Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İade talebiyle mi değiştirme talebiyle mi dava açmıştınız? İade olmasındaki mahsur ne, onu anlamadım? İade edilince bedelini geri ödemeyecek mi firma...

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iade talebi ile açmışlar davayı aslında ben değişim istiyordum bi arkadaşın benzer bir davası vardı sitede oda iade talep etmiş ancak değiştirmişlerdi ben benzer şeyleri yaşayacağımızı sanıyordun ancak bilirkişi iade uygundur demiş büyük ihtimalle hakim rapor yönünde karar verecek sorun şu iade derse onlar temyiz falan derken biryıl daha uzatırlar bu işi iade değilde firma ile değişim konusunda anlaşmanın bi yolu varmı aceba bu konuda bilgisi yada deneyimi olan varmı?

Üye
    KaraCahill Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Selçuk YAŞACAN
    Son Giriş
    28.09-2010
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Yalova/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam geçmiş olsun, umarım hakettiğiniz sonuca bir an önce ulaşırsınız.

Musaadenizle bendeniz Sayın Bülent beyin kafasını karıştıran konuya açıklık getireyim, hemde biraz şeytanın avukatlığını yapmış olurum. Hikaye şöyle;

efe can birgün internette sörf yaparken bir sitede gördüğü elektrikli Scooter çok ilgisini çekmiştir. Hemen geegle tr ye motorun markasını ve modelini yazmış fakat Türkiyede bu aracın yetkili satıcı/geneldağıtıcı sı olmadığını öğrenmiştir. Motora sahip olmayı çok istediği için ödeyeceği yüksek miktarı umursamadan bir ithalatçı firma aracılığıyla zorda olsa motoru getirtmiştir. Motor eline geçip kullanmaya başladıktan sonra beğenisi bir kat daha artmıştır, araç beklentilerinin çok üstündedir. Böyle bir araç daha fazla özelliğe sahip olmalıdır deyip işe motorun hızından başlar. Voltaj artarsa hızda artar mantığını benimser ve aküleri daha yüksek değerlerle şarj eder, fakat akünün değerlerinin üzerinde şarj edilmesi akünün kimyasal yapısını bozar ve aracın menzili düşer. Bu sorundan kurtulmanın çaresini garantide gören efe can yukarıda anlattığı hikayeyle hak mucadelesine başlar. Peki efe can neden motorun iadesi yerine aynı motorun yenilenmesini istiyor?= Çünkü motor aslında Süüüpper ötesi bişeydir fakat efe can ın gereksiz müdahalesiyle bozulmuştur. efe can böyle bir motoru bir daha bulamayacağını düşünüyor.

efe can affınıza sığınıyorum, olayın tamda sizin anlattığınız gibi olmadığını düşünüyorum...

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karacahil arkadaşım sen anlattıklarımdan bu sonucumu çıkartıyorsun helal olsun ne diyelim nick ine bakılırsa çok görmemek gerek
    öncelikle ben araacı meyra türkiye dispratörü hakerman dan aldım ilk birkaç aydan sonra şarj mesafesi düşmeye başladı konuyu sürekli hakerman servisine iletiyordum daha sonraları motor frenleride sert kapatmaya başladı servise tekrar sittik bu kezde servis sorunun motorda olduğunu ve değişmesinin gerektiğini söyledi tamam aracın motorunu değiştirin dedik onlarda almanyaya yazı yazdık motor gelince değiştirecez dediler biz beklemeye başladık tam 3 ay bekledik motorun gelmesini sonra motor geldi ancak uymadı tekrar motor istedik dedi servis bi 3 ay daha bekledik sonuçta 6 ay aradan sonra motor değişti dediler verdiler aracı frenler düzelmişti 1.5 ay kadar kullandım aracı ve tekrar fren sistemi arıza yaptı bizde mahkeme sürecini başlattık
    değişim konusuna gelince önümüzdeki duruşmada hakim iade derse 1 yıl kadarda temyiz sürer diyolar 1 yıl daha beklemek istemiyorum vede biz aracı ozamanlar euro kurundan aldık o zaman 4400 euro 7400tl ödemiştik eğer iade olursa bize 7400tl üzerinden ödeme yapılacak oysa şuan euro malum uçtu gitti

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    esvet kardeşim kullandığın aracın fotoğrafları varsa koysana bir ben de de var meyra ortepedia marka sandalye aynı mı diye bakmak istedim,o ankaradaki firmayla bende tlf da bir kaç kez görüşdüm akü için pahalı bir firmaydı.o firmanın 2 akü için istediği parayla ben 4 akü aldım 2 jelli 2 side kuru akü ,inşaallah yenisi ile değiştirme olur bendeki meyradan çok memnunun harika bir şey yav.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12