Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba, ben %79 bipolar afektif bozukluk tanısıyla engelliyim. insanlara karşı aşırı bir saldırganlığım var 10 gün içinde 3 kişiyi falçatayla yaraladım. ve şu nda iki ayrı kasten yaralama şuçundan dava açıldı. annemler beni dışarı çıkartmamaya çalışıyo, ben de çıkmak istyorum, çalışmak istiyorum
    ama eğer birini daha yaralarsam kesin cezaevine girerirm.
    hukuken ne yapmalıyım ve devamlı annemle çıkıyorum dışarıya annem beni gezdriyo

evde bakım maaşı içinde başvuru yapcagım gerekli evrakları öğrenebili rmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hay Allah, size de yaralananlara da çok geçmiş olsun.

Bipolar Affektif Bozukluk ilaçla olabildiğince kontrol altına alınabilen bir rahatsızlık değil midir? En azından o saldırganlığı kontrol altına alabilmeleri gerek doktorların. İlaçlara rağmen bu saldırganlık sürüyorsa, bu konuda doktorlara iyice danışmak gerek. Bunu ihmal etmiyorsunuz umarım?

Yok, ilaçlara rağmen bu saldırganlık sürüyorsa, dışarıya yalnız çıkmamanız herkes için çok daha iyi. Bence annenizin söylediklerinden dıları çıkmamanız en iyisi. Aksi halde hem başkalarının canına zarar verebilirsiniz ve sonucunda hapis cezası veya benzer bir kısıtlama alırsınız. O zaman her şey bin kat daha kötü olur.

Evde Bakım Aylığı için gerekli bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/evde...-ve-surec.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında kullandıgım ilaçlar en iyi ilaçlar ama işte durdurmuyo beni dün hastaneye gittim extra bir ilaç başladılar. bakalım bu fayda edebilecekmi

şimdi beni kendi istegim dışında hastaneyemi yatıracaklar. kendi rahatsızlığım bipolar affektif bozukluk ve psikotik bozukluk ben bu rahatsızlıklarımı mahkeme gününde söylemelimiyim. yoksa bu rahatsızlıkları gizlesem ne gibi bir sonuç çıkar mahkemeden

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben %70 bipolar affektif bozukluk tanısıyla engelli birisiyim. rahatsızlandığım mani dönemlerinde bir kavgaya karıştım ve 1 kişiyi falcatayla yaraladım. hakkımda dava açıldı ama ben dava süresince rahatsızlığımı anlatmadım. 1 yıl 9 ay hapis cezası verirdi. temyize gittik. rahatsızlığımla ilgili raporlarımı ilaç raporlarımı temyiz dilekçesine ekledim.şuan sonucu bekliyorum. sizce sonuç ne olur. dilekçem kabul edilirse beni adli tıp gönderirilerse adli tıp da ruhsal bozukluğu vardır ceza alamaz derse ne kadar akıl hastanesinde yatarım. cevaplarınızı beklicem

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bahsettiğiniz belgeleri ceza davasında, dava sonuçlanmadan önce mahkemeye sunmanız gerekiyordu. Yargıtay Dairesinde temyiz incelemesi yapılır, yargılama yapılmaz.

Bundan sonrasında, dava dosyası temyiz sebeplerinizin incelenmesi için, ilgili Yargıtay Dairesine gönderilecek, temyiz isteminiz yerinde bulunur ise, mahkeme kararı bozulur.

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    04:40
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benmde bipolar afeektif bozukluk %72 bedne kendimi kontrol ediyorum çook ama bazen bende çizgiden çıkıyorum patlamsam bana yazık oluyor içim parçalnıyor karşı tarafa zararvermketen korkuyorum ..ilaç kulanıyoruz fkakt ne çare bu konu benmde ilgimi çekti

Üye
    yomaz Avatarı

Gerçek Adı
    ömer atik
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne tür ilaçlar kullanıyorsunuz yazarmısınız ilaçları

Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    04:40
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

efexör şuan yalnız o bide rahatlatıcı ativan ama pek faydalı değil ne yalaln söliim

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben bipolar affektif bozukluk hastasıyım. dönem dönem insanlar karşı saldırganlığım oluyo yine bu dönemde bir kavga sırasında 1 kişiyi yaraladım. kasten adam yaralamak suçundan dava açıldı ve sonuçlandı 2 yıl 3 ay ceza aldım. ruhsal rahatsızlığım olduğu için temyize gittim.benım sizden öğrenmek istediğim konu eğer temyizden olumlu bir sonuç çıkmazsa ben bu cezanın 3/2 inimi yatacağım. bildiğim kadarıyla kesilen cezalarda kişi cezanın 3/2 ni yatıyormuş acaba bu doğrumu

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bioplar bozukluğu olan biri mani atak devresinde gider de başkasının borcuna tahüt verirse ..kapıda da hapis onu beklerse mahkemeye roporunu ibraz etmesinin faydası olurmu ...

LinkBacks (?)

1. 10.04-2011, 17:03