Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    verme Avatarı

Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm arkadaşlar,ben 657 tabi olarak %55 raporla malulen emeklilik hakkı kazandım,ama bankalara borcum var ve halen maaşından 4/1 oranında kesilmekte..sorum emekli olduğumda ikramiyem ve maaşıma el konulur mu..bu konuda yardımınızı bekliyorum teşekkürler

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Maaşın aynı şekilde emekli maaşından kesilmeye devam eder. Alacağın tazminata el koyar üzerine hiç bir şey alamaz ,yurt dışı yasağı ve 5 yıl süre zarfında merkez bankası kara listesine ve 5 yıl içerisinde borcunu ödesen de bankalardan artık kredi çekemezsin. Ayrıca bankaların açmış olduğu dava ve avukat masraflarını sen ödersin.

Üye
    murat k Avatarı

Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne kadar doğru bilemem ama emekli maaşına haciz işlemi olmaz diye biliyorum

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: verme Mesajı Gör
    Slm arkadaşlar,ben 657 tabi olarak %55 raporla malulen emeklilik hakkı kazandım,ama bankalara borcum var ve halen maaşından 4/1 oranında kesilmekte..sorum emekli olduğumda ikramiyem ve maaşıma el konulur mu..bu konuda yardımınızı bekliyorum teşekkürler
    öncelikle geçmiş olsun emekli olduğunuzda ikramiyenin tamamına el konulur kesinti olduğunuz icra dairesine gider borcunuzu karşılayacaksa eğer kapanır dosya başka bir borcunuzda varsa eğer yasa gereği sizin isteğiniz imzanız rızanız olmassa eğer kesinlikle emekli maaşınızda kesinti olmaz maaşınızda bağlandıģında PTT den sürekli maaşınızı alın sürekli bir sorun olmaz.

Üye
    serdarski Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Senturk
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbuL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: verme Mesajı Gör
    Aynı durum bende de var. Tek fark ben 2006'da emekli oldum. O tarihten beri emekli maaşı alıyorum, borçlarım ise 2013'ten beri var. Kendi rızam olmadığı için emekli maaşımdan kesinti yapamıyorlar. Ayrıca ikametgahım şu an oturduğum yerden farklı bir yerde olduğundan hacizde yapamıyorlar. Bankaların bildiği adresimden 2011'de taşındım.

Uzun lafın kısası emekli olduktan sonra yakalanmadığın sürece bir şey yapamazlar.