TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    236
    Verilen Beğeniler
    123

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ufukalp çok sağol verdiğin bilgiler için ama yasal olarak aralarında fark olmaması beni biraz ürküttü açıkçası sözleşme de daha 1 ay önce bitti .Ne yapsam bilemedim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:11
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    767
    Verilen Beğeniler
    372

@sokrates
    Konuş ev sahibiyle, güzel bir dille çıkacağını söyle. Hiç böyle yasa, sözleşme falan karıştırmadan bir ağzını yokla bakalım ne diyor, belki öyle bir hakkı olduğundan haberi bile olmayabilir.
    Hangi ilçe ve semttesin, aylık kira kaç lira acaba ?

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    236
    Verilen Beğeniler
    123

@Ufukalp tekrar aynı konu ve yine fikrine bilgine ihtiyacım oldu çünkü ev sahibi bugün aradı evi satmaya karar verdiğini söyledi gelenlere göster yardımcı ol muhabetti yaptı bu durumu nasıl lehime çevirebilirim ya da haklarım neler tam olarak sözleşme 31 mart 2017 de yapıldı dolayısıyla 31 mart 2019 da uzadı satmayacağım diyordu bana daha önce 2 ayda kıvırdı .

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    767
    Verilen Beğeniler
    372

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @sokrates
    Zaten çıkmak istiyordunuz ama zamanında noterden bilgilendirme yapmadığınız için tazminatla karşılaşmaktan çekiniyordunuz.
    Şu durumda çıkmanız oldukça basit.
    Ev sahibine kesinlikle eve bakmaya gelen hiç bir müşteriyi içeri almayacağınızı, muhatap olmayacağınızı söyleyin, zaten böyle bir yükümlülüğünüz de yoktur. Kira sözleşmesi şartlarına uyduğunuz sürece o evin tüm kullanım hakkı sizindir, ev sahibinin müdahale hakkı yoktur.
    Bu durumda hatta illa satmak istiyorsanız taşınma masraflarımı karşılayın çıkayım, aksi halde Mart 2020 ye kadar ev benim ve kimseyi de evime alıp göstermem diyebilirsiniz.

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    236
    Verilen Beğeniler
    123

@Ufukalp gerçekten çok sağolun bunu bilmiyordum ve emlakçının birine sordum bana göstermek zorundasın evi dedi işte şu gün şu saatler arası falan dersin dedi şuraya bak !!! Neyse ben zaten çıkmadığıma pişman bir şekilde depozitomu da kurtarma derdindeyim bu yazdığınız şey beni o kadar memnun etti ki tamam öyle yapayım versinler hem masrafımı hem depozitomu öyle var mı ulan evi tutarken istediğin kadar oturabilirsin deyip şimdi satıyorum demek kurnazlara bak .

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    799
    Verilen Beğeniler
    804
    Blog Mesajları
    4

@sokrates şu evden hayırlısıyla bir çıksan da sen de rahat etsen biz de

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    236
    Verilen Beğeniler
    123

@selda* son duruma göre yorum yapar mısın evi satmaya karar verdi beni aradı bugün .

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    799
    Verilen Beğeniler
    804
    Blog Mesajları
    4

@Ufukalp gerekeni söylemiş yalnız ev sahipleri bazen kiracıyı evden çıkartmak için bu şekilde blöf yapar amaç yeni kiracıya evi daha fazla fiyata kiralamak için...

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    236
    Verilen Beğeniler
    123

@selda* nasıl yani ??? Belli zaten bir kurnazlık düşündüğü de bu olaydan kendi çıkarıma en uygun şekilde sıyrılmak benim derdim de onun evini zaten boşaltmak istiyordum ama ne yapsam acaba ? En iyisi gelenlere göstermemek sanırım evi ne dersin defetmek yani versinler paramı hakkımı gideyim .

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    799
    Verilen Beğeniler
    804
    Blog Mesajları
    4

@sokrates

Belki dedim ev sahibini sen daha iyi tanırsın, kötülüğe gerek yok.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    767
    Verilen Beğeniler
    372

@sokrates
    Emlakçılar haliyle öyle diyecek, bu işten ekmek yiyorlar.
    Aslında gösterme gibi bir yükümlülük var gibi ama kiracı istemedikten sonra pratikte pek de uygulanırlığı yok.
    Çünkü bu yükümlülük kiracı için uygun zamanların kullanması ve haklarının korunması şartına bağlı. Kesinlikle çat kapı geleni buyur etmek şeklinde değil.
    Bak aşağıda bir yargıtay kararı veriyorum.
    Adam evini satacak, kiracı müşterileri eve almıyor.
    Ev sahibi kiracıyı dava ediyor falan neyse mahkemeler ve temyiz sonucu Yargıtay'ın verdiği karar:
    "EMLAKÇI VASITASIYLA GELEN MÜŞTERİLERE EVİN SADECE HER AYIN İLK CUMARTESİ SAAT 13-14 ARASI GÖSTERİLMESİ"
    Şeklinde.
    Yani Yargıtay'ın verdiği izin bile koca bir ayda SADECE 1 SAAT.
    Kimseye aldırmayın, "benim evde oluş saatlerim belli olmuyor ve hiç kimse kapıya dayanıp benim ailemi rahatsız edemez" deyin. Pasif olmayın.
    Bu durumda satmak istiyorsa size boyun eğecektir.
    İşte o karar:

T.C.

YARGITAY

13. HUKUK DAİRESİ

E. 2005/3892

K. 2005/9620

T. 6.6.2005

• SATILMAK İSTENEN DAİREYİ KİRACININ MÜŞTERİLERE GÖSTERMEMESİ ( Kiracı Kiralananı Satın Almak ya da Kendisi Çıktıktan Sonra Kiralamak İsteyenlerin Görmesine ve Gezmesine İzin Vermekle Yükümlü Olduğu )

• KİRALANIN GÖRÜLÜP GEZİLMESİ ( Kiracı Kiralananı Satın Almak ya da Kendisi Çıktıktan Sonra Kiralamak İsteyenlerin Görmesine ve Gezmesine İzin Vermekle Yükümlü Olduğu )

ÖZET : Davacı, davalının kiracı olduğunu, kendisinin daireyi satmak istemesine rağmen davalının emlakçı vasıtasıyla gelen müşterilere daireyi göstermediğini belirterek dairenin davalı tarafından belli zamanlarda gösterilmesine karar verilmesini istemiştir. Kiracı, kiralananı satın almak ya da kendisi çıktıktan sonra kiralamak isteyenlerin görmesine ve gezmesine izin vermekle yükümlüdür. Ancak bu yapılırken kiracıya en uygun zaman seçilmeli, bu bağlamda kiracının çıkarları hakkaniyete uygun olarak gözönünde bulundurulmalıdır. Bu itibarla kiracıya yüklenecek bu yükümlülüğün tarafların yararları ve hakkaniyete uygun olarak saptanması zorunludur.*

DAVA : Taraflar arasındaki kiradaki taşınmazın müşteriye gösterilmesi davasının yapılan yargılaması sonunda ilamda yazılı nedenlerden dolayı davanın kabulüne yönelik olarak verilen hükmün süresi içinde davalı avukatınca temyiz edilmesi üzerine dosya incelendi gereği konuşulup düşünüldü:*

KARAR : Davacı, davalının kiracı olduğunu, kendisinin daireyi satmak istemesine rağmen davalının emlakçı vasıtasıyla gelen müşterilere daireyi göstermediğini belirterek dairenin davalı tarafından belli zamanlarda gösterilmesine karar verilmesini istemiştir.*

Mahkemece, davalının taşınmazı 10 ay süreyle her ayın ilk cumartesi günü saat 13-14 arasında satın almak isteyenlere göstermesine karar verilmiş; hüküm, davalı tarafından temyiz edilmiştir

Bu arada @selda* 'nın dediği gibi çık artık şu lanet olası evden de biz de kurtulalım şu senin ev sahibinden. 😂

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    799
    Verilen Beğeniler
    804
    Blog Mesajları
    4

Ahahaaaa@Ufukalp aynen alınır diye bu şekilde ifade edememiştim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    767
    Verilen Beğeniler
    372

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selda* Mesajı Gör
    @Ufukalp gerekeni söylemiş yalnız ev sahipleri bazen kiracıyı evden çıkartmak için bu şekilde blöf yapar amaç yeni kiracıya evi daha fazla fiyata kiralamak için...
    @selda*
    @sokrates evi zaten boşaltmak istiyordu da sözleşme ortasında çıkacağı için ev sahibinin depozitoyu vermeyeceği, üstüne de tazminat talep edeceğinden çekiniyordu.
    Bu bir fırsat onun için.
    Yok yok alınmaz o. Onunla birlikte biz de uğraşıyoruz ev sahibiyle baksana. Kurtulalım bir an önce. 😂

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    236
    Verilen Beğeniler
    123

@Ufukalp hakkımı sonuna kadar arama taraftarıyım aynen göstermem evi gitsin mahkemeye versin kapıyı bile açmam ben kime iyi niyetli yaklaştıysam kazık yedim bu hayatta bunlar da aynen öyle kurnaz tipler evi tutarken istersen 10 yıl otur kimse çık demez diyorlardı hatta iki ay önce satarsam sadece sana satarım diyordu sanki ben babasının oğluyum şimdi de gelenlere evi göster yok yahu !!! @selda* kötülüğe gerek yok mu ? Biz kendi derdimize düştük ne kötülüğü bu zamanda iyi insan olmaya hiç gerek yok o da ayrı tabii .

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    767
    Verilen Beğeniler
    372

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sokrates , @selda*
    Ben İstanbul'daki dairemi 2 ay önce içinde oturan kiracıma sattım.
    Ben hep insaflı bir ev sahibi oldum. Kiracıma verirken de üçe beşe bakmadım.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon