriz. toplu olarak dilekçemi yazsak bir park yerimize bile sahip çıkamıyoruz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

155'i arayıp polis çağırmanız ve ceza kesilmesini talep etmeniz gerek (özel park alanlarına dair ceza öngörülmüyor aslında, ama sıraladığım mantıkla yorumlanırsa, ceza kesilebileceğini düşünüyorum) .

Gerekçe: Karayolları Trafik Yönetmeliği

Tanımlar:
    Madde 3- 2918 sayılı Kanun'da ve bu Yönetmelikte kullanılan terimlerin tanımları aşağıda gösterilmiştir.
    b / 28) Park Yeri (Otopark): Araçların parketmesi için kullanılan açık veya kapalı alandır.

Parketmenin Yasak Olduğu Yer ve Haller
    Madde 115- Araçların, aşağıda gösterilen yerlerde ve hallerde taşıt yolu üzerinde parkedilmesi yasaktır.
    [...]
    14) (Ek: RG-18/05/2007-26526) Özürlülerin araçları için ayrılmış park yerlerinde,

Ceza:
    2009 Yılı Trafik İdari Para Ceza Rehberi

61/1-o Taşıt yolu üzerinde özürlülerin araçları için ayrılmış park yerlerinde park etmek
    Sürücülere 122,00 TL.
    Peşin 91,50 TL
    Ceza Puanı: 10
    Açıklama: Yasaklara aykırı park edilen araçlar, trafik zabıtasınca kaldırılabilir, masraflar ödenmeden araç teslim edilmez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nightmare Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    4

Ben artık AVM otopark alanlarında engelli plakası olmayıp özürlü park alanlarını işgal eden araçların önüne park ediyorum aracımı: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...tml#post427519

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda hassas olan AVM.ler olduğu gibi hiç umursamıyanlarda var. Önerim önem vermeyenlerin e-maillerini alıp burada yayınlayalım ve burdan email bombardumanına tutalım. Hani mahalle baskısı gibi belki faydası olur. Üşenmeyelim hem 155 arayalım hem içeri girdiğimizre yetkilileri arayalım şikayetlerimizi bildirelim ve emaillerini alıp burada ilan edelim hakkımızı ancak kendimiz arayabiliriz.

Erol_2_Angel
    Misafir Üye
    Erol_2_Angel Avatarı

Ben plakanın ve aracın fotoğrafını çekip trafik bolge mudurlugune yolluyorum

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    en güzeli bence ama o aracın akibetini nasıl takip etcez