Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    geçen yıl aldığım özürlü aracım garanti süresi içerisinde arızalandı aracı almanyadan getiren firmanın teknik servisi sorunu sadece almanyaya bildiriyor cevap ve parça gelmeyince bişey yapamayız diyolar ancak bu cevap iki aydır bekliyorum gelmiyor elimdeki garanti belgesinde 2 yıl garantili azami tamir süresi 30 gün yazıyor bu konuda ne yapabilirim?bilgisi olan arkadaşlar yol gösterirse sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.226

Derhal kaymakamlıktaki tüketici hakları birimine gitmelisin. Sana o ürünü satan firma garantiye dair sorumluluğu da üstüne almış demektir. Çözüm bulmak zorunda... Bulamıyorsa ürünü değiştirmek zorunda.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kardi20 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin Çelikkaya
    Son Giriş
    16.04-2011
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Efe
    Yaşadığın sorunu direkt olarak Almanyadaki firmaya bildir,göreceksinki en geç 3 gün içinde sorunun çözülecektir,tahmin,me göre Alman firmasının senin sorunundan bihaber...

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bikaçgün önce servisten aradılar aracın parçası geldi getir değiştirelim dediler pazartesi günü aracı götürdük bugün yine tlefon ettik araç oldumu diye bu seferde gelen parça uymadı yeniden istedik en az 3 haftada gelir dediler. bu nasıl iştir anlamadım firmanın adı hakerman meyra türkiye disbratörü onlar böyle yaparsa başkaları ne yapmaz.
    almanyadaki meyraya sorunu yazmayı düşündüm ancak siteleri almanca nasıl yapacağımı bulamadım bir türlü...

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben meyra -ortapedia marka scoder aldım geçen yıl lakin 6 aydan beri aracımda birtakım sorunlar yaşıyorum ve servis bu sorunları çözmekte çok agır çalışıyor yaşadığım bu sorunları almanyadaki meyra-ortapedia firmasına iletmek istiyorum bunun için türkçeyi almancaya çevirebilecek bi arkadaş çıkarsa çok sevinirim..

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Kardesim.
    1-www.hemencevir.com ingilizce cümle çevirisi yapıyor. Bir bak belki Almanca'da çeviri yapıyordur.
    2-Olmazsa google arama satırına Almanca Türkçe cümle çeviri yaz o zaman buldugu sitelere bak.
    3-Google translate var. arama satırına google ceviri yaz.
    iNSALLAH isine yarar.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tüketici mahkemesine aldığım aracın iadesi talebiyle dava açtık dün ilk duruşması yapıldı öncelikle başımdan geçenleri yaşadığım sorunları bi anlatayım size bu işten anlayan arkadaşlar bi bakabilirmi

2008 yılında malum firmadan ortapedia marka scooder aldık firmanın aracı almanyadan getirmesi 3 ay sürdü ve araç 2008 mayısında elime geçti ilk zamanlar iyiydi araçta akülerle 45 km falan geziyordum ilk 4-5 aydan sonra akülerin şarj mesafesi düşmeye motor kalkış esnasında titretmeye başladı bütün bu sorunları servise iletiyordum hatta bi kaç defa servisede götürdüm servis bu sorunların aküden kaynaklandığını söylüyordu iki kez aküleri şarza bile yolladılar ama sonuç değişmeyince servis almanyaya yazı yazdıklarını ve akü istediklerini söyledi. bu şekilde 3-4 ay geçti akülerden bi haber çıkmadı.
    o sıralar birde aracın frenleri sert kapamaya başladı biz hemen aracı servise tekrar götürdük servis bu problemin motordan olduğunu değişmesinin gerektiğini söyledi motor içinde yazı yazacagını söyledi ve aracı bizle geri yolladı motor gelince telefon ederiz getirirsiniz değiştiririz dediler biz aracı eve getirdik ancak aracı artık kullanmıyordum frenler çok sert kapatıyordu bu problemin aracın başka yerlerine zarar vermesinii istemiyordum .
    aradan üç ay kadar bir zaman geçti sabrım ve ümidim artık tükenmek üzereydiki servisten telefon geldi aracı getirin diye biz büyük bir sevinçle götürdük aradan bir hafta geçti servisi aradık ne oldu araç diye gelen motorun uymadığını tekrar motor istediklerini söylediler tam bir hayal kırıklığı yaşadım servis bize aracı evinize götürün motordan haber çıkınca tekrar ararız dediler bende artık sabır kalmamıştı aracı zaten kullanamıyorum serviste kalsın dedim
    aradan tekrar 2.5 ay falan geçti motordan hiç bir haber yok sık sık servisi arıyorum fakat herseferinde aynı cevabı veriyorlar henüz cevap gelmedi
    2009 temmuz ayıydı artık sabrımız kalmamıştı aracın faturası yeğenin adına olduğu için bu işlerle o ilgileniyordu avukatla görüşmüş ve firmaya ihtarname yollamışlar aracıda eve getirmiş tamdA o sırada servis yeğeni aramış motor geldi aracı ge tirin deneyelim diye yeğende olayın büyümesini istemediği için davadan vazgeçip aracı götürmüş neyse araç bikaç gün sonra servisten çıktı frenlerdüzelmişti ancak şarj mesafesi değişmemişti artık onu pek önemsemiyordum neeyse servisten aldıktan sonra aracı 1.5 ay kadar kullandım bi gün yolda giderken araç bi iki kez tekledi ve yavaşladı motordan ses gelmeye başladı artık servisin sorunu çözeceğine inancım kalmadığı için servise tekrar götürmedim o şekilde garaja koydum (20 eylül 2008) den buyana garajda duruyor

şimdi bu işlerden anlayan arkadaşlar bana ne önerirsiniz ilk duruşma yapıldı ve şahitlerin dinlanmesi için ikinci duruşma şubat sonuna ertelendi davanın seyri nasıl olur sizzce çok uzarmı? vede benim sizlere sormak istediğim bişey daha var makina mühendisleri odasından aracın arızası ile ilğili bi papor alsam ve hakime versem bilirkişi raporu yerine geçermi maksadım hakimin bilirkişi raporu için davayı üç ay daha ertelemesini önlemek böyle bişey olabilirmi veya bildiğiniz alternatif bir yol??

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Sevgili Efecan kardeşim,
    Öncelikle çok geçmiş olsun.

Senin başından geçenlere yakın benimde başımdan aynı olaylar geçti.Bu sebeple Sitemizin Hukuk Bölümümüzde yaptıklarımı ve dava sürecimi tek tek yazdım.Fazlasıyla senin işine yarayacaktır.

http://www.engelliler.biz/forum/huku...rilmesine.html

Yazdıkların hakkında bir kaç şey söyleyim.
    *Herhangi bir araç aldığımızda bizim muhatabımız Türkiyedeki firmadır,yani "ben almanyadaki firmaya bilgi verdim,motor istedim,vs " bizi bağlamaz.Çünkü bir ürünün Türkiye'de satışını üstlenen firma herşeyiyle sorumludur.Şayet aracını tamir etmeyi kabul etmişse;tamir boyunca sana aynı bir araba vermek mecburiyetindedir,seni magdur edemez.

*Yapacaklarınız çok net;
    1-Firma hakkında bulunduğunuz İlçenin Kaymakamlığında bulunan "Tüketici Hakem Heyetine Başvurmak",onların verdiği karar Mahkemede sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

2-Avukatınıza yazdırdığınız ihtarnemeyi noter aracılığıyla firmaya gönderin.
    3-Tüketici Mahkemesine dava açın.

Mahkeme bilirkişi tayin edecektir,aracınız incelenip rapor tutulacaktır ve firmadan söke söke hakkınız alınacaktır.

Ancak talebiniz her üç işlemdede aynı olsun;
    1-Aracın Bedelinin Yasal Faiziyle İadesi
    2-Aracın Misliyle Değiştirilmesi gibi

Benim davamın örneğinide dava açarken kullanabilirsiniz,işinize yarayacaktır.

%100 kazanacağınız bir dava

İsterseniz avukat konusundada yardımcı olurum.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakem heyetine başvurmadık aracın bedeli yüksek olduğu için ora direkt tüketici mahkemesine yollar zaten dediler bizde ihtarname yolladık ve dava açtık bildiğim kadarı ile iade talebi ile (aslında ben aracın değiştirilmesini istiyordum ancak avukatla yeğen görüşüyo o iade talep etmiş) şunu öğrenmek istiyorum davanın uzamasını önleyemezmiyiz tahminime göre şubat sonundaki duruşmada şahitler dinlenecek tekrar üç ay sonraya bilir kişi raporu ertelenecek sonra karar için ertelenecek uzayacak yani ben diyorumki makina mühendisleri odasından araçla ilgili bi rapor alsam dava dosyasına eklesek hakim bilir kişi raporu yerine sayarmı yoksa çok uzayacak gibi dava varmı bi öneriniz

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Tüketici Hakem Heyati Kararı bedel yüksekliğinde ötürü bağlayıcı değildir ama Mahkemede delildir.

Davanın uzaması yada kısalması sizin elinizde değil malesef,bu hakimin insiyatifinde.Malesef benim davama bakan hakim,ben magdur olmuşum umrunda değildi.Ama bizzat davaya katıl,seni görsün ve aracının arızalı olması nedeniyle magduriyetini belirt.
    Makina mühendisleri odasından rapor alman ne derece etkili olur bilmem,bana kalırsa Mahkemenin bilirkişi raporunu yine ister.

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

efe can;

gercekten tamir süresi 30 gün yazıyorsa 30 günü gecen tamiratlarda sana geçici kullanman için yeni bir araç vermek zorundalar bilidiğim kadarıyla

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O firmanın ve ürürnün tam bilgilerini burda yayınlaki bir başka arkadşımız daha mağdur olmasın.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu gün davanın ikinci duruşmasıda yapıldı ben hakim bilirkişiye yollar diye bekliyordum ancak karşı taraf delil sunacaz demiş o yüzden hakim birdahaki duruşmaya ertelemiş
    ben şahit olarak gitmiştim ama hakim şahit dinlemedi!!

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nisan sonlarında mahkemenin üçüncü duruşmasıda yapıldı
    bu kez hakim bilirkişiye sevk etmiş 400 tl bilirkişiye yatması gerekiyormuş biz bu miktarı yatırmakta biraz geciktik 2 hafta önce ücreti yatırmaya gittiğimizde bize günü geçmiş dediler sanırım avukat yeniden bilir kişi isteyecek
    sorum şu yeniden bilirkişi için birdahaki duruşmayı beklemek zorunda mıyım yoksa bi alternatifi var mı
    davanın uzamasını istemiyorum

bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim!

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2 hafta önce bilirkişi raporu çıkmış raporda sonuç olarak araç arızalıdır iadesi uygundur yazıyomuş
    duruşma 15 ekimde
    ben aslında aracın değiştirilmesini istiyordum bilirkişiden bu yönde rapor çıkacağını sanıyordum ama iade uygun demiş
    şimdi büyük ihtimalle hakim iade yönünde karar verir firmanın aracı değiştirmesi için yapabileceğim bişeyler var mı aceba

bilgisi olan paylaşırsa sevinirim!!

Sayfa 1 / 2 12 SonSon