TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Erdem1255 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2018
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayırlı günler araniza yeni katıldım.sıfır araç aldik otv indirimli ama şimdi mağdur durumdayiz başına böyle bi olay gelen var mi acaba emsal bir olay yardimci olabilir misiniz

28.12.2017 de araci teslim aldım 29 kmde araç .Ertesi gün motor arizasi verdi sevisten ariza icin geldiler ve cekici ile araci çektiler servise ertesi gün motor değişeceğini soylediler biz kabul etmedik ve arac degisimi istedik geçen hafta bayi aracinizi seçtik istedik dedi bana yeni arac gelcek dedi .Bu hafta genel müdürlükten aradilar değişim veya ucret iadesi yapamayacaklarini söylediler otv indirimli olduğu için arac dediler ama benim kanunen ayıplı bir araci değişim ve iade etme hakkım var ve motoru bana bisey soylemeden sökmüşler Pejo olmaz diyo başka bisey demedi birde 10 bin tl deger kaybi veriyorlar ben ne yapmaliyim

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    876
    Verilen Beğeniler
    588

@Erdem1255

6502'ye sayılı Kanun'a göre malın ayıplı olduğun tespiti halinde 4 hakkınız var.

1- İade
    2- Onarım
    3- İndirim
    4- Misli ile değiştirme

Satıcı ile bunlar hakkında konuşup yasaları bildiğinizi, 4 hakkımdan istediğinizi kullanabileceğini aksi halde hukuki yollarla hakkınızı arayacağınızı söyleyin. Eğer red ederlerse o zaman bir avukat ile görüşüp dava açmanız söz konusu olacaktır. İlk yapılacak resmi ihtarname göndermek, sonra sırasıyla dava açmak, bilirkişi istemek şeklinde devam edecek.

Üye
    Erdem1255 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Söyledim ama çok yokuşa sürdüler bende dava açacağımı sosyal medyada sizin bu ayıbınızı anlatacağımı soyledim ihtar ı noterden mi çekmem gerekiyor birde dava uzarsa bana aracini size vereceğiz dediler ben dava surecinde araci kullananirsam sorun olur mu

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    876
    Verilen Beğeniler
    588

@Erdem1255

En sağlamı noterdir ama şekil ve usül bakımından bir avukat ile görüşmeden göndermeyin. aracı kullanmanızda da bir sorun olacağını düşünmüyorum...

Üye
    Erdem1255 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hozgul
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için avukatsız olmayacak gibi duruyor zaten inşallah bir çözüme kavuşulur

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    81
    Verilen Beğeniler
    37

Ah bu fransızlar yokmu benimde çok canımı yaktılar...

Dava et kardeşim sonuna kadar git ...

Üye
    Erdem1255 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@fevzieryilmaz

Dava etmeyi düşünüyorum zaten bana bayi başka konuştu sonra genel müdürlük başka konuştu iki hafta oyaladilar beni .. Sizin aracınız da ne sorun vardı pejo muydu

Üye
    hukukcu93 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2018
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Benzer olaylar yaşamış bir hukukçu olarak verdiğim bilgilere güvenebilirsiniz. Aracınızın öncelikle sosyal medyada firmanın ayıbını anlatmanız firma açısından bir anlam ifade etmeyecektir. Dava yoluna gitmeden bu problemi çözme ihtimaliniz görünmüyor gibi. Maalesef ülkemizde ticaret erbapları ekonomik çıkarlarını işlerinin gerektirdiği etik kurallara tercih edebiliyorlar zaman zaman. Dava sürecinde aracınızı kullanmanızın hiçbir şekilde sorun olmayacağını söyleyebilirim. Emsal kararlar olduğunu biliyorum. Aklınıza başka bir soru takılırsa rahatlıkla sorabilirsiniz.

Üye
    Erdem1255 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hukukcu93

Beni bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim... Dava açmadan olcak gibi değil zaten peki süreç nasil hizlanabilir yani ucret iadesi mi degisimde mi hızlı olur bunlari istememe hakkım var kanunen .birde aracin ayipli mal statusune girip girmemesi gibi bir durum olur mu

Üye
    hukukcu93 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2018
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Firma tabi ki aracın ayıplı mal statüsünde olmadığını iddia edecektir. Ama hayatın olağan akışında sıfır alınmış bir aracın motorunun değiştirilmesinin gerekmesi alışılmış bir durum değildir. Mahkemenin bunu lehinize değerlendireceğini düşünüyorum.

Üye
    Erdem1255 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Servis müdürüne telefonda sorduğumda tampon far başka bi parça söküldü mu demistim hayır sökülmedi demişti telefonda .Bugun gidip baktim araca farlar tampon alt takım vs sokulmeyen yeri kalmamış aracın hatta yeni motor gelmiş toparlaniyodu beni iki hafta oyaladilar degistircez aracinizi deyip

https://drive.google.com/open?id=15u...zZlcltTad7dZHU
    https://drive.google.com/open?id=1ON...V_IY3y0IO4dk84
    https://drive.google.com/open?id=1zC...mnztPTg3zKtNEb

sıfır aracın hali

Başlığın Etiketleri