Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasarmaral Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese Merhaba,

Foruma üye olma amacım engelli vatandaşlarımıza hukuki anlamda yardım sağlamaktır. Her türlü hukuki sorunlarınızı danışarak, hak kayıplarınızın önüne geçmek amacındayım. Engelli akrabam olması dolayısıyla durumu bildiğim için, yaşanan sorunların önüne geçmek için elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Hiçbir şekilde ücret talep etmeyeceğim. Her anlamda size yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım.

Saygılarımla
    Yaşar Maral

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Teşekkür ederiz. Her tür demişsiniz bir çok dal var uzman olduğunuz bir kısım varmı?

Üye
    yasarmaral Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Ümit Bey,

Medeni Hukuk(tazminat,aile,borçlar)
    İcra Hukuku
    İş Hukuku
    Sigorta Hukuku

Sürekli içerisinde bulunduğumuz hukuk dallarıdır. 'Her türlü' yazmamın sebebi kendim konunun dışında olsam dahi bilen bir avukat arkadaşımdan sorunun cevabını almak için gayret göstereceğim. Ben yorumunuz için teşekkür ederim.

Saygılarımla
    Yaşar Maral

Üye
    ahmet75 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    82

mail yoluyla ulaşıp sorunumuzu yazalım tamam da,
    neden bu formda da konulara sizin bilgileriniz çerçevesinde
    yardımınınzla çözüm aramayalım bence bir çok kişiye yardımcı olablir.

Üye
    Tolgaela28 Avatarı

Gerçek Adı
    Aygül
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi akşamlar benim bir sorum olacak kafam çok karışık son 7 yıl hesabına göre bakurum ssk yı üç buçuk yılda iki ay yirmidört gün geçmiş şimdi üç buçuk yıl daha ssk ödemem gerekiyor yüzde 46 engelliyim bakuru fazlasını sildirmem için mahkemeye versem dava kaçyıl sürer

Şimdiden teşekkürler

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@yasarmaral
    Öncelikle iyi niyetli girişiminiz için teşekkür ederim.
    Konu engellilik olunca birçok hukuki sorun da ortak olmaktadır, iş kazası, sürekli işgöremezlik ödeneği, tazminat, emeklilik konularında sgk ile anlaşmazlıklar, engeli ile çelişen işerde çalışmaya zorlanma gibi sorunlar bir çok engellide ortak sorunlardan sadece bir kısmı.
    Mail yoluyla değil de sorulara forum aracılığıyla çözümler sunsanız eminim aynı sorunla başbaşa olan bir çok arkadaş için de faydalı olacaktır.
    Bu bölümde sorulan sorulara cevap verebilir, yol gösterebilirsiniz, tüm forum üyeleri istifade etmiş olur.
    Tekrar teşekkür ederim.

@Tolgaela28
    Hangi statüden emekli olacağınızın belirlenmesi için son 7 yıla daha doğrusu ödenmiş son 2520 güne bakılır hangisi fazla ise emeklilik o statüden olur.
    Bahsettiğiniz durumda davalık bir sorun yok. Son 2520 gün içinde ssk yı 1261 güne tamamlayacak şekilde bir kaç ay 4A lı olarak çalışırsınız olur biter, tekrar 3,5 yıl çalışacaksınız diye bir durum yok.

Üye
    Tolgaela28 Avatarı

Gerçek Adı
    Aygül
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öyle demiyo her yere başvurdum çalışacaksınız diyorlar şu anda ödüyorum geçti bakuru ama saymıyorlar

Teşekkür ediyorum bilginize keşke sizin dediğiniz gibi olsa

Üye
    ahmet1905 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2016
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

#yasarmaral size bırsey soracam
    ben bir işyerınde calısıyordum kansere yakalandım cıkıs yaptım .. 7 sene calıstım maasımı alıp cıktım ..
    doktorlar konustum ssk mutlaka yatır yoksa altından kalkamazsın dedı eski işyerınde ssk mı yatırazmadım özel nedenlerden dolayı...
    sağa sola haber verdım ssk yatırmak ıcın kımseden evap gelmedı yatırmak ıcın ...
    cunku kalkıp calısıp ssk yatıramazdım o zamanlar her gun hastaneye gıdıp fılm biyopsi vs vs tetkıtler yapıyordum hastaneye yattım ... ordan taburcu olup baska hastaneye sevk ettıler özel hastaneye sevk olmadan bir işyerı bulduk ssk yatıracak dedı tamam guzel haberdı...
    sonra özel hastaneye sevk ettiler ve orda yattım ıkıncı hafta olunca ssk hala yatırılmamıs gozuktu ve muhasebecı olacak kişi giriş yapmayı unutmus .. neyse hastanede yattıgım 2 hafta girişim yapıldı yani yatılı iken...
    neyse 1 ay yattım ve bana ilk 10 günlük ile ardından 3 ay istiharat raporru verdiler 3 ay bitti.ssk aradım ne zaman rapor parasını alacam dedım .. sen bu parayı alamazsın dediler cunku yatılı ıken işe giriş yapılmıs ... şimdi ne yapmam lazım bunun geri donusumu varmı ve hala istihara raporu almaya devam edıyorum hıcbırınınkını alamıyorum alamazsın kesinlikle dedıler %80 engelliyim bunun bir çözümü var mı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Tolgaela28
    Emeklilik şartlarını süre ve prim olarak sağlamışsanız ve son 2520 primin en az 1261 i ssk statüsünden ödenmişse emekliliğiniz de ssk dan olacaktır bunda tereddüt yok. Tam olarak dile getiremediğiniz başka bir sorun olmalı durumunuzda.

Üye
    Tolgaela28 Avatarı

Gerçek Adı
    Aygül
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstege bağlı bakur ödemiştim üç buçuk yılı geçirmişim şimdi 1261 ödüyorum sikorta girişim 92 ssk günü üçbin 37 üç buçuk yıl 2 ay 24 günde bakurdan var bakurumu son üç buçuk yılda fazla ödemişim ssk beni bakura aktarmış

Fazla ödemeyi sildiremedim üç ayı sildirebilsem emekli oluyorum işte 2 ay 24 gün fazla ödemeden dolayı olamadım günün gelmiş dedi unkapanı gönderdim emekliliğimi yazı geldi üç buçuk yıl daha diye

Şimdi 5 aydır ödüyorum ama çok zorlanıyorum ödemekte çünki çalışamıyorum çocuklarım okuyo

Üye
    Tolgaela28 Avatarı

Gerçek Adı
    Aygül
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eksik ödesem birşey olmuyordu zatende bu zoruma gidiyo ufuk bey bu ülkede bakur numarası olan herkezi emekli ettiler biz fazla yatırdık diye suç oldu çıktı kafanızı arıttım teşekkür ediyorum cevabınız için

Üye
    yasarmaral Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba, Maili paylaşmamın amacı özel olarak mahremini korumak isteyen insanlar olabilir düşüncesiydi. Burdan da ilerlemesi aynı zamanda faydalı olur.

Bildiğim üzere, Nisan ayında torba yasayla bağkurdan borçları sildirmek için üç aylık başvuru süresi verildi. Bu süre sanırım sona erdiği için borç silmeniz kabul edilmiyor. Kurumlar bu tarz muallak olayları sürüncemede bırakıyor. Hak kaybına uğradınızı düşünüyorsanız, dava açma hakkınız her zaman var. Yardımcı da olurum ancak dava öncesi son bir yol olarak BİMER'e başvurmanızı öneririm.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@yasarmaral
    Torba yasa ile gelen kolaylık, primi ödenmemiş olup borç görünen süreyi borçla birlikte sildirebilmek şeklindeydi. Arkadaş ise borçlu değil isteğe bağlı olarak primlerini yatırmış, bu yüzden ver primimi sil hizmetimi deme şansı yok malesef.

Üye
    ahmet75 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    82

@yasarmaral

ssk dan emekli maaşıma bankaya borcumdan dolayı haciz gelirmi bilgi verirmisiniz

borcu ödeyecek durumum yok. bankalar arasında kara listedeyim nasıl silinecek bu zaman aşımı varmı,

Üye
    yasarmaral Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SGK'ya ve nafakaya ilişkin borçlar dışında emekli maaşı haczedilemez. Borçlunun muvafakati gerekir.

Sigorta Hukuku olarak sigorta şirketleriyle olan hukuk problemlerine cevap vereceğim. SGK ile ilgili sorunlar çalışma alanım olmadığı için sanırım Ufuk Bey daha net yardımcı olacaktır.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon